Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Volt olyan, aki a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt olyan, aki a gyerek miatt nem vált el és nem bánta meg a döntését?

Figyelt kérdés

Nem túl jól működik a házasságunk, kevés figyelmet kapok a férjemtől. Meg is csalt, de azon túl tudnám magam tenni. Mindketten hibáztunk, ellaposodott a kapcsolatunk. Megváltoztak az elvárásaink, igényeink az elmúlt 14 évben. Szeretjük egymást, de már sok minden hiányzik. Igyekeztünk megoldani, de valahogy már nem az igazi. Kicsit vágyok is a szabadságra, az újra, de a gyerekem a legfontosabb. Nekem is elváltak a szüleim és nagyon rosszul éltem meg, talán sohasem tudtam feldolgozni, hogy nem családban nőttem fel.

Tudtok tapasztalatokat írni? Nektek sikerült?


2011. nov. 27. 17:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Számtalanszor leírtam már, de még nem elégszer. Vágyak jönnek, mennek. Érzelmek, szerelmek fellobbannak, aztán kihunynak. Amikor csak magadért vagy felelős, addig a döntéseid csak a te életedet változtatják meg. Amikor feladod a függetlenségedet és társat választasz, családot alapítasz onnan már a döntéseid több ember életére vannak hatással. Ezért ilyenkor sosem azt kell számításba venni, hogy mi a jó neked, hanem, hogy ez jó-e a többi embernek, akiknek az életét befolyásolja a döntésed. Szabadság? Igen, ha a vállalt kötelességeinknek eleget tudunk tenni. Az szabadság.
2011. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%

Ez akkora mártír duma, hogy a gyerek(ek) miatt nem válik el valaki!!!

Aki ezt mondja, egyszerűen csak gyáva, és van egy marha jó indok, amivel mentegetőzhet, úgy, hogy közben magasztalni kell, milyen jó anya. Mindjárt elsírom magam. -.-"

2011. nov. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ketteske, kicsit gusztustalan a hozzászólásod.

Kérdező, erre soha senki nem tud neked jó tanácsot adni, mert nem látunk a jövőbe. Mindkettőre van példa. Nálunk egy nagyobb hullámvölgy után együtt maradtak a szüleim, nagyon szépen élnek a mai napig. Szeretik, megbecsülik egymást. Pedig anyum utólag mondta el nekünk, hogy ha mi nem vagyunk, egy napig sem maradt volna.

Viszont olyan is van, ahol a nő marad, a gyerekek kirepülnek, ő marad a boldogtalan házasságában, mert úgy érzi már késő új életet kezdeni.

Ha úgy érzed a férjed is küzd a családért, azért, hogy együtt maradjatok, akkor próbáljatok javítani, de ne várj a végtelenségig. Nem tudom mekkora a gyerek, de vedd figyelembe, hogy ő nem marad örökre veled, és sokkal rosszabb magányosnak lenni egy házasságban mint egyedül maradni úgy, hogy van még esély egy jobb életre.

2011. nov. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
18:05! Ha végigolvasod, akkor biztosan rájössz, hogy nem magasztalásra, hanem tapasztalatokra vágyom, hogy másnak működött-e. Azt viszont remélem, hogy neked nincs gyereked!
2011. nov. 27. 18:15
 5/26 A kérdező kommentje:

17:53 és 18:13!

Köszönöm a válaszaitokat!:-)

Gyermekem még kicsi, 2 és fél éves. A házasságunk nem borzalmas, de nem is túl jó. Már 1 hónapja külön élek, anyagilag és lelkileg is rendben vagyok. Fura, de nem olyan rossz...nekem. A gyerek és a férjem szenved:-(

2011. nov. 27. 18:24
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Én is "szakítottam" a férjemmel, amikor ezeket éreztem mint te most, 2 gyerekkel, anyukámhoz költöztem, mert úgy éreztem nem megy ez tovább. Viszont egy idö után beláttam, hogy a gyerekeknek mennyire fontos az apjuk, így megpróbáltuk újra eggyütt. Idö kellett mig összemelegedtünk, de mostmár azt mondom megérte, SÖT, jött egy meglepetés, és újra terhes lettem. Most, mit 5 tagú család, nagyon jól vagyunk, megérte hogy igy döntöttem, a gyerekeim szerintem hálásak ezért, és én is boldog vagyok.
2011. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
17:53! Köszönöm Neked is!:-)
2011. nov. 27. 18:30
 8/26 A kérdező kommentje:
18:29! Bocsánat, Neked (is) köszönöm!
2011. nov. 27. 18:32
 9/26 anonim ***** válasza:
13%
Első vagyok. Kérdezd meg magadtól, hogy tett-e a férjed olyat, ami téged feljogosít arra, hogy megvond tőle az apasághoz való jogát. Az egy dolog, hogy téged megcsalt.De ehhez a gyereknek semmi köze. Feljogosít-e téged bármi arra, hogy a gyerekedet az apa kizárásával neveld fel? A döntéseket te hozod meg. Lehetsz-e boldog más szenvedésének az árán? Szerinted?
2011. nov. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Első!

Mint írtam, a megcsaláson túl tudom magam tenni. Sajnos nem csak engem hanyagolt el. Amióta külön vagyunk azóta foglalkozik a gyerekkel:-( Az apai jogától nem tudom és nem is akarom megvonni. Kérdés, hogy jó-e a gyereknek, hogy én csinálok neki programokat, én viszem mindenhova, mert a férjem mindig fáradt jóformán mindenhez. Semmilyen közös családi program nem volt amikor együtt éltünk. Utál kimozdulni itthonról:-(

2011. nov. 27. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!