Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válófélben vagyok, hitelek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válófélben vagyok, hitelek a nevemen, férjem semmibe nem segít, hogy éljek ezután? Nem tudunk megegyezni, meddig tart még így a válás?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled, próbáljatok szépen megegyezni, ha lehet, kérj segítséget szüleidtől, testvérektől, az érzelmi támogatás is sokat segíthet. Ha nem megy a megegyezés keress jó ügyvédet, nehogy kiforgasson mindenből! Közös megegyezés nélkül, ha vannak közös vagyontárgyak elég hosszúra nyúlhat a válás.
2011. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát én nem tudom konkrétan, hogy mit csinálj, csak azt mondanám, hogy nagyon figyelj oda, mert ilyen helyzetből szoktak aztán kikerülni a hajléktalanok.


De tudni kéne még sok mindent. Kinek a nevén van a lakás, amire a hitel van, megvolt-e a házasság előtt? Különvagyon-e, közös vagyon-e? Mert ha különvagyon, vagy ha csak a te neveden van, akkor még elvben egy picit egyszerűbb. Fel kell mérni, hogy bírod-e fizetni tovább a részleteket, és ha nem, meg kell próbálni eladni a lakást. Lehet jelzáloggal terhelten is, de most nagyon nyomott a lakáspiac, és ha a vevő látja, hogy nagyon rászorulsz, az nagyon lenyomja az árat.


Ha közös vagyon, akkor nem tudod eladni a férjed nélkül. Hát akkor az lesz, hogy senki se fizeti, és rohantok bele egy árverésbe tizedáron, ami még a hátralévő részleteket sem váltja ki. A válás nagyon hosszú folyamat, ha vagyonjogi vita van. Ha meg tudnátok állapodni a közös vagyon felosztásáról, akkor lerövidülne.

2011. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!