Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás nem fizetése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás nem fizetése esetén mennyi idő után lehet lépni?

Figyelt kérdés
Milyen jogi lehetőségeim vannak az álami megelőlegezésen kívül? Fizetési meghagyás?
2012. febr. 10. 16:25
 1/3 anonim válasza:
100%
A területileg illetékes bírósági végrehajtóval vedd fel a kapcsolatot. Ha jól tudom, egyszer procedúra, és a későbbiekben bármikor nem akar fizetni, csak jelezned kell a vh-nak, és már intézik is. Egyik volt kolleganőmnek volt hasonló esete, és neki egyszerűen ment a dolog.
2012. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első válaszoló jól mondja, annyit tennék még hozzá, hogy már 1 hónap elmaradás után is mehetsz a bíróságra, bár én először még megpróbálnék utánajárni a nemfizetés okának. És maximum fél évre visszamenőleg hajtják be a gyermektartást, tehát ha teszem azt 1 év nemfizetés után mennél a bíróságra, akkor is csak fél évet hajtanának be.
2012. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát most ott tartunk, hogy 2010. augusztusától igényeltem, mert 2011. áprilisában adtam be a keresetet a bíróságra a gyerektartási igényre. Még mindig nincs döntés. A bíró azt igérte, hogy most már lezárja áprilisban, akkor is több mint 1,5 elmaradás lesz, ugyanis eddig egy fillért sem kaptam.
2012. febr. 11. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!