Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem kizárólagos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem kizárólagos lakáshasználatot kért, ilyenkor kell neki fizetnie nekem a lakáshasználatért?

Figyelt kérdés

Fizetem a lakáshitel felét,a gyerektartást,és el is ment a fizetésem. Az albérletem alig tudom fenntartani pedig csak egy garzon. A lakást áruljuk h legalább a hiteltől megszabaduljunk nem igen van vevő.

Nevetséges hogy a semmire fizetem a lakáshitelt mert nem kapok egy szobát amibe ellehetnék a saját lakásomba.


2012. jan. 22. 16:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha "ki vagy rakva" a lakásból, akkor miért fizeted a hitelt?

Értem én, hogy a gyerek meg minden, de ha éhen halsz, akkor a gyereknek honnan lesz apja a jövő hónapban?


Ex asszonyka meg... Ezt inkább hagyjuk!

2012. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Ellenkezőleg, a ribi pont azt akarja elérni, hogy semmilyen jogi címen ne tud tőle kompenzációt kérni, amiért nem használhatod a lakást, aminek a fele a tiéd - jelnleg ugynis erre lehetőséged volna.
2012. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Akkor neki kell, mert ő használja. (lakás használati díj= lakás használatáért fizetett díj). Próbáld meg abból fizetni a hitelt (hiszen közös a ház), így talán könnyebb fenntartani az albidat.
2012. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mert az ítélet szerint fizetnem a hitel felét amig el nem tudjuk adni a házat. vevők sajnos nincsenek. A Lakáshasználatról h én pénzt kérhetek egy pár hónapja tudtam meg. Ez 2-3 ezer ft-tal kevesebb lenne mint a gyerektartás. A hitelt nem igen tudnám ebből fedezni.

Próbáltam egyezkedni a volt feleségemmel,h akkor adok kevesebb gyerektartást. De nem hajlandó bele menni semmibe. Azt mondta ha kevesebbet adok fel akkor lefogja tiltatni a fizetésemből.

Pert eddig nem mertem indítani,mert félek h mégis vesztenék és a per költséget nekem kell fizetnem. Napról napra élek. Szüleim sem tudnak segíteni h akkor hozzájuk költözzek,mert munkám ide köt,ők meg az ország másik felében élnek.

Felöröl ez az egész.

2012. jan. 22. 19:09
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Először is. Jogilag kérhet kizárólagos lakáshasználatot feleséged. Jó esetben meg is kapja. Ez azt jelenti, hogy te pl. nem mehetsz már be a lakásba, nem mehetsz vissza oda lakni. DE! A tulajdonjogod ezzel nem szűnik meg!! Benne van a nevében kizárólag ő használhatja majd a lakást. Ennek van egy ellenértéke, amit ilyenkor a távozó fél részére megkell fizetni(feleségednek neked) Valahogy úgy szól,hogy atávozó félanyagi hátrányba kerül azzal szemben aki benn marad a lakásban. Így van, neked kellett albérletet keresned. Ezt az anyagi hátrányt csakis pénzben lehet megfizetni. Ezt kilehet valahogy számolni. Általában kb. ez ilyen 1-2 millió között van. Tehát őnyugodtan kérhet kizátólagosságot, de akkor fizesse ki neked ezt az összeget. A másik meg, hogy te kérhetsz feleségedtől többlethasználati díjat. Ez azt jelenti, hogy ő használja a te részedet is, és ennek szintén van egy összege havonta. meg kell nézni ott a környéken hasonló tipusú lakást mennyiért lehet kiadni albérletbe, és kb. annak az összegnek a rád jutó része gyerekek számát beleértve. Csak legyen pl. 30.000 fthavonta...ezt vajon tudnáfizetni asszonyka? Így már mindjárt nem tetszene neki..

Ügyvédet keress fel, ő pikk pakk elmondja neked.

2012. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. mi ugyan itt tartunk, ügyvéd mondta ezeket. Amíg anyuka ezt nemtudta vígan követelőzött ő is. Amint megtudta,hogy kb. 2millió ftot kell apuka részére fizetnie, már mindjárt nem akar annyira maradni a lakásban...
2012. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utánna olvasgattam a dolognak én is,én azt találtam hogy havonta ha pl 30ezerért ki lehet adni a lakást akkor a feleségemnek én ennek a felére igényt tarthatnék.

Ez az összeg 2-3 ezerrel kevesebb mint ami a gyerektartás. kértem volt feleségemtől hogy addig amig nem tudjuk eladni a lakást fizetnék a gyerektartásból ezt a lakáshasználati összeget levonhatnánk. Így én is meg tudnék vhogy élni.

2012. jan. 22. 19:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyértelműen kérhetsz lakáshasználati díj ellenértéket, sőt még többlethasználati díjat is. Ne hagyd veszni!

Megvan a véleményem az ilyen nőkről, én is ismerek párat, akik kizárólagos lakáshasználatot, meg mindent kérnek, mert az a téveszméjük, hogy a férfi dolga fizetni mindent, meg még válás után is eltartani őket.

Ne hagyd magad! Viszont amíyg nem fizet jogosan követelheted, hogy biztosítsa a lakhatást a saját lakásodban. Az persze egy más kérdés, hogy ki fogja ügyesebben kicsinálni úgy a másikat, hogy az el akarjon menekülni.

2012. jan. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5-ös, 8-as vagyok. Igen tehát akkor kb. a tartásdíj és a többlethasználati díj kiütné egymást. Hát igen ezt bekéne látnia feleségednek is. Sajnos azt nem tudom, hogy erről is kell e bírósági végzés, és csak azután lehetne jogos a követelésed. Utána kéne nézni. Bár azt gondolom, hogy utólag úgyis megítélik neked ezt az összeget, é akkor legalább egy összegben kapsz egy nagyobb összeget. Tehát ez semmi esetre sem fog elveszni neked, csak nemtudom, hogy mikor érvényesítheted.. Úgy vélem sajnos önkényesen nem teheted meg hogy nem fizetsz tartásdíjat...


minden hónapban add úgy a tartásdíjat, hogy igazolni tudd. Átutalással vagy írjatok róla 1 sort, hogy ekkor és ekkor x összeget adtam xy-nak. és aláírás mindkettőtöknek. a végén még letagadja, hogy nem is adtál semmit..:( erre figyelj oda. kis dolognak tűnhet, de ha szemét, akkor megteszi hogy letagadja.


Jaj istenem milyen nők vannak. tényleg ezek a nők, az utolsó bőrt is lehúzzák az emberről, de azt már nem ondolják végig, hogy ha ez a szerencsétlen apuka pl. kap egy agyvérzést ne adj isten. mert nem nem tudja ép ésszel felfolgozni amit tesznek vele, vagy kap egy szívrohamot, és meghal, akkor még ennyi sem jut az ilyen nőknek...


tényleg követelőznek, követelőznek, de közben a halálba kergetik ezeket a férfiakat. na az vajon jó lesz nekik ha meghal az ember? vagy ne legyen halál egyszerűen csak hajléktalanná válik a férfi. Na akkor mégis milyen pénzre akar majd igényt tartani?

2012. jan. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. így van amíg nem kapja meg a kizárólagosságot, én biztos, hogy beállítanék a kis bőröndömmel, hogy szia, jöttem vissza lakni!! :) Nézd ha te korrekt leszel és nem nehezíted meg az életét, akkor rád egy rossz szót sem lehet szólni majd. Sőt addig is a közelében vagy a gyerekeidnek. tégy úgy mintha semmi nem történt volna, játszál, beszélgess velük. asszonyról meg ne végy tudomást, hidd el ha van egy kis esze, ő lesz az aki sűrgetni fogja az értékesítést stb. mondom addig míg nem kapja meg a kizárólagosságot jogod van oda viszamenni, és élni! hogy gondolod ez kivietelezhető lesz nálatok?
2012. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!