Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan zajlik a válás, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik a válás, ha nem tudunk megegyezni?

Figyelt kérdés

A válásban már "megegyeztünk".

Csak sajnos a gyermek láthatása és tartásában nem tudunk dűlőre jutni.

Így sajnos a közös megegyezéssel történő válásról le kell mondanom.

Van tapasztalata valakinek, hogy ilyen esetben, hogyan is történik a válás? Mennyire húzódik el, vagy a bíró ezt látván nem húzza el és a második alkalommal már hoz ítéletet?

Ha van olyan, akinek ebben van tapasztalata, kérem segítsen és ossza meg velem.

Előre is köszönöm!



2012. márc. 8. 08:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Pontosan miben nem tudtok megegyezni?

Láthatás az 2 hetente hétvégén szombat-vasárnap, ünnepnapokon meg a másnapokon.

Tartásdíjhoz meg írd le tételesen, hogy mik a költségeid, amiből a gyerek is fogyaszt.. víz, villany, tv, háztartási dolgok, kaja, stb. Ha ketten éltek, akkor ennek vedd a felét.

Mi a férjed problémája? Vagy neked? Mekkora a gyerek?

2012. márc. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

miben nem lehet megegyezni?

Ha a gyerektartáson, láthatáson vitzáztok, az elhúzódhat akár évekig is (pszichológiai szakvélemények, iskolaiak, környezettanulmányok....)

2012. márc. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
egyébként minden második hétvége, ünnepek fele, iskolai szünetek fele. 20% gyerekenként,max. 50%.
2012. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem a tapasztalatom. Mi lassan most tapossuk a 3.évet a válóperben. :S Én az édesapukának vagyok az élettársa. Nálunk ez úgy megy, hogy sajnos az édesanyuka semmilyen egyezséget nem fogadott el. Sem a tartásdíjban sem a láthatásban. Sajnos egy kicsit van olyan az édesanyukában, hogy ha párom feketét mond, ő már dafke azért is fehéret. Így azért nehéz bármit is előrelépni.

Nekünk azért telik lassan a per mert kb. 3 havonta kapunk új időpntot tárgyalásra. És sajnos az adott tárgyaláson sosem előre felé haladunk, hanem mindig a múltat kell tárgyalni. Tehát nálunk sajnos olyan sok minden történik 2 tárgyalás között, hogy egyszerűen azokat kell tárgyalni. Tehát nagyon nagyon nehezen jutunk előre.

Nagy nehezen hoz a bíróság nálunk egy részítéletet, pl tartásdíjban, anyuka megfellebbezi, mert nem tetszik neki. Láthatásban szintén van részítélet, az sem jó neki így viszi másodfokra. Sajnos nekünk ezzel telik el az idő.


Nálunk gyermekelhelyezés is folyamatban van, ehhez pszichológus bevonását rendelte el a bíróság,tehát nálunk több szálon futnak az események, ezért lassul le a folyamat.


És azt se felejtsük el, hogy nyáron pl. ítélkezési zünet van, tehát ha valami belecsúszik akkor bizony újból kiesnek hónapok,mire újra kitűznek tárgyalást.

2012. márc. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. ti esetetekben valószínű költségkimutatást fognak kérni tőled, hogy mennyit kérsz gyermekenként. Bár lehet hogy ezt csak akkor kéri a bíróság ha kiemelkedően magas tartásdíjat kérsz. Nálunk ez volt, így a bíróság kérte anyukát, hogy 3 havi számlákat, blokkokat hozzon be.ezzel is telt nálunk az idő.


Úgy tudom összefgoglalni, hogy az időhúzás sokszor nem is a bíróságon múlik hanem a feleken. Mondom hiába akarzs te megegyezni, ha pérod keresztbe fekszik akkor ennyi. Vagy fordítva, hiába ajánl fel neked párod egy egyezséget, ha neked az nem felel meg, akkor mentek szépen tovább.

2012. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Gyermekünk 2 éves. Ő péntek estétől vasárnap estig szeretné elvinni. Ezt én még nem szeretném (mellettem alszik el, ha nem lát már sír). Felajánlottam neki, hogy válasszon egy napot, amikor is délután 3-tól 7-ig elviheti egyedül (ez minden hétre vonatkozna). Ez NEKI nem felel meg.

A gyerektartásban Ő nem akarja a %-ot, én 20%ot kérek a fizetéséből közvetlenül levonva. Ő ezzel szemben végig fix összeget akar adni. Arra hivatkozva, hogy ő miből fog megélni, meg félre tenni?

Kérdem én velünk mi lesz?

2012. márc. 8. 09:12
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
váltok majd egy darabig...3 évesen már úgyis megítélik a hétvégi láthatást, jobb ha elkezded hozzá szoktatni a gyereket, hogy neki egyszerűbb legyen. Addig meg úgyis eltart a per.
2012. márc. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a szüleimhez költöztünk vissza kb. már fél éve. Még nem adott semmit, igaz a gyereknek mindig hoz valamit, mikor eljön. Ezt mindig biztosítom is neki. Szinte mindig akkor jön, amikor neki jó. Általában előző nap (este) szól, hogy jön.
2012. márc. 8. 09:15
 9/23 anonim ***** válasza:

3 éves kor előtt nem ítéli meg a bíróság az egész hétvégét, de ha semmiben nem egyeztek meg, akkor úgysem lesz ítélet 1 éven belül.

3 éves kor után viszont simán megítélik a péntek-vasárnap időszakot, szóval ha tényleg ilyen anyás akkor el kell kezdeni szoktatni. Az nem megoldás, hogy majd nem szeret az apjával lenni és nem akar menni.


Pénz: beszéltél vele erről? Mondtad neki, hogy hozzon pelenkát, kaját, ruhát? Az én férjem úgy sem veszi észre hogy valamiből hiány van, hogy együtt élünk :-)

2012. márc. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

én is azt gondolom, hogy szépen lassan fokozatosan szoktassátok hozzá a gyerkőcöt. Persze én is azt mondom ne hirtelen azzal kezdjétek, hogy péntektől vasárnap estig. isten ments. De próbáljátok meg először hétfő félutántól mondjuk estig. Ez menjen kb. pár hétig. Aztán szépen lehet megpróbálni az ott alvást is, de ekkor mondjuk szombat reggel/délelőtt már hozza haza a gyerkőcöt. Ez megint mehetne pár hétig. Aztán jöhet az, hogy már nem szombat délelőtt kéne visszavinni,hanem mondjuk szombat este. Tehát ekkor még mindig csak 1-et aludna apukánál(péntek este) ezután szintén pár hét után már legyen az, hogy szombat este is ott alszik...és így tovább így tovább.


Hidd el mindenkinek de leginkább a gyerekne is ez lenne a legjobb. Azzal tényle egyetértek, hogy 3 éves kor után bizony megfogják ítélni neki a 2 hetente hétvégét. Van 1 évetek kb, hogy fokozatosan szoktassátok hozzá a gyerkőcöt.


persze ehhez apa is kell, mit gondolsz ő belemenne egy ilyenbe? Tehát mit gondolsz megfelelne neki így pár hónapig?


Mennyire jönne ki a 20 %?

2012. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!