Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valakinek alkoholista a...

Van valakinek alkoholista a családjában?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy én is ebben a helyzetben vagyok.Történetekre lennék kíváncsi.Meddig fajultak a dolgok?Milyen rendszeres az iszogatás?Mikortól vettétek észre,hogy baj van:Én honnan tudom,hogy mikor van már gond.Mert ugye azt olvasni,hogy nem ismerik fel magukon az alkoholizmust sőt tagadják néha azt gondolom,hogy én viszem túlzásba mert Ő persze tagad de én úgy érzem baj van.
2010. máj. 30. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A volt páromon úgy derlt ki, h amikor megismerkedtnk, kizárólag üdítőt ivott.Soha ,se névnap, se szilveszter, se semmilyen ünnepen semmi pia, csakis üdítő.

Aztán egyszer vki megkinálta, jobban mondva erőltette egy pohár borral, mondván igyál,ez nem árt,finom.stb...

Na utána nem volt megállás! Ez a kis kortyolgatás tartott 3 hétig...de egyfolytában!Semmit se evett, csak piált.

Utána visszazökkent egy időre, de pár hét letelte után kezdte újból.

Az alkoholizmust ki lehet kezelni, lehet gyógyitani, de 100%osan soha ki nem gyógyul belőle az illető.

Mikor reggel nem a reggeli kávéval, hanem sörrel vagy felessel indit...:(

Természetesen még olyan alkoholistát nem hallottam, aki bevallotta volna, igen, én az vagyok...

Mindegyik tagadja, sumákol...

Ez nagyon nagy baj!És probléma acsaládnak is, a munkahelyen se tolerálják.

Utána értettem meg, miért is nem vállalt 8 órás melót, mert tudta, hogy képtelen lesz meglenni pia nélkül.

Én azt nem értettem meg soha, mért nem lehet kulturáltan inni, azaz annyit, ami nem árt meg, ami valóban csak jól esik, pl. ebéd után egy pohár bor, vagy nnepekkor egy pohár-és nem több!-pezsgő.

Ők nem az íz miatt isznak, kell a bódultság, a mámor,azt hiszik, ezzel a problémájuk meg van oldva, pedig dehogy.

Kemény dió az alkoholizmus nagyon.

l.

2010. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a gyors választ nálunk azért még ennyire nem durva a helyzet de félek,hogy az lesz ha nem teszünk vmit időben.Végül is mi lett a pároddal??Még valaki esetleg?
2010. máj. 30. 13:03
 3/15 anonim ***** válasza:
Az anyám és a nevelőapám.. kb 12 évesen jöttem rá.. most 14 vagyok. Fontolgatom az elköltözést :D
2010. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Miben nyilvánul meg milyen sűrűn italoznak??Szegénykém...
2010. máj. 30. 13:20
 5/15 anonim ***** válasza:

Meghalt 54 évesen...

Ráadásul ehhez jött még depresszió és öröklött szívbetegség.

(első voltam)

2010. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem az öcsém alkoholista már vagy harminc éve. Házassága ráment, bár nem váltak el mert a neje elkurvult.

Most már ott tart, hogy agyilag zokni, esik-kel, összetöri magát rendszeresen. Egyre gyakrabban össze hugy..za, sz@rja magát, szóval mindent elkövet hogy inni tudjon, lop, csal hazudik, és azt hiszi mi vagyunk a hülyék. Ha nem büntetnének, már agyoncsaptam volna, vagy halálra itattam volna ! Hajrá a részegeseket az állam gyógyítgatja , leszázalékolja, nyugdíjazza, úgy is visszakerül hozzá alapon !

2010. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

apám piás. napi szointen a fél liter vodkája megvan(bár nem tudom most mennyit iszik mert több mint egy éve nem láttam) agresszív volt mig együtt laktunk és vert engem rendszeresen.

17L

2010. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nehéz helyzetben vagyok mert én úgy érzem baj van persze ő tagadja.Ez a hét pl.hétfő-kedd-szerda 1-1 sör.Csütörtök 1 üveg bor egyedül.Péntek szünet de akkor is célozgatott,hogy öcsémmel innának egy kis sört.Szombat este sörözgetés hát be is rúgott.Heti egy berúgás tuti de az a baj h csak miattam ennyi szerintem ha én nem fognám vissza akkor több ilyen lenne.Szerintetek tényleg én viszem túlzásba????
2010. máj. 30. 20:32
 9/15 anonim válasza:

Nekem a szüleim mind a ketten ittak.Már gyerekkoromban figyeltem,hogy néha az anyám olyan fura,de akkor még nem tudtam,hogy mitől.Utánna már az apám is inni kezdett,és csak a rengeteg konyakos + borosüveg volt mindenhol.Mikor nagyobb lettem,már engem küldtek piáért a boltba.Gyűlöltem,mert egy barátnőm sem jöhetett hozzánk,és később mikor a barátommal haza akartam menni,akkor előtte telefonáltam,mert már a köszönéséből tudtam,hogy piásak -e ,vagy sem.Én így nőttem fel,és ez addig tartott,amíg az apám infarktusban meg nem halt (akkor 26 éves voltam)Utánna már nem hagytam anyámat sem tovább inni,és azóta sem iszik.Ennek 3 éve.És teljesen érthetetlen számomra,hogy kb 20 év piálás után anyám hogy tudta egyik napról a másikra abbahagyni minden elvonási tünek nélkül (vele életem akkor 1,5 évig még)

Persze Ők is tagadtak mindent,de ezek tények.Gyűlöltem ezért a szüleimet,és szégyeltem is Őket.

2010. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem apám ivott úgy 12-13 évig mindennap rendszeresen. Ő mondjuk nem járt kocsmázni, és nem is vert meg senkit, de kötözködősebb, agresszívabb lett, vagy épp mély depresszióba zuhant. Mindent elfelejtett, vagy másképp emlékezett dolgokra. 12-13 éves korom körül már azonnal felismertem, hogy mikor részeg, és mennyit ihatott. Egyébként ő is tagadta nagyon sokáig, hogy alkoholista lenne, és akkor döbbent rá, hogy tényleg az, amikor én 16 éves koromban szó szerint elmenekültem otthonról (erről nem csak ő tehetett, hanem anyám is, de ez egy másik történet...). Akkor értette meg, hogy ez így nem mehet tovább, és egyik napról a másikra letette a piát. Fura, de neki se voltak elvonási tünetei, és azóta egy kortyot sem ivott. Gondolom, nem is hiányzik neki, mert az egészsége is sokat javult azóta, és jobb a közérzete is.


Az alkoholizmus veszélyes játék. Utánanézhetsz neten, ott pontosan leírják, hogy mikortól kell figyelni, mik a jelek az alkoholizmusra.

2010. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!