Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a válás menete? Mennyibe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a válás menete? Mennyibe kerül? Ügyvédet kell fogadni? A közös hiteleknek mi lesz a sorsa?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelező az ügyvéd, de ajánlott.

Menete: keresetlevelet adsz be, azt a bíróság kézbesíti a másik félnek is, majd kitűzi az első tárgyalást. Ha nem közösen kéritek a válást, akkor ezt még mindenképpen el fogja halasztani azzal, hogy próbáljatok megegyezni (vagy kibékülni), a második tárgyaláson már elválhattok.

Kötelező megállapodni vagy dönteni a kiskorú gyerek(ek)kel kapcsolatos kérdésekről (tartás, elhelyezés, láthatás).

A közös vagyon megosztása (melynek a hitelek is részei) vagy ebben a perben, vagy akár külön, egy másik per keretén belül is történhet. Erre nézve a legajánlottabb az ügyvéd igénybevétele, mert nagyon oda kell figyelni a kis "apróságokra", elejtett mondatokra, stb.

Első körben meg kell határozni, mikor szűnt meg közöttetek a házassági életközösség (minél pontosabb dátummal) - ennek nagy jelentősége lesz.

2012. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. keresetlevél megírása,bíróságra beküldése. 30000 ft illeték befizetése vagy mentesség kérése szoc.alapon. 2. Ha van közösmegegyezés, elmenni a tárgyalásra, rábólintani, hogy igen, tartjuk magunkat a megegyezéshez, és helyrehozhatatlanul megromlott a házasság, bontsák fel. 3. Kb. 1 hét múlva már kezemben volt a papír, hogy el vagyunk válva,pedig gyerekek is vannak.

Ha nincs közös megegyezés, akkor célszerű az ügyvédnél kezdeni, majd ő irányít.

2012. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hitelek is feleződnek, hacsak nem egyeztek meg másképp (pl.te maradsz a házban, és nem fizetsz lelépési pénzt a férjnek, de a hitelt vagy egy részét átvállalod, lehet sokféle egyezséget kötni). Közös megegyezésnél nem muszájügyvéd, de akkor én azt javaslom, hogy te add be, mert ha esetleg a férjed mégis egy ügyvéddel jelenne meg a tárgyaláson és felrúgja a közös megegyezést,te szépen hazamész, és nincs tárgyalás. Ha alperes vagy, nélküled is lesz...
2012. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Knapp ***** válasza:

A hitelnél nincs automatikusan feleződés.

Vagy fizetitek tovább a részleteket a megegyezésetek alapján úgy, hogy a banknak fel se tűnjön a változás (bár a név illetve lakcímváltozást elvileg be kéne jelenteni...), vagy miután megállapodtatok, kéritek a bankot, hogy az egyik felet "engedje ki" a hitelből.

Ez szerződésmódosítással és költségekkel jár (hiteltípustól függően), ráadásul nem feltétlenül engedi a bank, hisz ilyenkor csökkenhet az esélye, hogy visszakapja a pénzét.

(egy közös hitelnél bármelyik félen követelheti a teljes tartozást és ha két adós van, nagyobb az esély, hogy valamelyik fizetőképes marad)


Éppen ezért ilyen módosítás előtt megvizsgálják, hogy a hitelügyletben maradó adós önállóan (vagy egy új adóstárssal) képes lesz-e fizetni a törlesztőket.


Mielőtt megegyeztek, kérdezzetek rá az adott banknál, hogy "mi lenne, ha"!

2012. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha már végrehajtónál van a hitel,de még nem tudunk semmit ,h mi fog történni és a párom benne lakik, mert én Angliában élek,akkor válás esetén mi történik?A ház az én nevemen van ő csak adóstárs.
2017. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!