Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan zajlik a válás, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik a válás, ha nem tudunk megegyezni?

Figyelt kérdés

A válásban már "megegyeztünk".

Csak sajnos a gyermek láthatása és tartásában nem tudunk dűlőre jutni.

Így sajnos a közös megegyezéssel történő válásról le kell mondanom.

Van tapasztalata valakinek, hogy ilyen esetben, hogyan is történik a válás? Mennyire húzódik el, vagy a bíró ezt látván nem húzza el és a második alkalommal már hoz ítéletet?

Ha van olyan, akinek ebben van tapasztalata, kérem segítsen és ossza meg velem.

Előre is köszönöm!



2012. márc. 8. 08:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon sokáig lehet húzni-vonni, ha nem egyeztek meg!(újabb és újabb szakértők, fellebbezések)

Jó, akkor nem csak az én volt férjem olyan odaadó apa, hogy magának legyen minden (étterem,utazás,félretett pénz is), az az 1. ,azt utána jön a gyereknek a szalámi/alma. A gyereke kellene a legfontosabb legyen, persze elválunk, aztán le vannak sz.rva. Csak ezt óvatosan, nehogy más is megtudja! Áááá. Nagy az Isten állatkertje, hova szültem :(.

2012. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Tartás: Ő hoz, én nem mondom, egyszer még a legelején kérdezte, adjon-e pénzt, akkor még azt mondtam, hogy most nem majd ha lesz egy papír, akkor. Nem tudtam, hogy ha én akkor belemegyek egy összegbe, ne az legyen a kifogása, hogy de ez addig megfelelt, most miért nem mész bele? (mert ilyen)

A 20% úgy 36 ezer forint lenne, de akkor én még csak az általam tudott alapbérével számoltam, semmi pótlék, kiegészítés, jutalom, kaffatéria.

Ő fix-en 35 ezret gondol, persze végig.

Kérdem én, bár ez most még nem hangzik rosszul, de 10 év múlva mi lesz???

Láthatás: Én is inkább a hirtelenségtől félek. Bár ő azt mondja, ha nem bírna vele, hazahozná. Nem hiszem el, hogy az éjszaka közepén elindulna vele (50km). Majd a nagymama addig rázná a fenekét szegényemnek, míg álomba nem bömböli magát. Ez hogy hatna a gyerekre?

Egy az érdekes, Ő

2012. márc. 8. 09:59
 13/23 anonim ***** válasza:

Szia,


Tartas: hogy a kecske is jollakjon, a kaposzta is megmaradjon, miert nem fogadod el most a 35ezer havi fixet azzal a kikötessel, hogy evente felülvizsgalando az összeg, tekintettel az inflaciora, a körülmenyek folyamatos valtozasara? Paromeknal igy van, es ez ervenyes arra az esetre is, ha az egyikük fizetese drasztikusan csökkenne. Ez egy kis biztonsagerzetet ad mindket felnek.


Pindur: Engedd neki, hogy elvigye hetvegere, elvegre az apja es ha nem veszelyezteti, artani nem arthat senkinek. 3 eves kortol mar ugyis joga van hozza, es ha jol erzi magat vele a gyerek, akkor kesöbb is hasznukra valhat az apa-gyerek kapcsolat erösiteseben, ami nagyon fontos lenne a jövöre nezve (hidd el, nem egyszerü hetvegi apukakent helytallni) Szerintem, ha a picivel nem bir, ugyis inkabb ott altatja nalad idövel. :)

2012. márc. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Miért akarsz te bármit is az ő Cafeteriájából? Az őt illeti. Az nem gyerektartás alapja. Kérdés egy jogi oldalról:


Gyerektartás vonatkozik a cafatériára is?(ebédjegy) Abból is le lehet vonatni?

Nem.


A jogszabály szerint a tartásdíj alapja elsősorban a kötelezett részére kifizetett munkabér (nemcsak az alapbér, bérpótlék, hanem a jutalom, prémium, 13. havi stb. bér is!), a rendszeres személyi juttatások, illetmények, másodsorban a személyi jellegű egyéb kifizetések, és a nem rendszeres személyi juttatások (pl. végkielégítés, túlóra, ügyeleti díj stb.)


A fentiekkel szemben viszont nem alapja a tartásdíjnak a költségtérítés, étkezési és üdülési hozzájárulás, vagy más, ezekhez hasonló járandóság, ahogy a természetbeni juttatások (pl. konditerembérlet, céges autó stb) sem.

2012. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Oké, értem kaffatéria nem tartozhat bele, de ő a többiből sem adna szívesen, így is az alapbérének a 20%-át sem adná meg. (és akkor a túlóra, pótlék nincs is benne)
2012. márc. 8. 11:21
 16/23 anonim ***** válasza:

Nezd, a baratnöm szinten egyedül marad az alig harom eves fiaval, egy vasat nem fizetett a volt parja, pedig mindössze 20ezret kellett volna havonta neki.

Te szerintem ne azt nezd, hogy mije van a ferjednek, hanem, hogy az, amit nyujtania kell es tud, eleg-e a celjaidra. Neked nem a verszivasra kell berendezkedned, hanem arra, hogy innentöl egyedül neveled a gyereket, megpedig ugy, hogy az apuka is segit es kiveszi a reszet. De mindkettötöknek ki kell alakitania a sajat független eletet!

Mondom mindezt ugy, hogy a baratnöm ugy jart, ahogy, a paromnak meg, aki elne-halna a gyerekeiert, a volt asszony a veret szivja, es allandoan kritizalja minden megmozdulasat, holott tenyleg mindent megtesz, a fizetese fele odamegy, plusz asszonytartas, stb. Egyik sem követendö pelda!

2012. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Neked nem azt kell nezned, mije van, hanem, hogy te hogyan tudsz boldogulni. Ne kezdd el ezt a szörszalhasogatast, mert kesöbb a gyerek fogja a csataitokat megszivni.
2012. márc. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
7%
Neeem, ne hallgass az új feleségek társulatára! És ha jövőre megemelik a fizetését? Ami jár, az jár, ne sumákolja el. Persze az előző új nőcik szívesebben vennék, ha nekik lenne belőle új naci, nem elszívná a kis fattyú. Ne hagyd magad! 20% az 20%, kérdd letiltással, így mindig azt kapod, ami jár!Gondolom a gyerek jövőjére már apuka sz.rik nagy kalappal ha ilyen, hogy lesz lakása?Ha tanulni akarna? Erről mind neked kell gondoskodni, és ezzel együtt nem sok a 35e! Ráadásul az a gyerek pénze, nem a tied, nem mondhatsz le a nevében semmiről, még egy fagyiról sem, ha annyival jár több!
2012. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

36 ezret akartál, és 35-öt fizetne? Komolyan az a havi 1000 Ft az akadálya, hogy elfogadd az összeget? Írjátok bele úgy az egyezségbe, hogy évente, az infláció mértékével emelkedik a tartásdíj összege.


A láthatást illetően meg bele lehet úgy is írni a megállapodásba, hogy iskolás koráig éjszakára nem, csak reggeltől estig lehet nála, vagy csak 1 éjszakát. Ezért hívják közös megegyezésnek, azt írtok bele, amiben közösen megegyeztek, nincsenek konkrét szabályok, többször is láthatja, nem csak a kötelező alkalmakkor.

Gondolom nem fog a saját gyerekének olyat tenni, ami neki nem jó, nem fogja erőszakkal elvinni tőled, ha a gyerek nem akarja.

Viszont ez a megállapodás 18 éves koráig szól, úgy gondolkozz.

2012. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Úgy is lehet, hogy a fizetésének a 20%-a, de minimum 36000 ft. A %-ot én nem hagynám ki, lehet hogy holnap már 300000-et keres, ki tudja!
2012. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!