Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatás napján komolyan az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatás napján komolyan az alig három évesnek kéne alkamlazkodnia az apja programjához?

Figyelt kérdés

Kislányom júniusban lesz három. Kismilliószor kértem az apját, hogy ne alvásidőben jöjjön látogatni, meg este 7 után, meg tudná tenni, mert nincs kötött munkaideje, akkor dolgozik, amikor "akar".

Rendzseresen ezt csinálja a gyerekkel, amit ma is: egész délelőtt őt várjuk, de ő fél12ig alszik, utána felhív, hogy nem egyből a lányához jön, előbb találkozna egy barátjával. MOndtam neki, hogy akkor majd én felhívom, miután felébredtünk, mert ebéd után a kislány alszik, és vasárnaponként én is vele. Én most ébredtem, már várt az üzenete, hogy csinált magának más programot, hat körül hív. Ami azt jelenti, hogy lesz megint vagy hét, mire ideér, és nem tudom a gyereket időben lefektetni, pedig holnap korán kelünk.

Nagyon sokszor kértem, hogy jöjjön vasárnap délelőtt, mert akkor tudná a legtartalmasabban eltölteni az időt a gyerekkel, de nem hajlandó előbb kelni. És utána mindig megsértődik, hogy akadékoskodok, és nem engedem a gyereket meglátogatni.

Mondjátok meg őszintén, tényleg én lennék az akadékos? Az én álláspontom az, hogy nei is engedni kénea huszonegyből.

Szombatonként hajnalig a haverjaival lóg, ezért nem akar felkelni vasárnap, mert fáradt. De az nem baj, ha a gyerek reggel elalszik oviba menet, engem meg kirúgással fenyegetnek a fáradt gyerek és a késések miatt...


2012. ápr. 1. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Ha jönne este, ne nyiss neki ajtót, megérdemli.
2012. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a gyereket pedig fektesd le.


Vagy délelőtt jön apuci, vagy nem jön! Ennyi.

2012. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális,ha nem érdekli a lánya,akkor inkább ne is menjen. Mit kell szívatni azt a szegény kislányt,hogy egész nap várja, majd este lefekvés előtt beállít.

Nem nektek kéne változtatni,de a kislány érdekében nem lenne egyszerűbb áttenni a láthatást szombat délelőttre,mert akkor ha este megy a drága apuka,másnap akkor is ki tudja pihenni magát a kislány.

2012. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, legszívesebben be sem engedném, és volt már egy-két olyan alkalom, mikor az este hét órás telefonoknál azt mondtam, hogy ne jöjjön, mert a gyerek szeme mindjárt leragad. De olyankor mindig megszakadt a szívem, mikor a kislányom pityereg, hogy miért nem akar apa jönni hozzám? (a legszomorúbb az, hogy én ezt sose mondtam neki, hogy apa nem akar, ő rakta össze a kis fejében. Én mindig azt mondom, hogy apa dolgozik, de tud, amint jön)

Szombaton délelőtt sosem ér rá, úgyhogy az sajnos esélytelen.

De örülök, hogy ti is azt látjátok, hogy nem én vagyok a házsártos, akadékoskodó tyúk.

2012. ápr. 1. 15:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem értek hozzá és szerencsére sosem érintett hasonló, de

nem lehetne szabályozni az időintervallumot?

Nem lehet megszabni, hogy hány órától hány óráig van/legyen jogosultsága a szülőnek tartania a kapcsolatot?

2012. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem voltunk házasok. Nem volt gyermekelhelyezési per, mindent megbeszéltünk magunk között, gyermektartást és láthatást.

Nem tudom, hogy a bíróság megszabna-e órákat.

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért nem látja be, hogy a kislányának nem jó, amit csinál.

Minden nyomorult hétvégén akkor cibálja játszótérre, meg kirándulni, mikor szegény gyerek már kornyadozik, mert 12 bőven elmúlik mire ideér. Aztán meg csodálkozik, hogy nem élvezik az együtt töltött időt.

2012. ápr. 1. 15:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én érintett voltam, és tudom, hogy mekkora huzavona meg időegyeztetés az egész cirkusz. Egy fasság az egész, senkinek se kívánom.

Nálunk a bíróság ítélte meg a kéthetente 4 óra láthatást, azzal a különbséggel, hogy én voltam a gyerek. Persze pontosan emlékszem mindenre, de már nem most volt. Azóta a jogszabályok rengeteget változtak, de megette a fene, akit már csak a jogszabályok kötnek a gyerekéhez.

Mivel apám se tudott dűlőre jutni a "mikor jövök" kérdésben, szombat reggel 8-tól délig, de percre pontosan, és egy perccel se tovább ott ült velem szemben az asztalnál, és újságot olvasott. Én is olyan 4 éves körül voltam. Apám egy szót sem szólt hozzám. 4 órán keresztül játszottam az asztalnál magamban, aztán elment. Ez ment 10 éves koromig, aztán nem jött többet, egészen 12 éves koromig, akkor visszajött és elkezdett velem beszélgetni. Ma már 26 éves vagyok, jóban vagyunk. Kellett neki az a 2 év, hogy megszokja a lányát, vagy én nem is tudom. Mostmár bármikor felhívhatom, tudunk beszélgetni. Ilyen is van, de akkor, a nagyasztalnál ülve még álmodni sem mertem volna róla, hogy egyszer így lesz, fog hozzám szólni apám.

2012. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az oldal nem működik megfelelően, mármint a láthatás része, akkor mi lesz, ha felrúgja a tartásdíj fizetési szóbeli megállapodást? Te ismered, te megbízol benne?

Nem kéne hivatalos útra terelni?

Nem nagyon van ebben az emberben kötelességtudat, isten óvjon minket tőle, akár még az utcán is...Na az ilyen csávó tud nagyot szívni és tud komoly bajokat okozni, és elég csak egyetlen egyszer, de örök emlékezetre :(


Aztán az is lehet, hogy harcmodort kéne váltanod, jobban és hatásosabban kéne érvelned, mert az agyában rossz az összekapcsolás. Lehet, hogy személyes támadásodnak fogja fel, ezért nem érti, miért a lányának ártana, hiszen ő nem szól...Most már, ha szólna is, akkor is rád kenné, hogy miattad teszi, te tömted tele a fejét.

Le kéne ülnötök és nagyon hatásos érvekkel, higgadtan talán sikerülne megértetnéd vele, hogy a lánya egy érző, lelkivilággal rendelkező lény. Akarja vele a kapcsolattartást vagy sem, mert az kevés, amit ad.

2012. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7/8 jó, azért a tied elég extrém példa


pro és kontra élmény van másnál is,

de azért az nem baj, ha van papír erről.

Főleg, ha az apuka olyan sódert lök, hogy anyuka nem hagyja érvényesülni.

Kérdező:

szóval lehet, hogy szépen megbeszéltetek mindent, viszont az apuci revolverezik, még neki áll feljebb, szerinte te nem biztosítasz időt neki. Én csak ezért mennék bírósághoz, és ezért kéne leülni beszélgetni előbb, hogy tudja, mit beszél.

2012. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sajnos a fizetős oldala a dolognak túl jól működik, kezdek rádöbbenni hogy ő pénzben méri a gyerekkel való törődést.

Hétközben is jön azért, megbeszélés szerint, néha elhozza az oviból, ha dolgom van, meg néha csak úgy is. De az igaz apaság hétvégén következne, amikor nem elbohóckodik vele egy órát a játszón míg hazaérek, hanem szervezhetnének klassz közös programot.

Pedig nem az első gyereke, tehát nem hinném, hogy az a baja, hogy nem tud mit kezdeni a kicsivel. Egyszerűen csak minden más fontosabb lett...

2012. ápr. 1. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!