Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bírói gyakorlat tarásdíjnál?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bírói gyakorlat tarásdíjnál?

Figyelt kérdés

Magas, kiemelkedő keresetnél minden esetben kőbe van vésve a 20%?

Hallok ilyet is, olyat is.


2012. márc. 5. 18:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A 20% a maximum gyerekenként, de ha az apa jövedelme nagyon magas, akkor ennél jóval kevesebbet állapit meg a biróság, csak annyit, amennyi ténylegesen szükséges egy gyerek megélhetéséhez, különleges luxusra viszont nem kell telnie.
2012. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az én feleségem is ilyen telhetetlen volt. Most a negyedét kapja, mint amit kért, bár így is háromszorosát, mint ami törvényesen járna. Pattog ő is, de megmondták neki, hogy ha nagyon ugrál és én az ellenkérelemben a leszállítást kérem, akkor nem felemelni, hanem levinni fogják, mert a gyerektartás a gyerekre kell és nem az ő luxusára.

Amúgy pedig szerintem a gyerekenként 60 az kimagaslóan sok. Számolj utána, hogy elvileg ennyit kellene az anyának is hozzátenni, plusz a családi pótlék.Ez két gyereknél összesen 260.000 forint. Ennek töredékéből fel lehet nevelni két gyereket még igen jó körülmények között is.

2012. márc. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy a perben nyújts be viszontkeresetet és kérd a gyerekelhelyezés megváltoztatását, egyúttal kérjél egy szerényebb, de reális összegű, mondjuk 15-15 ezer forintnyi tartásdíjat.

Ha nagyon ugrál az asszony, akkor mondd azt, te ennyiből is meg tudnád oldani a gyereknevelést, tehát ha neki kevés amit adsz, akkor inkább megoldod magad.

Hidd el, ezen majd elgondolkodik és lehet hogy belemegy egy mégkisebb összegbe is, ha ő tényleg akarja a gyerekeket és nem csak az anyagiak miatt kellenek neki, mint ahogy sajnos ez sok nőnél így van.

2012. márc. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
2012. márc. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Számolj utána, hogy elvileg ennyit kellene az anyának is hozzátenni, plusz a családi pótlék.Ez két gyereknél összesen 260.000 forint."


EZ IGY nem igaz, az anyának (vagy az apának, akinél van a gyerek) NEM kell ennyit mellétenni, mert akinél él a gyerek, ott rengeteg dolgot természetben kap meg, pl. fütés, lakbér, áramköltség - de van, ami nem pénzben mérhetö, pl orvoshoz vitel, segités a házifeladatokban, napi 24 óra "ügyelet", stb.

SZóval a gyerekre a gyerektartás és a családi pótlék mellett már nem sokkal többet KELL az anyának biztositania.

2012. márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kértük a gyermekelhelyezést nálam. Ez úgy történt, hogy volt egy félév amikor a bíróságot kihagyva, úgy nézett ki, hogy meg tudunk állapodni. Ekkor voltak olyan hónapok amikor pl. 360 ezer ft-ot utaltam feleségemnek, volt olyan mikor 240 ezer ft-ot. Így telt el kb fél év. Ekkor feleségemnek valami szöget ütött a fejébe, hogy ő szeretne még pluszban 80 ezer ft-ot havonta. (Ne kérdezzétek, hogy mire, csak szeretett volna)

Ekkor húztam be a kéziféket, és kerestem egy ügyvédet,aki felvilágosított, hogy nagyon megvoltam vezetve eddig. Ekkor kezdődött a per. Ügyvédem hatására ajánlottunk fel 60.000 ft-ot gyermekenként. Feleségemnek nem volt vissza út, a bíróság helyben is hagyta az ajánlatunkat. ezek hatására feleségem szépen, folyamatosan megőrült. Beleőrült abba amit elveszített. Az idegállapota teljesen elborult, ezt tettekkel is bizonyítja a mai napig. Gyermekek lelki betegek már amiket művel. Szóvalitt tartunk most, hamarosan jön a pszichológiai vizsgálat, ami döntő lesz a perben. Már nagyon várom, hogy végre kiderüljön, hogy gyermekeim hol is érzik biztonságban magukat.

2012. márc. 6. 08:17
 17/21 anonim ***** válasza:
A 60000 ft reális, de nem sok. Ebből kényelmesen nevelkedhetnek a gyerekek, mehetnek táborba, járhatnak különórára.. Ellenben a válással te rengeteg pénztől fosztottad meg őket, ha eddig luxusban éltek, nekik ez nagy lemondással járt. Ha már ennyi pénzed van, és ugye nem a gyerekektől válunk, gondolj rájuk ezen kívül is, nyiss számlát a nevükre, hogy legyen miből felnőttként életet kezdeniük! Aki meg 15000-ből akar gyereket nevelni, na annak odaadnám, nevelje! Az kb a bérlet+menza. Ha nem a gyerekektől válunk, akkor a pénzt sem illik sajnálni tőlük! Vagy ők is rossz feleségek voltak?
2012. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Na meg azt is vedd figyelembe, ha ő gyesen van vagy álláskereső, és emellett nem maradhatott a lakásban, albérletet fizet, vagy 70-80ezer hitelt, akkor bizony a 60000 simán elmegy. Nem fodrászra,bulira, hanem albérletre, hitelre. Gyes+családiból kitelik a rezsi, enni meg már nincs is miből. Ez extrém szerencsétlen helyzet, de ha pl ez áll fenn, és te hagytad ott, hát megértem hogy kiakad.
2012. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Adj az anyjuknak 60000-60000-et, de gondolj arra is, hogy a gyerekek nem tehetnek semmiről. Ha eddig jártak magániskolába, sportolni, nyaralni, táborokba,és neked ennyi sok pénzed van, biztosítsd nekik továbbra is. Nem kell az anyjuknak adni, így adhatod a gyerekeknek is. Tőlük elvileg nem kellene sajnálnod. Ha pedig az anyának nincs munkája, simán felélik a 120000-et. Hát még albérletben!Itt vidéken gyerekek mellett végezhető munkát (ami ugye nem lehet többműszakos, nem tarthat 6-ig vagy tovább)képtelenség találni, ha nincs protekciód. Én is 1.5 éve keresek, és semmi. Leadhatom a HR-en az önéletrajzom, aztán búcsu. Beküldöm a hirdetésekre, és se bú, se bá.Pedig nem csak képzettségemnek megfelelőt keresek!
2012. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nincs feleségem gyesen. 12 és 10évesek a gyermekeink. Nincs mit szépíteni, kirúgják minenhonnan a hozzáälĺása miatt. Legutóbb ö mondott fel,mert nem bírta az iramot. Tehát egy munkakerülö sajnos. Hiába mondtam neki hogy számlára teszek pénzt gyerekeknek, ö azt felelte rá hogy az nem jo,adjam az ö kezébe inkább.
2012. márc. 6. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!