Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás nem fizetése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás nem fizetése miatt fel lehet-e jelenteni valakit?

Figyelt kérdés
Mi 1 éve nem kapunk gyerektartást, az első 6 havit ráterhelte a bírság az exem házára,mert nem tudták máshogy behajtani, a következő adag pedig folyamatban van. Több helyen hallottam, hogy feljelentették a rendőrségen az apát, aki nem fizette a gyerektartást. Tudtok erről valamit, érdemes ilyennel próbálkozni, és ha igen, akkor mi fog történni? Köszi!

2012. febr. 24. 19:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Dágám! Minimálbért keresek. Nekem marad 35 ezrem. A gyerekeimnek meg havi 30 ezer - 30 ezer jut, úgy, hogy az anyjuk még egy forintot sem költött rájuk. Egy gyerek nehogy többe kerüljön már mint 30 ezer ft. Ha az anya is hozzá tesz 20 ezret akkor már 40 jut egy gyerekre, akkor? nehogy már ebből ne tudjon mindent megkapni az a gyerek. Nem nézel normális tv műsörökat? Szerdán lesz este, hogy 4 tagú családok élnek 22 ezerből. Hát nehogy sajnáljam már azokat az anyákat, akik párkapcsolatban élen, mégis emelt családitól kezdve, ingyen eszik a gyerek.......az anyuka haja meg minden héten más színű. Akkor az az anya a gyerekét nézi?? Nem, csak azt hogy a másiknak rossz legyen. Én ennyit adok a gyerekeimnek és tudom, hogy mindenük megvan. Nálai is otthon érezhetik magukat, hisz itt is tele van a ruhásszekrény illetve egy szobányi játék várja őket! Magadró miért nem beszélsz bodaram??
2012. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
JA és nemcsak a gyerektartásból kell eltartani a gyereket!!! Az állam is ad, és adjon az anyuka is hozzá!!!
2012. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Apuka itt egy éve nem fizet!

Ja,hogy ha apukának nincs állása, és nem tud fizetni, akkor azt feltétlenül sajnálni kell, de azt az anyukát, aki így elesik 10-20-30 ezer forinttól és mondjuk ő is minimálbért keres, azt nem?

Hát persze, mert neki akkor is meg kell oldani, ha belepusztul is, apuka meg csak széttárja a karját,hogy jaj, hát nekem sincs!

2012. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
A baj ott kezddődik, hogy anyuka csak követel. Ha pontosan meg is mutatnátok apukának hogy mire kell költeni a gyerekkel kapcsolatban, akkor talán máshogy állnának a kérdéshez. De ez legtöbb esetben úgy jön le hogy követelnek az anyák és nem látszik meg hogy mire. Mivel az apa marad a gyerek apja élete végéig, anyák adjatok nagyobb belátást a gyerek életébe, költségeibe, hogy lássák az apák miről is van szó, necsak a követelést érezzék. Tisztelet a kivételneik
2012. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
59%
hogyhogy mire kolt az anya? Te normalis vagy? Szerinted a gyereked fenyevo? Vagy tisztara nyalogatja magat? Esetleg meztelenul jar az utcan? Figyelj,felsorolom neked,h mi mindenre van szuksege egy gyereknek: kaja(mivel gyerek,fontos a valtozatos,egeszseges etkezes,igy napi szinten gyumolcs,zoldseg,tejtermek,hus),viz,villany,futes,gaz,iskola-ovoda,osztalypenz,tisztasagi csomag,havonta-kethavonta kirandulas,mozi,babszinhaz. Ovisoknak valtocipo,oviba eszkozpenz,jatekpenz,sulisoknak tanszerek,fuzetek,konyvek,tornacucc,tolltarto. Emellett bugyi,zokni,polo,pulcsi,nadrag,szoknya,minden evszakra teljes ruhatar,evszakonkent legalabb ket cipo. Es ezeket a gyerekkel egyutt tisztan is kell tartani,tehat mosopor,oblito,tusfurdo,sampon,testapolo,fogkefe,fogkrem,torolkozo. Tovabba jatekok a koranak megfeleloen. Ha beteg,egy lazcsillapito szirup 1200 ft,mindig kell otthon lennie,ahogy fajdalomcsillapitonak,hasfogonak,orrcseppnek is. Es akkor meg nem kapott antibiotikumot,ami 3000 korul van. Es optimalis esetben nem notte ki az agyat,nem szakadt el az iskolataskaja stb. Persze ezek nem latvanyos dolgok,termeszetes,h a gyereked nem pucer seg.gel szaladgal az utcan,ugye? Nos? Szerinted mire kolt az anya,te idiota???
2012. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
És ez nem fér bele 30 - 40 ezer forintba havonta? Optimális esetben , amikor együtt maradnak van 2 fizetés az kb 140 ezer ft emeg 25 ezer családi (2 gyerek). Ez összesen 165 ezer ft. Mire mindent kifizet az ember mennyi marad a gyerekre?? MOndjuk így télen 30 a fűtés, 15 villany, 5 víz, internet , tv, és még nem ettél? És ha még van egy kis lakáshitel?? Akkor hol jut havi 30-40 ezer ft egy személyre?? Ti okos anyák ! Jó hogy gondolkoztok!!
2012. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Egyébként köszönöm a felvilágosítást, tudom mi kell egy gyereknek. Tisztába vagyok vele, mivel éltem együtt a saját gyerekemmel. De tudod, amikor nálam vannak, azt az időt nem vonom ki a gyerektartás összegéből, mert itt fűtöttem rájuk, meg fürödtek, meg stb....a rezsit az vállalja, aki vállalta hogy szeretné nevelni a gyereket. Nemcsak a gyerektartást kell a gyerekre költeni. Nekem és a jelenlegi páromnak van egy közös gyerekünk. 180 ezer ft havi bevételünk van, amiből 70 ezer csak lakáshiteünk. (az új feleségem diplomás és jobban keres mint én) marad 110 és nem fizettem rezsit, ami kb 50 ezer és még nem is ettünk. Akkor számoljunk csak jó ha marad havi 20 ezer és abból megvagyunk 3-an.
2012. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
de itt nem arrol van szo,aki fizet,megha csak 10ezret is a gyerekere,hanem arrol,aki evekig egyaltalan nem fizet!!!
2012. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
és ha börtönbe lesz akkor fizetni fog? és ha kijön a börtönből? priusszal ki fogja felvenni, melyik munkáltató?? Én azért törvénybe hoznám, aki nem fizet, az mondjon le a gyerekéről is és az állam támogassa jobban azokat a gyerekeket,akiknek az apja s..gg fej.
2012. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Nálunk apu 6éve nem fizet gyerektratást.Nem tudják rajta sehogy se behajtani.Van munkája neveli másnak a 3gyerekét.De a sajátjaitol annyit se kérdez hogy hogy vannak.Ráadásul 2utcával arébb lakik.Anyut kemény adosságokkal ott hagyta..Apu hitelei miatt letiltások vannak a fizujábol és igy él a hugommal 36ezer forintbol..Akkor az ilyen milyen "apa"?megérdemli....
2012. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!