Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valakinek a családjában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakinek a családjában mindenki elvált, valószínű, hogy a jövőben is mindenki el fog?

Figyelt kérdés
A férjem családjában minden oldalon 4 generációra visszamenőleg minden pár elvált. Csak mi vagyunk házasok és természetesen nem szeretnénk elválni. Szerintetek lehet ez úgymond "hozott" dolog, mert azt a viselkedési mintát tanulta mindenki otthon? Bevallom, picit tartok ettől. A mi családunkban nem volt soha válás, náluk meg mindenki vált többször is. Semmi probléma sincs a házasságunkban egyelőre, de szerintetek van okom félni vagy nem törvényszerű a válás egy ilyen családban?
2009. ápr. 21. 21:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

az én csalásomban is nagyon sokan elváltak, anyáék is, és a nevelésünk sem volt kifogástalan :( pl. nagymamámhoz költöztem, aki szintén elvált, mikor már terhes volt anyával, szóval a családban nagyon sokan vannak nálunk így.

van egy 2 éve tartó kapcsolatom, és el tudom képzelni, hogy ez a srác lesz a valamikori férjem :)

nem szeretnék tőle elválni :) és minden igyekezetemmel azon leszek, hogy erre ne kerüljön sor.

DE lehet, hogy egyedül vagyok vele, de rám a negatív családmodell ép ellenkezőleg hatott. mikor megismertem a barátom, akkor is jöttem rá, milyen egy igazi, működő kapcsolat, és hogy a szüleim mennyire elrontották.

így egy biztos, tudom, hogy ha feleség leszek, mit NEM fogok csinálni vagy engedni, ha pedig anya leszek, tudom, hogy NEM fogom a gyerekeimet nevelni. persze rengeteg más hibalehetőség is van, de abban biztos vagyok, hogy az otthon látott hibákat el akarom kerülni.

2009. ápr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ezzel a problémával nem szabadna foglalkozni. Ha megtudtok beszélni dolgokat, tudtok kompromisszumokat kötni nem kell aggódni, azért meg főleg ne, mert nem volt családmodell. Nézz meg nagyon sok intézetben nevelkedett szülőt, hogy milyen gyönyörűen és szeretettel neveli a gyermekét, pont azért mert ő nem kapta ezt meg. A másik pedig az, hogy ha valakinek megromlik a házassága, csak azért nem kell együtt maradni a másikkal, mert nem akarok elválni, meg mi lesz eztán.Kérdezd meg a régi öregeket, akik már megözvegyültek. Mind arról mesél, hogy hány évtizedet éltek le, de bizony mennyi mindent eltürtek, meg nem volt az olyan jó, de ezt választották.A mai emberek már nem ilyenek. Ha valami nagyon nem működik bizony tovább kell lépni és nem megkeseríteni egymás és a gyermekeink életét mégjobban. Szeressétek egymást ez a lényeg ameddig lehet és kész, nem kell ezen agonizálni.

SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK!

2009. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!