Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit kell ilyenkor tenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
válásnál a gyermek apánál került elhelyezésre, de közös a felügyeleti jog, ugyanannyi időt kell a gyereknek az anyánál tölteni mint az apánál. ez igy van a végzés első mondatában. ezidáig mindent az anya intézett a családi potlék is az anya nevén ment. az apa átakarja iratni magának a családi potlékot, mert nála van elhelyezve a gyermek, de a gyerek az anyánál van . mit lehet tenni ? mi van érvényben?
2012. jan. 30. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A csp-t meg is lehet feleztet. Fele az anyának fele az apának.
2012. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt most nem igazán értem--> "mert nála (apánál) van elhelyezve a gyermek, de a gyerek az anyánál van"


Ezt akkor most, hogy kell értelmezni? Papíron van csak a gyermek az apánál? Egyébként anyuka neveli, járatja iskolába stb? APuka mikor látja a gyermeket?


"ugyanannyi időt kell a gyereknek az anyánál tölteni mint az apánál. ez igy van a végzés első mondatában."--> ezt hogy kivitelezitek? Az is benne van a végzésben? pl. 1 hét itt 1 hét ott. szüneteket hogy osztjátok meg?


Elnézést ha értetlenkedek, de ezt most nem értem! :)


Egyébként egyetértek az előzővel, próbáljátok meg fele-fele arányban osztozkodni a csp-on.

2012. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ugy döntött a biróság, hogy apánál helyezi el a gyermeket, és a páratlan héten 3 napot velem, 4 napot az apjánál tült, a páros héten pedig 4 napot velem és 3 napot az apával.de a fiam hétfőtöl péntekig velem van, ( dolgozom ) én járatom oviba, én viszem orvoshoz és látom el, vagyok vele, össze vagyunk nőve, mindenhova együtt megyünk stb, az apa pénteken elviszi és vasárnap hozza, mert ő nem tud vele lenni, dolgozik. pedig ő akarta azt hogy nála legyen elhelyezve mert ő mindent el tud intézni körülötte. sajnos ilyen sz...r döntés született. tehát apánál van papirilag de amugy anya neveli. naplomba irom, hogy mikor kinél van a kisfiam, az ovitól heti rendszerességgel igazolást kapok, hogy én hordom őt az viba, stb. ezt azért mert az apa henceg azzal hogy ami a gyereké az neki kéne hogy kapja, mert nála van elhelyezve!
2012. jan. 31. 22:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Értem.


Azt azért megkérdezhetem, hogy ha ennyire szépen neveeld, gondozod a gyermekedet, akkor miért születhetett ilyen bírósági döntés? Nem bántani akarlak, tényleg távol áll tőlem, de annyira kiváncsi vagyok ilyenkor mi alapján döntött a bíróság.


Kérdésedre válaszolva én is úgy tudom, hogy az kapja a családi pótlékot ahol hivatalosan el van helyezve a gyermek. De mondom a ti esetetekben lehetne fele-fele arányban kapni. Azt megkérdezhetem, hogy esetetekben neked kell tartásdíjat fizetni? Vagy ez ilyenkor hogy van?

2012. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!