Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jelenlegi párommal el szeretné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jelenlegi párommal el szeretnénk költözni. A kislányom apja megszabhatja, hogy hova költözhetek?

Figyelt kérdés
Ha én mondjuk 100 km-re találnék olyan lakást,ami ideális lenne,az apa megtilthatja,hogy olyan messzire nem vihetem a gyereket? (így nehezebb lenne neki megoldani a látogatást). Neki meg nem szeretném odaadni,mert a családja rettenetesen káromkodik (és a gyereknek is tanítják) és nem tudnak rá vigyázni úgy,ahogy kellene. (pl:a családban egy másik 1 éves gyereket -5 fokban egyszál pulcsiban vittek ki sétálni). Mit lehet ilyenkor tenni?
2012. jan. 19. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéled az apukával. Egyébként elviheted nyugodtan, de a láthatást biztosítanod kell. Azaz, ha ő nem tud menni a gyerekért, akkor neked kell hozzá elvinned.
2012. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal kötelezhetnek arra, hogy az útiköltség egy részét álld.

De lehet hogy hülyeséget írok.

Az biztos, hogy országhatáron belül bárhova költözhetsz a gyerekkel.

2012. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kérdező és Válaszoló ***** válasza:
100%
Országhatáron belül bárhova, de a láthatást biztosítanod kell.
2012. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
A "röghöz kötés" jogot 1848-ban megszüntették,törölték a törvényből.Vagyis Magyarországon belül oda költözöl ahová akarsz. A láthatást meg közösen kell megoldanotok.De tapasztalatból tudom,hogy nagy távolságok miatt a hétvégi apukák idővel lekopnak,és nem mennek a gyerekért.
2012. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Elköltözöl. Jó messzire. A kutya sem törődik veled. Senkinek sem kell az engedélye.
2012. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy neked kell-e biztosítani a láthatást, bíróság dönti el, ha az apuka hozzájuk fordul.

Aki szerint az apukák elmaradoznak: az enyém nem tette. Katonaként a fél világot bejárta a válás után, de ha itthon volt, mindig találkoztunk. Mondjuk ehhez anyukám rugalmassága is kellett.

2012. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a leveledből úgy tűnik, szándékosan akarsz minél messzebb költözni, hogy a gyereket elszakítsd az apjától. Ne tedd! Ezzel a saját gyermekednek ártasz, neki szüksége van rá. Ő az édesapja, joguk van találkozni egymással. Az apa családját nem ismerted, mielőtt gyermeket vállaltatok?
2012. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én semmiképp nem akarom elszakítani az apjától,soha nem szólok bele,hogy mikor jöjjön látogatni. Nem akarok szándékosan messzire költözni,de nemrég jöttem

egy másik albérletbe és már azért is fel volt háborodva,hogy (városon belül) 10 perccel többet kell neki sétálni. Bele sem merek gondolni,hogy mi lenne,ha másik városba költöznék. Sajnos a pénztárcám szabja meg,hogy mennyire tudok a közelben venni lakást. Mindössze ezért kérdeztem,bennem semmi rossz szándék nincs,ellentétben vele... Párválasztásnál pedig sosem a szülőket vettem alapul. Nem velük élem le az életem. De attól normálisabbnak ismertem meg őket,minthogy a legmocskosabb káromkodásra tanítják a gyereket.Mindenesetre köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2012. jan. 20. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!