Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kaphatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kaphatok ha a férjem Ausztriába dolgozik és olyan 1400-1500 Euró között keres?

Figyelt kérdés
Férjemmel hamarosan beindítjuk a válást,ő kint dolgozik Ausztriába és nem tudom,hogy hogyan számolnak osztrák fizetésből.Tud valaki olyan honlapot ahol utána tudok nézni?A férjem egyedül hagyott 2 gyerekkel,másik nő miatt,a pici nincs 1 éves és jó lenne valahol utána néznem,hogy mik a jogaink,a gyermekeim érdekébe,mert én még csak gyeden vagyok és abból nem tudom őket eltartani!
2012. jan. 2. 16:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

teorizalas folyik kerem szepen...

bejelentett munkaja lesz a pasinak,bejelentett berrel,amibol kijon a netto 1.500eur fizetes???

vagy csak anyuka bemondja???

mert arra nem itel meg semmit a birosag...

ugyhogy csak ovatosan a nagy szamokkal es szavakkal valo dobalozasban...

2012. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

így van a legfőbb kérdés az, hogy ezt a fizetést hivatalosan be fogja e ismerni az apuka a bíróságon. sajnos láttunk már olyat, hogy nem fogja beismerni...az már megint más kérdés, hogy miért teszi ezt.


az én véleménye az, hogy szinte kizárt, hogy egy gyerekre megítéljenek 75 ezer ft.

tapasztalatból beszélek, páromnak magas a fizetése (600.ezer körül keres egy hónapban) ez esetben elvileg a 20 százalék 120 ezer ft. Páromnak van 2 gyermeke, ez esetben kéne fizetnie 240 ezer ftot? Nálunk nem ez történt. magas fizetéseknél nem is szeretik a bíróságok a százalékos formát. fix összeget szoktak meghatározni. bíróság 45 ezer ftot ítélt meg az anuykának gyermekeknként. tehát párom fizet 90 ezer ftot. tehát ha nagyon akarunk százalékot meghatározni akkor még a 10 %ot sem éri el gyermekenként. Egyébként van valami jogszabály a magas fizetésekre.


elsődlegesen a jogszabály is úgy szól, hogy a tartásdíj meghatározásánál: 1. figyelemmel kell lenni a gyermek TÉNYLEGES szükségletére (tényleges, mert nyilván mindenki tud csinálni 300 ezres havi kimutatást a gyermek szükségletére) 2. szülők anyagi helyzetére.


Tehát elsődlegesen soha nem az a mérvadó, hogy ténylegesen mennyit keres a szülő, hanem a gyermek szükséglete...

2012. jan. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Próbáltatok közösen megegyezni a gyerektartás összegéről? Szerintem ez jobb lenne. Sajnos a bíróság nem fog gyerekenként 20 - 20 % ot megítélni, mert az, hogy kint dolgozik, az többletköltséggel jár, és még akkor nem beszéltünk a gyerekekkel való kapcsolattartás költségeiről. Szerintem próbáld vele megbeszélni, hogy te elfogadod, hogy itthagy, de nem lehetetlenítse el a helyzetedet. Írd össze neki, hogy mik a gyerekek költségei (ovi vagy suli, tápszer, pelenka és a tartozékok, egy két ruha ára havonta ), szerintem 80 ezer forintot simán adhatna ennyi pénzből persze, ha ez bejelentette összeg. Ha nem akkor nagyon rossz a helyzet.
2012. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Jogi kommentár szerint:

"Ha a kötelezett külföldön végez munkát, jövedelem alatt a tartásra kötelezett belföldi munkaviszonyára megállapított munkabérét kell érteni, ha pedig ilyen nincs, akkor a korábbi belföldi jövedelmét, illetve - tartós külföldi tartózkodás után - az azonos munkakört betöltő dolgozók ugyanazon időszakra vonatkozó átlagjövedelmének figyelembevételével kell a tartásdíjat megállapítani."

Valamint: A gyermektartásdíjat határozott összegben indokolt megállapítani (azaz havi X forintban, és nem a jövedelem havi X százalékában), ha a kötelezett jövedelme különböző forrásokból származik és ezek összege pontosan nem határozható meg, vagy éppen kiemelkedően magas összegű (például vállalkozó, külföldön él, munkakörében jelentősebb összegű borravalót kap!).


Így valószínűleg nem fog a bíróság többszázezres tartásdíjat megítélni a két gyerek után a Ti esetetekben sem, hanem fix összeget határoz meg. Próbáljatok megállapodni, szerintem gyerekenként 40-50 ezer forintot próbálj kérni.

Sok sikert.

2012. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
Tipikus nő. A kérdésből is kitűnik, hogy csak a pénzre megy. Apucit szeretni is kellett volna.
2013. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
37%

Az en ferjem nagyon jol keres sajat cege van kulfoldon elunk.

O azt mondta amig az exje nem kommunikal normalissan vele addig annyit kap ami az elozo munkahelyen kapott tehat a minimumot.

Hiszen itt minden 10x annyiba kerul mint otthon lakber villany ado biztositas.

A gyerektartas lenyege nem az apa dolgozik es a lakhatason kivul enni mar nem tud 18 evig.

A gyerekek megkapnak mindent amire szugseguk van de fele fele aranyba.

Az en velemenyem nem tudod eltartani a gyerekeket akkor a

kicsit a babysitterhez adod es elmesz szepen dolgozni.

A gyerekek erdeke hogy jol eljenek.

Ha nem tudsz dolgozni akkor pedig szepen egyet az apanak adsz egyet te tartasz el.

2013. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Jellemző... Azt senki nem nézi hogy mondjuk 1600€ nettóból 800€ a kinti lakásbérlet+közlekedés és még nem evett... A gyermek szükségleteinek a felét a másik fél kell hogy állja. Persze ahhoz dolgozni is kellene mint apucinak aki anno munka után is elvitte a gyereket ide oda meg anyukát... Gondolkozni kellene kicsit azon is hogy miért futtott zátonyra a házasság. Két fél kell hozzá, de a többség jellemzően a férfit hozza ki hibásként. Szemét férfiak bűnhődjenek...
2016. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!