Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van értelme így élni? A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme így élni? A férjem iszik, egyre többet és ami még rosszabb nyugtatókat is szed...

Figyelt kérdés
Van egy édes 8 hónapos kislányunk, akivel soha nem törődik. Itthon dolgozik és reggeltől- estig megy a piálás, már teljesen kiábrándultam belőle. Amugy viszont jól keres és mindenünk megvan. Ha elköltöznénk a szüleimhez 50 ezerből kellene élnünk, mert a férjem feketén dolgozik és nem biztos, hogy érdekelné mi miből élünk meg. Elég befolyásolható és az anyja nem szeret engem. Mit tegyek?
2009. máj. 29. 08:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz egyedül nevelni egy gyereket?
2009. máj. 29. 09:04
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Van oka annak, hogy iszik és nyugtatózza magát a férjed? Mármint baleset, betegség, vagy hasonló történt vele? Gondolom, azt már javasoltad neki, hogy menjen orvoshoz. (ha jól sejtem, a válasz az volt, hogy semmi baja). Úgy veszem ki a szavaidból, hogy az anyósoddal éltek együtt, és ő is része a problémának. Az nem megoldható, hogy mindhárman elköltözzetek onnan? A férjed gyógyszer és ital mellett a munkát sem fogja sokáig bírni, ráadásul még jobban befordul, és elviselhetetlenebb lesz. Talán, ha nem élne együtt az anyjával, nem lenne ennyire nyomás alatt.

(Biztos, hogy fogsz kapni olyan válaszokat, hogy anyagias vagy, de ne foglalkozz velük, egy 8 hónapos babának nem lehet jóindulatot adni vacsorára).

2009. máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válszod! Nem együtt lakunk, csak az anyja kb. 100 m-re lakik tőlünk és mindennap találkoznak. Az az igazság, hogy a férjem jön mindíg a pénzzel, amikor én azt mondom, hogy ezt nem bírom így sokáig. Már teljesen belém beszélte, hogy nem fogok tudni egyedül boldogulni.
2009. máj. 29. 09:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ne hagyd magadba beszélni, hogy nem boldogulsz, főleg így, hogy a szüleidhez tudnál költözni, ők nyilván segítenének, amiben tudnak. A férjed meg talán egyedül maradva elgondolkodna.
2009. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed!

A testvérem két gyerek mellett hagyta el a férjét, mert pszichésen zavartá vált, nem tudott együtt élni vele.

Az egyik kisgyerek akkor négy éves volt, a másik pár hónapos.

A szüleink és én is nagyon sokat segítettünk neki, mindenben mellé álltunk, tudtuk hogy jól döntött, mind a maga, mind a gyermekei érdekében.

A gyerektartást a volt férje nem mindig fizeti, de így is jobb, mint ha megkeserítené mindennap az életüket.

Azóta a testvérem talált magának egy új párt, aki elfogadja a két gyerekével együtt, és nagyon jól elvannak.

Ne hagyd, hogy a pénz miatt tönkremenjen az életetek, lépj addig, amíg nem fordul komolyobbra a helyzet.

A pici lánynak és nem utolsó sorban Neked is nyugalomra van szükségetek!

A szüleid biztosan segítenének mindenben.

Ha nem tőrödik sem Veled, sem a Kislányotokkal, mi tart mellette? Tudom, hogy a gyerek érdekében sok pár inkább elviseli egymást, de tapasztalatból mondom, ez nem jó megoldás...

2009. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Szia.Hidd el más is fel nevelte a gyerekét apa nélkül.Szerintem neked is menne.

Sőt rengeteg olyan anya van aki egyedül nevelte 3-4 gyerekét.A kislányodnak is az lenne a jobb ha elmennél onnan.

2009. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne maradj vele ha nem hagyja abba az ivást!Éhezni biztosan nem fogtok ha a szüleidhez költöztök.Ne hagyd a kislányt alkoholista apa mellett felnőlni. Az én apám is ivott,sőt még mindig iszik sajnos.Próbáld megbeszélni vele és ha nem mond le az italról a kislánya kedvéért sem akkor tényleg nem érdemes rá áldozni az életeteket.Apám soha nem bántott minket de elég volt az állandó piaszagú lehellete meg annak a látványa hogy 10 percenként tekergeti le az üveg nyakát.
2009. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A férjed most még jól keres, de rövidesen nem lesz munkahelye, mert ha reggeltől estig iszik és nyugtatózik, azt nem lesz nehéz észrevenni a munkahelyén sem. Addig lépj, míg ez nem következik be, mert akkor még nehezebb lesz! Csak a lányodat nézd és költözz a szüleidhez, tuti, hogy mindenben segíteni fognak! Sok sikert és erőt!!!

2009. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vedd észre, hogy az, ha a probléma valódi és együttműködő megoldása helyett (!!!) ilyesmit mond, hogy "a pénzem nélkül úgyse boldogulnál", az a verbális agresszió egy formája! Mert építő jellegű, valahova vezető megoldás helyett, pl. elmegy orvoshoz, pszichiáterhez, elvonóra, vagy legalább Neked elmondja, miért csinálja ezt, stb. mindezek helyett olyan eszközzel "érvel", hogy Téged próbál lekicsinyelni, megpróbál lerázni, befogni a szádat - ez azt jelenti, nem tisztel.

Tényleg fontos lenne tudni, miért csinálja ezt, esetleg beteg, amit nem mer Neked elmondani??? Vagy történt vele valami? Akkor is tarthatna annyira, hogy megbízzon Benned és elmondja!

Ne hidd, hogy nem tudsz boldogulni egyedül! Csak azért ne maradj vele, mert gyengének érzed magad! Főleg, ha szülői segítséged is van! Nem szégyen a mai lakásviszonyok közt a szülőkhöz visszamenni, tudod hányan tesznek így? Nagyobb szégyen a pénz miatt maradni egy érzelmek nélküli házasságban, és hagyni megalázni magunkat!

Merj lépni, ne hidd, hogy gyenge vagy! NAgyon sok nő megtette már ezt a lépést, ha oka volt rá - a mi Anyukáink közül is, amikor fiatalok voltak, pedig akkor még nehezebb volt! Egyik barátnőm édesanyja elsőként vált a kis elmaradott faluban, ahol laktak! Ehhez képest semmi ma elhagyni egy alkoholista férjet, ha nem hajlandó őszintén beszélni és együttműködni a házasság rendbehozatalában.

Hypathia

2009. máj. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek az együttérző válaszokat!
2009. máj. 29. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!