Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valakinek alkoholista a...

Van valakinek alkoholista a családjában?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy én is ebben a helyzetben vagyok.Történetekre lennék kíváncsi.Meddig fajultak a dolgok?Milyen rendszeres az iszogatás?Mikortól vettétek észre,hogy baj van:Én honnan tudom,hogy mikor van már gond.Mert ugye azt olvasni,hogy nem ismerik fel magukon az alkoholizmust sőt tagadják néha azt gondolom,hogy én viszem túlzásba mert Ő persze tagad de én úgy érzem baj van.
2010. máj. 30. 11:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem az apukám már kb. 30 éve az, anyukám meg kb. 6 ée kezdett alkoholizálni.

Anyuval történt pár baleset: legurult a lépcsőről, betörte a fejét, elesett, eszméletlenül esett össze, ilyesmik, de nem túl sokszor. Többnyire undorítóan néz ki, amikor a sárga földig leissza magát. Amúgy aranyszívű asszony és anya. Nagyon szeretem ennek ellenére, de sajnos hiána próbálok neki segíteni a leszokásban. Hazudik, titkolózik, zugivó. Már a fél város tudja, hogy alkoholista. Elárulnak még a szemét rokonok is... terjesztenek mindent.

Apuval számtalan baleset történt már: összehugyozta magát, belehajtott kerékpárral árokba többször is, úgy kellett onnét kiszedni, tiszta égő volt, fényes nappal. :( Legutóbb egy vizes árokba hajtott bele részegen, majd belefulladt az 1 méteres vízbe, alig tudták kihúzni (15 perc kellett, mert elhagyta magát). Tiszta sár volt tetőtől talpig, mire nehezen haza tekert.

Esett már el, jött haza vérző karral, fejjel, stb. Szörnyű........ Nem tudom mi mást mondhatnék még. Kiköveteli a pénzt a piára, még ha semmi fillérünk sincs itthon, akkor is. Sajnos nem lehet leszoktatni... :( Amúgy bort iszik többnyire, néha felest mellé. De neki nem kell sok, hogy KO legyen. Őt is szeretem ennek ellenére, mert tudom, hogy szeret engem. De eszméletlenül szenvedek miatta is, mert féltem, és sajnálom, aggódok miatta. :((( Bármit megtennék, hogy újra egészségesek legyenek, vagy leszokjanak a piálásról!!!

25/L

2010. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

a nagybátyám az volt, öngyilkos lett, már nem is emlékszem hány éves volt, 40 körül.

sosem volt rendes munkája, pénze, nem nagyon talált társat magának, nem találta a helyét az életben :P

de nagyon részletesen nem tudok semmit, még elég fiatal voltam.

2010. jún. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
nekem apukám 10 évig ivott, a végén már egyre keményebben, majdnem minden nap a folyósóról kellett behozni vagy a kórházból telefonáltak, a végeredmény az lett ennek a csodás 10 évnek, hogy szép lassan mintegy félév alatt, mikor már kórházba került, egyre jobban elgyengült és meghalt. máig sem tudom mit érzek iránta gyűlöletet vagy szeretetet. 45 éves volt, nekem meg szép gyerekkorom, máig nem tudtam kiheverni, mert anyu meg rajtunk (tesóm+én) töltötte ki a mérgét, pedig mi még tök picik voltunk. a tízparancsolat egy pontját nemigen tudom betartani emiatt
2010. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

előző vagyok

az a baj, hogyha ő nem akar meggyógyulni te nem tehetsz semmit, ez így van, mellette kell lenned, ha baj van segíts, de ennyi, valahogy meg kéne tudni az okot

nem könnyű

2010. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Annyira rossz ezt a sok történetet olvasni.Főleg a gyerekeket sajnálom akik így élik le a fiatal éveiket.Olvastam már ez ügyben de annyira nehéz ezt megállapítani abból amiket írnak.Egyértelműen nem írják le sehol.Ezért is vagyok ennyire bizonytalan.Próbálok mellette állni mert amúgy nagyon jó ember és szerintem ha súlyosbodna a helyzet elfogadná a segítséget...szerintem feszültségoldónak használja az alkoholt ami nagyon nem jó...:(
2010. jún. 3. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!