Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetem még a kizárólagos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetem még a kizárólagos lakáshasználatot?

Figyelt kérdés
Kimondták a válást. Kizárólagos lakáshasználatot kértem volna. A volt férjem és az ügyvédje egyezséget ajánlott. Hogy le lesz választva a ház. Így lesz két külön bejáratú lakrész. Én laknék a gyerekekkel az egyik részben ő a másikban. Az ügyvédem megkérdezte tőlem hogy elfogadjuk, vagy folytatjuk tovább a bizonyítást. Felhívta a figyelmem hogy mondhatom azt is hogy folytatjuk, de akkor két éves perre számítsak. Hogy gyorsabban menjen a válás beleegyeztem. De a volt férjem továbbra is piszkál. Ráadásul nyomorognunk kellene, mert így kicsi négyőnknek. Ő meg egyedül terpeszkedne a nagy nappaliban és a nagy konyhában. Gyerektartást nem fizet, nem dolgozik már két éve. Röhög a markába hogy ő jött ki jól belőle. Utólag kérhetem a kizárólagos lakáshasználatot, vagy már nem? Vagy mit lehetne tenni hogy meg szabaduljak tőle?
2011. márc. 17. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem ismerem a férjedet, igy mint idegen elég nehéz a válaszadás. De a lakás közöstulajdon, miért gondolod, hogy ő majd teljesen ingyen elköltözik? Miért természetes minden nőnek, hogy azért mert a gyerekek nála maradtak a férj takarodjon el, és hagyjon minden szerencsétlen nőre.

Én is nő vagyok, és elváltam. Teljesen normálisan meg tudtunk egyezni, de ehhez nekem is nagyon sok kompromisszumot kellett kötnöm.

2011. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem ismered a férjemet.
2011. márc. 17. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérheted, de akkor ő meg kérni fogja a lakáshasználati díj ellenérétkét, ami elég komoly összeg is lehet. Ezt ki fogod tudni neki fizetni?

Amúgy pedig, hogy ki hány négyzetmétreren nyomorog/terpeszkedik mindegy, mert ez már vagyonjogi dolog, ha közös volt, akkor törvényesen és teljes joggal illeti meg ugyanannyi. A tartásdíj más kérdés, ha nem fizet kérheted hogy a munkanélkülisége idejére előlegezze meg az állam, aztán majd ha dolgozni fog, behajtják rajta, de ez nem lesz egy nagy összeg.

Azt viszont ne felejtsd el, hogy a válással az is megszűnik, hogy neki rólad és a te megélhetésedről, jólétedről is gondoskodnia kell, innetől kezdve mindenkinek saját élete van, és magának kell a problémáit megoldani.

2011. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Elsősorban a gyerektartás miatt pereld be,vagy egyezzél meg vele,hogy nem pereled be,nem kérsz gyerektartást,de ennek fejében költözzön ki.Ha bepereled,és kéred a végrehajtást,márpedig kérni kell,akkor a végrehajtó bácsi,az őrá eső tulajdonrészt a házban lefoglalja,a te javadra.Egy ismerősöm ugyanigy járt.Se kimenni nem akart,se fizetni a gyerekekre,és azt hitte,hogy ezt meg is teheti.Aztán amikor elvették a tulajdonjogát,gyerektartás tartozása fejében,akkor csak lesett.Ne hagyd magad,te vagy a fölényben,a gyerekek miatt.
2011. márc. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérhetsz, de ha megkapod megszívod, mert a kizárólagos lakáshasználat után lehet kérni ellenértéket a piaci bérleti díjak értékében. Simán kérhet tőled a férjed 50e forintot havonta. Ez az, amit a nők általában nem tudnak...
2011. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lakott és a nem lakott forgalmi érték rá eső részét kell megfizetni, azaz itt 1/5 részét, ami nem lehet túl sok. De azt nem tudom,ez kivitelezhető-e , ha a lakás megosztható?
2011. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ezt mi alapján számoltad ki?


50% a hölgyé 50% az úré az én értelmezésemben.


Ilyenkor az 50% után kell fizetni (mivel kizárólagos lakáshasználatkor a férjnek el kell költöznie és nem használhatja ki az 50% ingatlanrészét.

2011. márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,ha nem fog gyerektartást fizetni,akkor az 50%os tulajdonjogára a végrehajtó ráfog tenyerelni,ha nincs mása.A törvény melletted áll.
2011. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!