Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatás újraszabályozása?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatás újraszabályozása?

Figyelt kérdés
Férjemmel két éve elváltunk, azóta volt még tárgyalásunk a gyermekláthatás szabályozásáról. Akkor úgy lett leírva, hogy 3 éves koráig heti egy alkalommal a lakásunkban láthatja. A pici most múlt 3 éves, és ő kéthetente vinni akarja hétvégére, páratlan heteken pedig lejön láthatásra, hétközben pedig minden szerdán. Nekem ez sok, nincs egy szabad hétvégém. Ilyenkor újra be kell adni a láthatás szabályozását, vagy automatikusan az van, hogy minden második hétvége az övé. Közben megmarad a heti szerdai láthatás is?
2012. máj. 11. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj, hogy látni akarja, és hogy gyakrabban akarja látni, mint a kötelező, a jogi paragrafusokban előírt "ütemterv"!


A gyereknek egyenlő arányban joga van mindkét szülőjéhez.

A "para" az lenne, ha nem akarná látni.

Tehát legyen a fele hét az övé, a fele meg a tied.

2012. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel gyárban dolgozunk 3 műszakban, nem tudjuk megoldani, hogy elfelezzük a hetet. Örülök,hogy látni akarja, csak az a baj, hogy mindig hozzá kell igazodnom, és nincs egy olyan hétvége, amit csak mi (én és a gyerekek) tölthetünk együtt. Pedig szükségünk lenne rá. Felesleges olyat írni erre, hogy beszélgessek vele, nagyon sokszor próbáltam, nagyon szépen, sajnos sikertelenül.
2012. máj. 11. 09:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Beadhatod,de én nem tenném.Veled él a gyerek,te fekteted,veled ébred minden nap.Elég baj,hogy elváltatok és az apa hétvégi apuka lett,ne vedd el tőle még azt a pár napot is,amit a gyerekével lehet.
2012. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze, nem akarom őket elszakítani, hiszen eddig heti egy volt, amit kötelességem lett volna biztosítani, és sokszor előfordult, hogy háromszor is jött egy héten, ebből nem volt gond.

Nem jól tettem fel a kérdést, azt szerettem volna megtudni, hogy ha ítélet szerint heti 1 láthatás van, a gyermek 3 éves kora után automatikusan átváltunk kéthetente egész hétvégékre, vagy ezt is be kell adni. Fontos lenne nekem, hogy le legyen írva, mert nem mindig beszámítható sajnos az ex,nem vagyok róla meggyőződve, hogy jót tesz a picinek a láthatás. Ez most bonyolultabb, nem tudom úgy leírni, hogy egyesek ne kapjanak be érte, ezért nem megyek bele.

2012. máj. 14. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!