Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás nem fizetése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás nem fizetése miatt fel lehet-e jelenteni valakit?

Figyelt kérdés
Mi 1 éve nem kapunk gyerektartást, az első 6 havit ráterhelte a bírság az exem házára,mert nem tudták máshogy behajtani, a következő adag pedig folyamatban van. Több helyen hallottam, hogy feljelentették a rendőrségen az apát, aki nem fizette a gyerektartást. Tudtok erről valamit, érdemes ilyennel próbálkozni, és ha igen, akkor mi fog történni? Köszi!

2012. febr. 24. 19:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
ne haragudj,en nem ertek veled egyet. Sztem sokkal konnyebb valas utan gyerek nelkul ujrakezdeni. Az apatol levonjak a 20%ot,es csinal,amit akar. Gyerekekkel egyedul maradni talan konnyebb? Ugy munkat talalni,h jaj beerjek reggel meg delutan az oviba stb. Vagy ejszakakat virrasztani,mert beteg,es masnap indulni melozni? Mar ha van kire bizni,mert ha nincs,akkor tappenzbol konnyebb megelni? A mindennapi elet nehezsegei kire maradnak? Arra,akinel a kicsi is marad. Szted ez nem plusz munka,plusz teher? Es nem par evre,hanem amig elsz. A masik fel meg max.kicsit kevesebbet keres,de eli vilagat. Megy ahova akar es amikor akar. Puff neki,max.vallal egy kis pluszmelot. De nehogymar neki legyen a nehezebb,mikor jo esetben kethetente ranez a gyerekere. Van aki meg annyit sem. Az en lanyom pl. 4 eve nem latta az apjat es meg nelkulozzon is,mert kedves apuka szaros 15 ezret nem kepes atutalni? Ugyanmar,ezt te sem gondolod komolyan. Igenis menjen bortonbe,ha kell. En sajnaljam? O talan sajnalja a sajat gyereket? Eszebe jut,h vajon van e mit ennie,miben jarnia,el tud e menni az osztalykirandulasra? Nyilvan mas a helyzet,ha vki atmenetileg nem tud fizetni. Habar mi lenne,ha nekem nem lenne csak atmenetileg is bevetelem? Ehenhalnanak a gyerekek. Egy pasinak sokkal konnyebb munkat talalni,ezt mki tudja. Aki evekig nem fizet,az nem nem tud,hanem nem akar. Jo reggelt kivanok! Es az igenis kapja meg erte a bunteteset!
2012. febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Én már 2 hónap nem fizetés után mentem a rendőrségre és feljelentettem miatt. Első tárgyalására nem jött el, így a második tárgyalásra már a rendőrök mentek el érte a munkahelyére. Elmarasztalták és felemelték a gyerektartás fizetést. Azt mondta a bírónő, hogyha lesz egy hónap, mikor nem fizet a megszabott időig, már a következő nap menjek a rendőrségre. Egyszer volt erre példa, a rendőrök meg újra elővették. Azóta a határidő előtt fizet mindig. Nagyon ciki számára, ha a rendőrök mennek érte a munkahelyére emiatt nő létére.

22F

2012. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nagyon érdekes eset lehettek, hogy 22 évesen neked ítélték a gyereket, amikor egészséges, dolgozó anyja van. Ez olyan ritka, mint az egyszárnyú fehér holló.

2012. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Az anyjának nem kellett a gyerek, önként lemondott róla. Ilyenkor nem csoda, hogy a bíróság nem erőlteti egy ilyen embernek a gyermekét. Nálam sokkal jobb helyen van, mint egy olyan anyánál, aki nem szereti a saját gyerekét és nem hajlandó tudomást venni ezentúl róla. Májusban lesz 3 éves, 2009 novembere óta nem látta a gyerekét. Milyen anya, vagy inkább milyen nő az ilyen?
2012. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A bíróságot már megkerestük, ők adták ki a végrehajtást, de nincs semmi a nevén, biztosan véletlenül. Csak a ház, így arra terhelték,de ebből mi nem kaptunk még semmit. A tulajdoni lapon szerepelek, a többi adóssága között. Anno úgy menekültünk el tőle (bántott), ott maradt szinte mindenem, és azóta se kaptam vissza tőle semmit. Ahelyett, hogy a saját gyerekeit támogatná, összeköltözött valakivel, akinek szintén van gyereke és most jön a közös is. Egy fizetésből nagyon nehéz 2 kisgyereket eltartani. Nem érdemli meg, hogy esetleg börtönbe menjen? Magától soha nem fog fizetni. Mit lehetne még tenni?
2012. febr. 26. 22:27
 16/30 anonim ***** válasza:
Nem akarok senkit sem elkeseríteni,de ma már egyetlen egy papa,vagy mama sem kap börtönbüntetést sajnos.Mi évek óta járkálunk a bíróságra és semmi sem történik,fizetni meg nem fizet.Nyolc kiló iratanyag van már a szekrény tetején de abból még pénzt nem láttunk.Csak ennyit erről.
2012. febr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
54%
szerintem ez a birotol fugg,mert az en exem 5 honapot kapott.
2012. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
68%

Ó te nagyon okos 9-es!

Szerinted,aki évek óta nem fizet egy kanyi vasat sem, az milyen apa? Szerinted azt érdekli a gyereke? Nem!

Tehát rohadtul nem zavarna,ha egy ilyen "apát" lecsuknának!

2012. febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
JA, mert csak azt lehet apának nevezni aki fizet? És ha ellehetetlenedik a helyzete? Nincs semmilye, mert a házat otthagyta a gyerekének, meg az exnek? Albérletbe tengődik és már az is baj, hogy létezik? Gondolkozzatok már. Az én exem 40 ezer ft családit kap 2 gyerekre + kap tőlem 20 ezer gyerektartást és megvan a gyerekeknek mindene. havi 30 ezer jut gyerekenként. És nem panaszkodik. Van neki is párja meg van nekem is párom és élünk boldogan mind a ketten. pedig tőlem csak 10 ezer ft kapnak fejenként a gyerekek, mégis jó. Nektek is van új párotok , állítom hogy 70 %-ban idővel mindenki talál új párt magának, le is írjátok, akkor? Ti csak pénzhajhászok vagytok!!
2012. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ennyire felháborodva bogaram vannak bizonyos tetvek akik egy forintot sem fizetnek a gyerekük után,pedig megtehetnének.Megjegyzem,te sem dicsekedj a 10.000 Ft-os gyermektartás teljesítésedre,mert az a mai világban igen kevéske összeg.Egy gyakorló szülőnek jóval többe kerül a gyermek ellátása,mint havi 10.000 Ft.
2012. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!