Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elég nehéz helyzetben vagyok!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég nehéz helyzetben vagyok! Volt valaki hasonlóban?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok csak együtt élünk. Főként az én hibám, de most úgy döntöttünk külön válunk. Van két pici kislányunk. A lakás teljes egészében az ő nevén van. Maradhatnánk a lányokkal csak nem tudom miből élnénk. A lakás össz kiadása(hitellel együtt: kb 130e a bevételem is kb ugyanennyi. Eladni elég macerás lenne, nem tudom hogyan tovább.
2012. márc. 12. 06:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ez patthelyzet. A maradhatnátok azt jelenti, hogy átvállalnád a párod helyett a rezsi, a hitel törlesztését, a lakhatás fejében? Ügyes. Aztán egyszer gondol egyet és kitesz.Én keresnék egy olcsó, de jó albérletet, s megpróbálnék hatni a páromra, hogy járuljon hozzá a gyermekek ellátásához. Aztán ha a láthatásokkor, találkozásokkor látná, hogy megváltoztál - az, hogy főleg az én hibám, arra utalhat, hogy valamit nem jól csináltál - talán közös felelősséggel tartozva a gyermekeknek, visszataláltok egymáshoz. Ha viszont végleg elromlott, akkor állj a talpadra, de ne vállald át a párod helyett a törlesztést. Ez ablakon kidobott pénzed, drága albérlet lenne. S talán reménykedhetsz, hogy felvállal valaki 2 gyermekeddel is. Fel kell nőnöd, már nem csak magadnak tartozol felelősséggel!
2012. márc. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A hiba alatt arra gondolok, hogy már nem szeretem. Nem csaltam meg, de megismertem egy másik férfit. Vele még nem tervezek közös jövőt.

A párommal 2éve volt kezdett el tönkremenni a kapcsolatunk. Rákényszerített egy abortuszra amit nem tudtam feldolgozni. Próbáltuk helyrehozni, de nem sikerült. Nem tudok már úgy nézni rá, mint egy férfira. Szeretem, mint embert de ez kevés.

2012. márc. 12. 06:54
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Anyaként a gyerekeidre kellene gondolnod,nem egy másik férfira! Ha nem álltok olyan jól anyagilag,akkor miért szültél volna még egy gyereket?

Tessék a kapcsolatot rendbe hozni,nem másik férfi után kívánkozni!

Vagy akkor költözz albérletbe és nyomorogj a gyerekekkel együtt! Vagy nála hagyod a gyerekeket és élheted világodat.

2012. márc. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

HOgy lehet valaki abortuszra kényszeríteni? pisztolyt fogott a fejedhez és veled ment a műtőbe?

Lehet, hogy ő abortuszt akart, de az orvoshoz te mentél...

pakolj és menjetek albérletbe. kapsz családit, gyerektartást,dolgozhatsz is.Más is megél 2 gyerekkel

2012. márc. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Hát így tisztul a kép. Nagyobb bántás az, amit tettél a pároddal - megcsaltad, mint az, hogy okosan gondolkodva nem vállalt gyermeket, akinek nem tudtátok volna biztosítani, hogy nyugodt élete legyen.Felelősségteljes ember nem esik teherbe, de ha mégis, akkor mérlegeli a jövőt, s dönt. Fel lehet dolgozni, jobban, mint a szándékos bántást.

Ő sem fog felejteni. Ha nem szereted, akkor ne kínozd, találjon magának egy rendes, felelősségteljes asszonykát! Mint nő, sok pasinak fel fogod kelteni az érdeklődését, de mint gyerekes anyát kevesen vállalnának be. Így még inkább patthelyzet, de benne van a mélyzuhanás lehetősége is, aminek a sérültjei leginkább a gyerekeid lesznek. Én is leltárt csinálnék, hogy mi erősebb bennem: egy új pasi fogása, vagy az anyaság. Ha az előbbi, akkor a társamra bíznám a gyerekeket, talán talál egy jó kis nőcit, akivel saját házukban biztosítanak jó családi környezetet a gyermekeknek. De albérletből albérletbe sodródni, s mindig valamilyen pasitól várni, hogy megmentőm legyen, az nem nyugodt jövőt mutat.

2012. márc. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az abortusz végett szerettél ki a férjedből? Arra nem gondoltál, hogy igaza volt neki. Tudom nehéz megbarátkozni egy abortusszal de ilyen adósság mellett nem biztos, hogy be kellett volna vállalni egy harmadik gyereket. Egyszerűen meguntad a párod, azért kacsingatsz a harmadik felé, szerintem nem szép dolog.
2012. márc. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, bocs!, most olvastam vissza, hogy nem csaltad meg, csak másba szerettél. Hát, kérdés, hogy a pasi vállalna-e két gyermekkel. Tudod, hogy az ember élete során hányszor "kiszeret" a párjából, s eljátszik a gondolattal, hogy de jó lenne azzal a pasival. A szomszéd rétje mindig zöldebbnek tűnik!! De akinek gyermekei vannak, annak meg kell tanulnia sóvárogni az után, akit már birtokol. Nem ismerem gyermekeid apukáját, lehet, hogy nem szeretetre méltó valóban, akkor viszont ne használd ki, állj talpadra, s szervezd okosan az életedet, meg a kislányokét!
2012. márc. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem csak azzal lehet kényszeríteni valakit, hogy pisztolyt fognak a fejéhez... de most nem is ez a lényeg. Két éve folyamatosan próbáltam helyrehozni a dolgot amire ő nem reagált. Most próbálkozik, miután elmondtam neki, hogy beleszerettem valakibe. Nem szándékosan kerestem más férfi társaságát, a munkahelyemen ismertem meg. Nem csaltam meg vele.Itt most nem arról szól a dolog, hogy én egyik férfitól ugrálni akarok a másikhoz, abból már kinőttem. De annak sem látom értelmét, hogy együtt legyünk úgy hogy nem szeretem. Előbb utóbb rossz vége lenne, sok ilyet láttam a környezetemben. Úgy érzem addig kell lépnem amíg békével tudunk elválni, mert így a gyerekeknek is jobb. A lakás közösen vettük, csak a hitel miatt került a nevére. Azt beszéltük meg, hogy ráíratjuk a gyerekek nevére, mert úgyis nekik szántuk. A baj az, hogy nekem nincsenek szüleim,rokonaim akik segíteni tudnának.
2012. márc. 12. 07:21
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem hinném, hogy az abortusz végett kerültetek oda ahova kerültetek. Miért untad meg a párodat? És a gyerekek érdekét nem kellene nézni? Lehet, hogy ők az apjukkal akarnak maradni. Ez annyira természetes? Találtam egy új pasit és megyünk a gyerekekkel. Én azt mondanám találtam egy új pasit és hozzá megyek, ha ragaszkodsz a gyerekekhez akkor nélkülük megyek. És, ha a párod mondta volna, hogy találtam egy új csaj viszem a gyerekeket?
2012. márc. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bonyolódnék közös anyagi dolgokba. Ha becsületes a párod, akkor kárpótol valahogy a befeccölt pénzedért. Az, hogy egy életre összeköt vele egy közös vagyon, azzal nem tudod soha lezárni a múltat.Még jó is, hogy nincs a neveden, mert ha durciból nem fizetné a részleteket, akkor még több problémád lehetne belőle.
2012. márc. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!