Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kaphatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kaphatok ha a férjem Ausztriába dolgozik és olyan 1400-1500 Euró között keres?

Figyelt kérdés
Férjemmel hamarosan beindítjuk a válást,ő kint dolgozik Ausztriába és nem tudom,hogy hogyan számolnak osztrák fizetésből.Tud valaki olyan honlapot ahol utána tudok nézni?A férjem egyedül hagyott 2 gyerekkel,másik nő miatt,a pici nincs 1 éves és jó lenne valahol utána néznem,hogy mik a jogaink,a gyermekeim érdekébe,mert én még csak gyeden vagyok és abból nem tudom őket eltartani!
2012. jan. 2. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

Először inkább várd meg a gyerekelhelyezést.

Egyébként a fizetés 20%-a, de ha az nagyon magas, akkor nem fogják megítélni. Tehát nem fogsz egy gyerekre 72000 Ft-ot kapni. Kettőre meg 144-et. Ennyiből családok élnek, szóval kevesebb lesz.

2012. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Miért ne kaphatna, elsőnek meg gratulálok, szerencsétlent 2 picivel otthagynak egy másik nőért, segítséget kér, te meg bele is rúgsz. Szerintem kérdezz meg egy ügyvédet, ha nincs pénzed vannak olyan oldalak, ahol ingyen tanácsadások vannak.
2012. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert ez rengeteg, több, mint a gyerek szükségletei. A férjnek csak a gyerek anyagi szükségleteinek a kb. felét kell állnia, többet nem.

Ausztria egyébként is sokkal drágább, az ottani megélhetés is számít.

2012. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Amúgy átszámítva a kettőre kapna 75 ezret 20%-ot véve, azért az nem sok.
2012. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja nem bocs, ma tök zizi vagyok, előző.
2012. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem a kettőre, hanem 1-re kapna 75-öt. Kb. 77 ezer forint a fizetés 20%-a. Mivel 2 gyerekük van, így neki 40%, az pedig a 77 duplája. Ez azért közel sem a gyerek szükségletének a fele.
2012. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van az elsőnek, hogy a magyar rendszer úgy számol, hogyha mindkét szülő ugyan annyival járl hozzá a gyerek költségeihez, akkor ne szenvedjen hiányt. Például megítél a 2 gyerekre 40 ezer forintot (most mondtam valamit), mert úgy veszi, hogy anyuka is rákölt 40 ezret, és 80 ezer forint már elég 2 gyerekre.


Egyébként nem feltétlenül %-osan ítél a bíróság, fix összeget is megállapíthat.

2012. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Ja, és kedves második, semmi bunkó nem volt az első mondanivalójában, tényeket írt le.
2012. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves második vagyok, de amikor a választ írtam harmadik voltam, csak törölték az első választ.
2012. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez kellemetlen.
2012. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!