Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Végrendeletben kiköthető,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Végrendeletben kiköthető, hogy ki kezelje a gyerekek pénzét? Az lehet más személy, mint akinek a gyámsága alá kerülnének?

Figyelt kérdés

A férjemmel válunk és van két gyerkőc. Felmerült bennem,hogy mi van akkor, ha valami történik velem a jövőben. Természetesen a gyerekek örökölnek utánam és bizonyára továbbiakban az apjuknál fognak nevelkedni. Gondolom 18 éves korukig a gyerekek örökségével kapcsolatosan is ő dönthet. Azonban nem bízom abban, hogy képes felelősen dönteni és a gyerekek elvesztik az örökségüket. Nem azért, mert az apjuk elinná a pénzüket, hanem csak azért, mert pénzügyekben felelőtlen, ezt bebizonyította az elmúlt évek alatt.


Megtehetem-e azt, hogy leírom egy végrendeletben, hogy a gyerekek örökségét a testvérem kezelje - akkor is, ha a gyermekek az apjuknál élnek és az övé a felügyeleti jog?


2012. febr. 20. 00:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Persze, egyértelmű. Nem függ össze a kettő. Arra hagyod az örökséged kezelését, akire csak jónak látod. :)
2012. febr. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 étoile et lune ***** válasza:
25%
Bármit beleírhatsz a végrendeletedbe, de amúgy nem hiszem, hogy bárkinek is kellene rendelkeznie a vagyonukkal. Majd ők rendezik, ha nagykorúak lesznek. Például én sem intézhettem semmit az öröklött dolgommal, csak miután 18 lettem. Szóval szerintem 15 évesnek nem adnak vagyont a kezébe csak úgy, persze én nem vagyok jogász vagy ügyvéd.
2012. febr. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem is ezt kérdezte az illető. Természetesen meg kell várni, míg a gyerek 18 lesz, de addig is valakinek kezelnie kell azt a pénzt (pl valami váratlan esemény miatt bele kell nyúlni).
2012. febr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Például én sem intézhettem semmit az öröklött dolgommal,"


Pénz vagy ingóság esetében megoldható, hogy addig letétbe helyezik, de mi történik pl. egy lakással? Azt ugyebár fenn kell tartani, a számlákat (biztosítás, fűtés) fizetni kell, még ha üresen áll is. Ha azalatt ki akarják adni, azt ki teheti meg?

2012. febr. 20. 00:52
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez ennél bonyolultabb. Akire hagyod a gyerekeid pénzének a kezelését, az adhatja ki például a lakásodat. Meg kell határoznod, hogy csak birtokolhatja-e a tulajdonaidat, vagy szabadon rendelkezhet felettük.
2012. febr. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából felesleges. Tegyük fel, h te meghalsz, ugyan a gyerekek törvényes gyámja az apjuk lesz, viszont az örökséggel bármit tenni csak a gyámhatóság engedélyével lehet. A bankszámládat zárolják, ahhoz nem férhet hozzá a férjed. Ha ingatlan van a nevedet, azt pedig csak nagyon bonyolult úton adhatja el, a gyámhatóság kirendelt ügyvédje ugyanis minden lépést felügyel. És pl. ha mindent rendben talál ez a kirendelt ügyvéd, akkor is van egy olyan szabály, h az eladott ingatlanért kapott összeget egy másik legalább olyan értékű ingatlanba kell fektetni, ahol a gyerekek is tulajdonosok.

Lehet, h nem mindent pontosan írtam le, de a volt férjed nem tudná csak úgy elherdálni az örökséget, efelől ne aggódj!

2012. febr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Egyébként nagyon várod a halálodat, vagy mi?"


Miért baj az, ha valaki gondol a saját vagy a gyerekei jövőjére? Én sem vagyok halhatatlan és bizony van rokon, akit nálam bőven fiatalabban temettünk. Az előrelátás sok problémától (ha nem is mindentől) megkímél.

2012. febr. 20. 01:13
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azért megnyugtató, hogy csak úgy nem tudná elkölteni a pénzt fölösleges luxuscuccokra.

2012. febr. 20. 01:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kicsit nehez kérdés, ahogy az utolsó leírta, a gyámhatóság bele szól ezekbe.


De én azt gondolom, hogy a gyerekeknek 18 éves koruk elött is rengeteg dologra lesz szükségük, amit nem biztos hogy apa tud egyedül kezelni. Pl iskolai táborok, számítógép, rengeteg iskola csinál külföldi csere diák programot, ezek húzos összegek, és ugye gondolom nem bánnád ha az örökségükböl ezt is fedezni lehetne, és ne kelljen lemondaniuk ilyen dolgokról csak mert egyedül keresö a férjed.


Szóval ezt szerintem ügyvéddle beszéld meg vagy kérd ki gyámhatóság véleményét.


èn is anya vagyok és én is gondolok ilyenre. nálunk ez sokkal nehezebb mert férjem nem magyar, habár már egyszer megbeszéltük ha valamelyikönk meghal a másik rendszeresen látogatja a másik nagyszülöket is, de mi van ha mindketten, akkor óriási problémát zúditok a szüleim és anyósomék fejére, de valahogy arra jutottam inkább életben maradok.

2012. febr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A választ sajnos nem tudom a kérdésedre.


De szeretnék gratulálni, hogy ilyen felelősségteljes vagy, hogy ennyire előre gondolkodsz :-)) Véleményem szerint minden anyának/apának kéne erre gondolnia!

2012. febr. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!