Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után, ha az egyik fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után, ha az egyik fél elhagyja a közös otthont, hogyan tudja később érvényesíteni a jogait?

Figyelt kérdés
Kifizettetni, ami jár neki a házból?
2012. febr. 8. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehezen. Sok bírósági tárgyalás után van rá esélye.
2012. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ameddig nem volt meg a tárgyalás apa nem ment el itthonról. Írjatok papírt, hogy elköltözik.
2012. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A (házasság alatt szerzett) közös lakás értékben mindenképpen felezödik a házastársak között, függetlenül attól, hogy ott lakik-e vagy sem. Elterjedt tévhit, hogy azzal, hogy kiköltözik valaki, lemond a tulajdonjogáról.
2012. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha rendes az ex,akkor szépen eladni a közös ingatlant,és elfelezni a pénzt.Ha nem rendes,akkor csakis bírósági úton..De akkor ne várj rövid időn belül pénzt.

A testvérem 2 éve vált el.Ő ment a kisfiával albérletbe,és a közös nagy házban a volt férje lakik jelenleg is.Fizetni nem akar,eladni nem akarja a házat.2 éve elváltak,de még mindig zajlik a vagyoni per. Már a bíróság által kirendelt értékbecslő is írt jelentést,de azt is fellebbezte a férj.

A második bírósági szakértőt már nem zavarhatta el,így az ő döntését,jelentését fogadta el a bíró.Most azon van a vita,hogy a férj elismeri a szakértő munkáját,értékbecslését,de sokkalja a kifizetni való összeget,és csak 2 milliót fizetne..De a bíróság által kiszabott százalékot nem támadhatja meg..Szóval még mindig zajlik a per..Talán idén valamikor végre lezárják az ügyet,

2012. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekekkel maradó fél van a házban, múlik annak a jóindulatán is. Kérhet kizáró lakhatást,és ekkor csak lelépési pénzt kap a távozott (nem lakott-lakottérték/családtagok száma, ami nem sok).Ha normális, akkor eladják és fele-fele.( Ha én lelépnék és otthagynám a családot, szerintem mondjuk hagynám a házat is, nem tenném utcára a családomat magam miatt, ez a minimum...)
2012. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg kellene egyezni az eladásban, vagy egyik fél fizesse ki a másikat.Évekig tartó pereskedés, huza-vona segíthet megszabadulni az ingatlan árának akár a felétől is... Ha a gyerekek is a házban vannak, akkor nem sok az esély, de nem is szép dolog próbálni kitenni őket. Miért ment ki?
2012. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy ki megy el. Ha a nő, akkor könnyedén, főként, ha gyerekek is vannak. Ekkor szó nélkül visszamehet bármikor, minden hatóság rögtön mellé áll. Ha a férfi megy el, akkor szinte semmi esélye, hogy visszaköltözhessen, ha a feleség egy kicsit is akadékoskodik. De az elköltözés még nem szünteti meg a tulajdonjogot, tehát azt bírósági úton lehet érvényesíteni, csak hosszadalmas, sokszor csak a gyerekek nagykorúsága után lehet végleg rendezni, illetve lehet kérni a kényszerértékesítést, de ezzel mindenki csak rosszul jár.
2012. febr. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azzal, hogy valamelyik fél elmegy a lakásból a tulajdonjoga még nem szűnik meg. Általában az apukák mennek el, anyuka pedig marad a gyerekekkel a lakásban. ezzel még nincs is semmi gond. nyilván ha gondok vannak, akkor senkinek nem jó,hogy egy fedél alatt tartózkodnak. a lakáskérdést vagyonmegosztás kertében dönt a bíróság. ez már a lezárult válóper után történik. ehhez nyilván tudni kell, hogy kinél helyezték el a gyermeket. általában akinél elhelyezték a gyermeket, az a fél maradhat a lakásban. ennek a félnek megítélnek kizárólagos lakáshasználatot. (ettől még a másiknak nem szűnik meg a tulajdoni hányada, csupán csak nem használhatja a lakást, nem mehet oda vissza lakni,fürdeni stb.)


Viszont a távozó fél anyagi hátrányba kerül a lakásban maradttal szemben, hisz neki kell egy másik lakást bérelnie stb. Ennek van egy un.lakáshasználati jog ellenértéke. Fentebb már említették, hogy mi alapján kell kiszámolni. (nem feltétlenül kevés pénz ez, kb.1-2 millió ft, nyilván számít a lakás értéke) tehát ezt az összeget kikell fizetni a lakásban maradtnak a távozó félnek.

elvileg ennyi. ha ez így megfelel minden félnek, akkor így élhetnek tovább. Anyuka a lakásban a gyrekkel, apuka valahol máshol albérletben. Viszont van egy másik szála is a dolognak. közös tulajdon esetén a távozó fél igényt tarthat un. többlethasználati díjra. Ez azt jelenti, hogy a lakásban maradt fél többet használ a lakásból, mint ami úgymond őt megilleti. Kvázi használja a másik fél tulajdonhányadát is. Ennek is van egy díja, ezt minden hónapban kell fizetnie a laksában maradtnak a távozó félnek. megkell nézni hogy azon a környéken kb mennyiért lehet kiadni egy hasonló lakást, és az alapján lehet kiszámolni.


Ezek olyan összegek (lakáshasználati jog ellenértéke, és a többlethasználati díj, hogy sokszor nem éri meg egyiknek sem benn maradni a lakásban, és az értékesítés mellet döntenek a felek)

2012. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. febr. 10. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!