Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Volt olyan, aki a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt olyan, aki a gyerek miatt nem vált el és nem bánta meg a döntését?

Figyelt kérdés

Nem túl jól működik a házasságunk, kevés figyelmet kapok a férjemtől. Meg is csalt, de azon túl tudnám magam tenni. Mindketten hibáztunk, ellaposodott a kapcsolatunk. Megváltoztak az elvárásaink, igényeink az elmúlt 14 évben. Szeretjük egymást, de már sok minden hiányzik. Igyekeztünk megoldani, de valahogy már nem az igazi. Kicsit vágyok is a szabadságra, az újra, de a gyerekem a legfontosabb. Nekem is elváltak a szüleim és nagyon rosszul éltem meg, talán sohasem tudtam feldolgozni, hogy nem családban nőttem fel.

Tudtok tapasztalatokat írni? Nektek sikerült?


2011. nov. 27. 17:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
29%
Ha sokat dolgozik,akkor nem csoda,hogy fáradt. Vagy kevesebbet kellene dolgoznia,vagy este olyan közös programot találni,ami pihenteti.
2011. nov. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Mégis, először ezt a házasságot próbáld helyrehozni. Naív ábránd, hogy majd jön a herceg a fehér lovon, és szereti a gyerekeidet is. Valószínűleg a gyerekeid nem családban nőnek fel, rossz esetben végigélik anyu melléfogásait, pótpapák jönnek-mennek, csalódás, veszekedés. Kis eséllyel lehet jobb is, de szerintem sokkal nagyobb eséllyel lesz rosszabb. Ennél azért sokkal komolyabb indokkal fosztanám meg a gyerekeket attól, hogy családjuk legyen.
2011. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Jártam ilyen cipőben amikor 14 éves házasok voltunk.

Azt mondta egy öreg barátnőm " Járt utat járatlanért el ne hagyj" igaza volt.

Most tartunk a 28. évnél. Akkor mindent megváltoztattunk.

Többet törődünk egymással, MINDEN téren. Várjuk az unokánkat / még viszonylag fiatalok vagyunk/ Utazunk, meglepiket, csinálunk egymásnak.

Nem kell más gyerekéhez alkalmazkodnunk a mi kis családunkban boldogok vagyunk./nincs én gyerekem, te gyereked/

Ha lelépsz a következővel egy pár év után ugyanide jutsz.

Pár évig frankó az új aztán annak is annyi.

Ha megcsalt az a te hibád is. Le kellene ülni vele megbeszélni a dolgokat, mit akar? Mire hajlandó? stb.

Ha működik a szex és változtattok a hétköznapokon, mivel azt írtad még szereted, akkor minden lehet ok.

2011. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%

18 éves voltam, amikor a szüleim elvàltak. Nem voltak nagy veszekedések, se semmi "extra".

Szörnyű volt. Màs lett volna, ha folyamatos veszekedések lettek volna, vagy alkohol problémàk vagy bármi ilyesmi, aminek a kàràt szenvedtem volna. De így...

Ùgyhogy én nem tenném a helyedben. Oka volt, hogy összekötöttétek az életeteket. Az életben a boldogsâgért is meg kell dolgozni, nem csak a pénzért. Ha mindketten akarjàtok és tesztek érte, akkor helyrehozhatò.

2011. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én teljesen u.azt élem át mint te!!! Bár az én kicsikém másfél éves, de nálunk szintén mindent én csinálok, ő a ház elé sem jön le a gyerekkel, velem meg pláne. Szexelni sincs kedve. Már egyszer otthagytam, mikor a kicsikém 1 hónapos volt, mert dirigált, kritizált, én meg azt sem tudtam fiú vagyok e vagy lány egyedül egy kisbabával, mert nem segített sem tettileg, sem lelkileg. Visszamentem hozzá mikor a kicsikém 10 hónapos volt. Nagy hiba volt. Eltelt 4 hónap és megint u.ott tartottunk. Nem változott és nem is akart változtatni. A gyerekem másfél éves, én épp munkakeresőben, hogy végleg külön költözzek és meg tudjunk élni, mert ez az egymás mellett élősdinek nincs értelme csak azért mert gyerekünk van. Ez az én példám... Sok sikert és írj ha akarsz privit is, én megértelek!!!
2011. nov. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várj még, nyugodj le, gondolj bele a nagyobb hibájiba, és, hogy másban vajon lennének e hibák.

Én is jártam hasonló cipőben, nem gondoltam volna, hogy kikerülök, de valahogy talán mindketten próbálkoztunk magunkban, és mára jobb a kapcsolatunk. Még lehet igazi, vagy igazibb, de beszélgetnetek kell erről, és nem erőszakosan egymásról, és időt adni, és meglátni a változást.

Nálunk én úgy éreztem, , hogy minden előbb van neki, mint én, gyerekek, munka, pihentető videójáték. Magyarul rám nem jutott. De belegondoltam, az nagyon nagy nálam, hogy a gyerekekkel jól elvan, egymáshoz is szólunk, nincs veszekedkés, csak nézeteltérések. Ezek utóbbi mindenhol vannak. Legyél még türelmes szerintem, és hagyjatok időt magatoknak és egymásnak próbálkozni.

Ja egyszer a férjem kórházba került egy hétre, az csak lódított a dolgon, bár sajnáltam, de nyugodtabb voltam a gyerekek körül, úgy tűnt símábban mennek a dolgok, de csak mert nem idegeltem magam azon, hogy velem csak elvan, mert nem is volt itthon. Ettől függetlenül javult a helyzet, észrevettem egy idő után, beláttam, mintha próbálkozna, és én is.

2011. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én mint gyerek válaszolnék.

Én egy el-nem-vált családból jövök.

Bárcsak elváltak volna. A gyerekek nem hülyék.

apukám volt az irányító fél a házasságban, anyukám érettségi után hozzáment.

Kb 8-10 éves lehettem mikor észrevettem hogy nincs minden rendben. Apa nem mindíg aludt otthon, ha anya megkérdezte, hova megy, annyi volt a válasz hogy: Tudod jól, meg hogy El.

Anya gyáva volt lépni, apa befolyásos volt. Volt elég pénze ahoz hogy két nőt és két gyereket kitartson. Ezt ki is használta.

Soha nem ismertem meg apám szeretőjét, vagy szeretőit.

De beleléptem ugyanabba a kakiba mint anyukám. Suli után hozzámentem az első pasihoz, aki megkért. Pont olyan manipulatív volt mint apám.

Pánikbeteg és depressziós lettem. A pszihiáterem tömte belém a nyugtatókat, mert szuicid hajlamot látott bennem.

Valahogy elkeveredtem egy pszihológushoz.

Három év terápia után megerősödtem, és kiadtam az ultimátumot a férjemnek. ha megcsal, ha megaláz mehet a sunyiba. Miután nem tudott uralkodni rajtam, elváltunk.

Ja és a slusszpoén:

Az öcsém pont olyan lett mint apám. Jelenleg három nője van, plusz egy gyereke, aki után gyerektartást fizet. A három nő nem tud egymásról, az egyikkel együtt is él, három napot töltenek külön. Ilyenkor azt hazudja, hogy a gyerekéhez megy, akit öt éve nem látott!

2011. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét oldalról írnék! 18 éves koromig verések veszekedések voltak otthon. Könyörögtem anyunak váljon el. Nem tette mert...(???)18 évesen elköltöztem, jó messzire. Meg tudtam bocsájtani az apámnak, aki időközben megöregedett, lenyugodott. Most nagyon szépen élnek anyuval.

Az én házasságomban kb. 20 évig minden Ok, majd jött a nagynak hitt újdonság varázsa típusú szerelem. Nem léptem ki, mert voltak gyerekek.A nagy Ő-nek hitt dolog 3 év alatt lecsengett bennem, szerencsére nem lett köztünk semmi. Pár évig nagyon rossz volt. A férjem mindent megtett a házasságunkért, én nem igazán akartam, mert csak sajnáltam magam. Aztán megfordult a dolog!!! Szép lassan elkezdtem újra élvezni az életemet (ami egyébként addig is szép volt), csak az újdonság erejű rózsaszín ködtől nem láttam.

Azt, hogy jó vagy rossz döntést hozunk, mindig csak a múltba visszanézve tudjuk meg. Remélem sikerül jól döntened!

2011. nov. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Talán nem az én korosztályom véleménye érdekel, de az én szüleim 3 és 4 éves korom között váltak el, nekem ez semmilyen traumát nem okozott, nem éreztem magam soha kevesebbnek, mert apukám nem él velünk, társaságban se okozott problémát, furamód általánosban sem. Lehet, hogy az az oka, hogy a szüleim jóban vannak, így akkor találkozom apukámmal, amikor csak akarok (másnaponta ált., közel lakunk), nem kell ez a kéthetente egy teljes hétvége szenvedés. Szerintem ha alapvetően nem gyűlölködtök, csak mindkettőtöknek jobb lenne külön, akkor érdemes lehet elválni és megtartani a baráti viszonyt, ahogy a szüleim tették, én így elégedett vagyok és nekem nagyon úgy tűnik, hogy ők is.


Nem akartam pofátlan lenni, de ez is egy megfontolandó lehetőség.


16/l

2011. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Nagyon szépen köszönöm az őszinteségeteket és azt,hogy leírtátok a véleményeteket vagy a tapasztalatotokat. Nagyon nagy segítség volt Mindenkitől!:-)

2011. nov. 29. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!