Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált, gyermekkel élő anyukák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cse11 kérdése:

Elvált, gyermekkel élő anyukák! Hogyan lehet feldolgozni, hogy a volt férjetek barátnője a gyermekeitekkel van? És ugye a válás indoka is az volt, hogy a férjemnek már ő kell?

Figyelt kérdés

Férjem a munkahelyén összejött a kolleganőjével, ismert sztori. Én megtudtam, egy idő után beadtam a válást, már nem lakott amúgy sem velünk. Két gyermekünk van, 3 éves és 10 hónapos kislányok.

A láthatást kéthetente hétvégére ítélte meg a bíróság. Apa nem is igényel többet. Sajnos vagy nem, nem tudom, mert egyszerűen ettől a helyzettől feláll a szőr a hátamon.

Mi köze az ő új társának az mi gyerekeinknek?

Rosszul gondolkodok? Tényleg nem tudom, csak azt, hogy nagyon nehéz túllépnem rajta....


2012. ápr. 6. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Igen, rosszul. Ha neked új pasid lesz, vele is találkozni fognak a gyerekeid. Gondolom, az ellen nem lesz kifogásod.
2012. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Rosszul gondolkodsz.A volt férjed új életet kezdett amiben te már nem vagy benne,de a lányok igen.Meg persze a barátnője.Attól,hogy a barátnőjével él,az a nő még lehet kedves és szeretni való a lányokkal szemben.Lépj túl rajta,és fogadd el,hogy az exed ár külön van..

Én is így tettem.Soha 1 percig nem morogtam a volt férjem nőjére,hiszen mindig vallom,hogy egy tökéletes kapcsolatban harmadiknak nincs helye.Ha mégis belép egy harmadik fél(mindegy hogy nő vagy férfi az illető) akkor az a kapcsolat nem működött jól.Én ezért sosem hibáztattam a volt férjem barátnőjét.Nem is tiltottam a fiamat tőle.Azóta a barátnő feleség lett,és született egy kislány nekik.A fiam ma is ugyanolyan fontos nekik mint a közös gyermekük.A fiam ma is szeret hozzájuk járni,mert érzi mindenki szereti.Ha ellenkezdtem volna,vagy morogtam,tiltottam volna,akkor a fiam itta volna meg a butaságom levét..

Lépj túl rajta,és kezdj új életet.

2012. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el randizni, meg ha ez nem is konnyu ket gyerekkel!Szerintem legalabbis ugy konnyebb felejteni. Ha mas nem legalabb uj ismerosoket, baratokat szerezhetsz. Nyilvan nem lesz konnyu, de nincs sok valasztasod.
2012. ápr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon rosszul gondolod...

Én mindezt gyerek szerepben éltem meg...Először anyának is nehéz volt ezt elfogadni,de belátta,hogy nekem is sokkal könnyebb,ha valahogy elfogadja és megbarátkozik az új szituval...Úgy nőttem fel,hogy 2 anyukám van,természetesen jobban húzok a vérszerinti édesanyámhoz,erősebb kötelék van köztünk,de nagyon sokat köszönhetek apa "új társának"is...

Egyre nagyon vigyázz,gyerekek előtt soha ne ócsárold se az apát(nem tudom milyen viszony van köztetek),se az "új társat".Attól sz@rabb érzés nincs mikor egy olyan embert mondanak le előtted,akit szeretsz,ráadásul pont olyan embertől hallod,akit szintén...

Ha szereti a volt férjed,akkor biztos vagyok benne,hogy a gyerekeitekkel is törődni fog és jót akar nekik...

2012. ápr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Szia,egyet értek az előző válaszadókkal,sajnos valahogy túl kell lépned a dolgon!Azonban nagyon megértem az érzéseidet,hiszen két pici gyermek mellett megcsalt a férjed,akkor mi a fenének csinált két gyereket,de legalább is a másodikat.Ne haragudjatok,de szerintem ez iszonyat érzés lehet.Itt nem arról van szó,hogy egy férj x év után megcsalja a feleségét,itt egy viszonylag friss kapcsolatról beszélünk,ahol két igen pici gyermek van.Kicsit olyan a szitu,hogy megcsaljuk a terhes feleségünket.Szóval azért simán meg lehet érteni téged is,mert rohadtul nem lehet könnyű feldolgozni az egészet,ettől függetlenül én is azt mondom,hogy muszáj lesz túllépned rajta.
2012. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat.

Igen nagyon rossz érzés, mert én azt gondolom, hogy a férjem nemcsak engem, hanem a gyerekeit is cserben hagyta. A kéthetente hétvége két pici gyereknek nagyon kevés, viszont többet meg nem vállal, mert neki már fontosabb az új barátnője, mint a gyerekei. És ugye két ilyen embernek kell odaadnom a gyerekeimet, amikor én meg értük élek. Igen, remélem lesz valakim, de nem az én döntésem volt, hogy ez ne az apjuk legyen.

2012. ápr. 7. 09:29
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Tehát te továbbra is megtartottad volna férhjnekés apának,de most azért aggódsz, hogy nincsenek nála jó helyen a gyerekek és nem érddeklődik eleget.

Akkor most "megtartandó" jó apa, vagy olyan aki nem törődik a gyerekkel?

Nem veszed észre, hogy olyan mintha 2 különböző emberről beszélnél?

Őt választottad a gyerekeid apjának, neki szültél gyereket. Akkor most add oda neki, akkor is,ha ő már nem szerelmes beléd,mást szeret-

Ha nekedlesz egy kapcsolatod,akkor az a férfi is a gverekkel fog élni,ráadásul többet mint 2 hétvége

2012. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, nagyon nehéz, mert míg együtt éltetek a te vigyázó szemeid előtt volt velük együtt, és láttad ami történik, közbe tudtál lépni stb...

Tudom, hogy a "másik nő" gondolatától is kiver a víz, és először nekem is nagyon rossz volt, de idővel megszokod. Nálunk a pici 6 hónapos volt, mikor az apja elment.

Ami szerintem fontos, hogy csak azt nézd, ami a gyerekeknek fontos, nekik pedig a békesség az elsődleges, és az, hogy szabadon szerethessék az apjukat is.


Mondjuk az egyik válaszadó (gyermek) véleményétől azért kivert a víz...két anyukám van??? Na ne már. Az embernek egy anyja és egy apja van, már elnézést...akármennyit tett is más érte...de ez az én véleményem.

2012. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

A férjemnek van egy lánya az előző házasságából. Mivel én fiatalabb vagyok nála és a lánya is nagyon korán jött, életkor szerint maximum a húgom lehetne.


Amikor összeházasodtunk, a lánya eleinte pont a kis korkülönbségen viccelődve állandóan a nevelőanyjának szólított, aztán sikerült annyira rászoknia, hogy már gyakrabban hív így, mint a keresztnevemen.


Ez tényleg elnevezés kérdése, amúgy nem tekint az anyjának, én magamat még kevésbé tekintem annak.


Viszont amikor a férjemmel összejöttem (már elváltként ismertem meg, a házasságuk egyszerűen nem működött és közös megegyezessel váltak, nem volt harmadik fél), addig nem is mutatta be a lányát, amíg nemv olt benne biztos, hogy hosszabb kapcsolat lesz.

Az exneje ugye tudott rólam, mert a gyerek miatt folyamatos a kapcsolattartás (vagyis volt, mert a lánya közben felnőtt és közvetlenül egymást keresik). Voltam én akkoriban minden, csak királylány nem, persze a gyerek előtt. Ezért kissé tartottam is a találkozástól, feltételeztem, hogy előítéletei lesznek a lányának.

Szerencsére épp ellenkezőleg történt, kölcsönös volt és van a szimpátia, egymással soha nem volt gondunk. Viszont az ex pont a féltékenység miatt minden energiáját abba fektette, hogy széttúrjon minket.

Ha a gyereket elhozta a férjem, akkor záros időn belül megjelent az ex - a gyerekből telefonon kiszedte, hogy hol vagyunk - és hatalmas jelenetet rendezett. Akár nyilvános helyen is. Ennek rendre az lett a vége, hogy három ideges felnőtt és egy magába fordult, remegve síró gyerek volt a helyszínen.

A gyereket használta pajzsnak és a kora miatt ő is szenvedett a legtöbbet. No meg a férjem, mert sajnálta a lányát. Én meg tudtam tenni, hogy magamban elmormoltam egy káromkodást és lenyugodtam, de őket sokkal jobban megviselte.


A hölgy annyit ért el, hogy nekem továbbra is jó a kapcsolatom a lánnyal, viszont őt nem igazán szereti a lánya, pedig az anyja.

2012. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg nehéz egyáltalán elengednem őket. Nekem a másik idegen, aki "elvitte" a gyerekeim apját. Nem ő a hibás, tudom.

A férjem pedig a másik idegen, mert soha nem gondoltam volna, hogy elhagy minket, vagy ha igen, akkor azt gondoltam , hogy akkor is segít majd, dehát ugye nem így lett. Teljesen megváltozott irányunkban, mintha már mi nem lennénk fontosak. És itt most nemcsak magamat értem, mert a szerelem elmúlhat és máshol újra éledhet. (és itt ugye nem mesélném el a sok hazugságot, ahogy az egész zajlott) Nem ez visel meg, hanem hogy a gyerekeink iránt sem érdeklődik.

2012. ápr. 7. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!