Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetek-e kizárólagos lakásha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetek-e kizárólagos lakáshasználatot "lakáshiteles" lakásnál a válást követően?

Figyelt kérdés
Folyamatban van a válóperünk.7 éves kislányunk van, az apa 3 hónapja a keresetéből semmit nem fedez a költségekből.Alkalmi kiskönyve van,1 hónapja kap munkanélküli segélyt,az az ő hozzájárulása az összes kiadáshoz,én fő és másodállásban is dolgozom 2 kórházban.(Alkohol,kocsma,csavargás miatt jutottunk eddig).Gyerek nem kell neki,de a lakásra igényt tartana.Nem hajlandó ő elmenni,irreális összeget követelne a lelépéséért'.Ő viszont fizetni nem hajlandó nekünk.
2009. okt. 17. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

A lakás és a hitel közös szerzemény, a volt férjednek a lakás fele értéke minusz kölcsön fele jár, mint közös szerzemény. Ha ezt az értéket kifizeted neki, AKKOR lehetsz te a kizárólagos lakáshasználó. A tartásdij fizetés teljesen más téma, annak nincs köze a vagyonmegosztáshoz.

Azt nem értem, hogy neki mit kellene fizetni a gyerektartáson kivül?

2009. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Mivel továbbra is otthon lakik, így gondolom az összes rezsi felét kellene fizetnie a gyerektartáson kívül esetleg... Például...
2009. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A lakáshitel+személyi hitelek+rezsi havi 130 ezer ft. A munkanélkülije 40 ezer. Sem ennivalót,sem rezsit,sem 1 db ceruzát a lányának(, a különórákról ne is beszéljünk)nem fizet,mindenre azt mondja hogy nincs pénze.De dohányzik,mindennap sörözik,haverok..stb...

A lakáshitelt tőlem vonják,a teljes közmű az én nevemen van,én fizetem,hacsak nem akarok hideg lakásban,áram és gáz nélkül maradni.Erre értettem,hogy nem tudok kihúzni belőle semmit.

2009. okt. 17. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Akkor csak azt tudod, hogy sürgeted a válópert és kérd a vagyonmegosztást is. Csak érvényes határozattal tudod kirakni a lakásból.
2009. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia.Kérheted a lakáshasználati jogot.Ilyenkor ha te kapod meg a használatott(ami szinte biztos a leirtak alapján),a férjednek távoznia kell onnan.A hitelek felét ö fogja fizetni tovább-És neked a gyerektartást.
2009. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!