Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valakinek a családjában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakinek a családjában mindenki elvált, valószínű, hogy a jövőben is mindenki el fog?

Figyelt kérdés
A férjem családjában minden oldalon 4 generációra visszamenőleg minden pár elvált. Csak mi vagyunk házasok és természetesen nem szeretnénk elválni. Szerintetek lehet ez úgymond "hozott" dolog, mert azt a viselkedési mintát tanulta mindenki otthon? Bevallom, picit tartok ettől. A mi családunkban nem volt soha válás, náluk meg mindenki vált többször is. Semmi probléma sincs a házasságunkban egyelőre, de szerintetek van okom félni vagy nem törvényszerű a válás egy ilyen családban?
2009. ápr. 21. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély.Ez nem genetikailag kódolt dolog,hanem az okozza h nem volt előtte családmodell,nem tanulta a viselkedést bizonyos helyzetekben.Ez pszichológiailag bizonyított tény.
2009. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondoltam, hogy a család modell (hiánya) miatt ez ilyen helyzetekben valószínűbb.
2009. ápr. 21. 22:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De ezen tudatosan is lehet változtatni.Amíg szép és jó minden addig könnyű együtt maradni.Az a fontos,hogy a konfliktushelyzetekre hogyan reagál valaki.Meg akarja oldani a problémákat,vagy a homokba dugja a fejét,a szőnyeg alá söpri,vagy elmenekül előlük.Ez azért hozzáállás kérdése is.Ha mindketten arra törekedtek,hogy össze tartsátok a családotokat,ha problémáitok vannak akkor együtt akarjátok megoldani,nem lehet nagy baj.Erről nem ártana előre beszélnetek,amíg nincs problémátok jó a kapcsolatotok.De ha gond akad,olyan nagy amire nem lát a pár megoldást,akkor sem kell rögtön válni,igénybe lehet venni segítséget is,akkor már nem veszíthet vele az ember,csak nyerhet.De minden jól működő kapcsolat alapja a szeretet szerelem,hűség,megbízhatóság,tisztelet,bizalom,az egymás és a családunk iránt érzett felelősség.
2009. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

És a jó kommunikáció.


(bocs ez lemaradt,utolsó voltam)

2009. ápr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen...mindig mondják a rokonok, hogy náluk a kommunikáció hiányából adódóan mentek félre a kapcsolatok, de nálunk nincs ilyen probléma. Csak mégis elég furcsa azt látni, hogy egyes családokban szinte mindenki elválik, más családokban meg senki...biztos, hogy befolyásol a család.
2009. ápr. 21. 22:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeressétek egymást, és beszéljétek meg a kellemetlen dolgokat is!

Az embernek azért van esze is (az érzelmei mellett), hogy használja! Ha az eszeteket vita közben is képesek vagytok használni - akkor együtt fogtok maradni!

2009. ápr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

szerintem ezt fordítva is nézhetnéd, légy pozitív, mondom ezt én... no mindegy, én is tudok néha rossz dolgokon agyalni ami nem jó, néha önbeteljesítő erejük lehet.

Szóval légy pozitív és úgy értem, hogy nézd épp fordítva, Ti épp azért nem fogtok elválni, mert már előttetek a rossz példa, és ugye az okosok mások példáján tanul...

Szóval ti pont azért csak azért is legyetek erősebbek, ha eléggé szeretitek egymást, ragaszkodtok egymáshoz, és tényleg nagyon fontos, hogy mikor gondok vannak akár egymással is azt nyugodtan beszéljétek meg!

Ha a rossz időkről most mikor jobb már most esetleg beszéltek, hogy igen úgyis megoldjuk, ég megbeszélitek, hogy akkor is ha fáj, akkor is elmondjátok egymásnak, és tehát így tudatosan felkészültök a nehéz helyzetek lekezelésére kicsit, biztos túl fogjátok élni a rossz időket.

Minden jót

2009. ápr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én ugyan "friss" feleség vagyok ; de tudtam , hogy ezt a döntést csak egyszer akartam meghozni , nem többször ; vagy úgy hogy 5 évig lébecolunk , aztán kész.

Ha nem csak a rokonságokat nézzük , hanem a mai családmodelleket is , könnyen fel fog tünni , hogy a 2. , 3. 4. szomszédban is elváltak élnek. Sajnos ez tendencia.Még rokonsági példa se kell hozzá. Azon szoktam morfondírozni , hogy pár év múlva annak a gyereknek lesz "ciki" a suliban , akinek még nem váltak el a szülei. Ez kicsit vicces , de azért van alapja. És ott vannak az élettársi együttélések is. Túlképp ha ott "szétmenetel" történik az is egyfajta "válás" , csak nem jogilag és kevésbé verik nagy dobra. De ugyanazokból az okokból mehet tönkre , mint egy házasság. Én is amondó vagyok , hogy két fél közt legfontosabb a kommunikáció! Ha ez megvan és a tisztelet egymás iránt , nagy baj nem lehet. Ha tudod , hogy meg tudsz vele mindent beszélni, és partnerek vagytok , akkor nem kell keresgélni azt hogy már a 2. unokatestvére is elvált ; tessék, itt az újabb "példa"! Ez rossz példa, minta; és ha szereti két házastárs egymást , erre gyorsan rájönnek! :)

2009. ápr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a te oldaladról: ti ketten vagytok egy házaspár, nálatok nem vált el senki, tehát ti sem fogtok :D

Nem törvényszerű a válás, de azért én is óvatos lennék (lettem volna) egy olyan pasival, akinél ilyen a család.. De hát ha nálatok jól működik (mióta vagytok házasok?), valószínűleg nem lesz gond.

2009. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem próbálok a válásra gondolni, inkább próbálok pozitívan állni ehhez, csak anyósom említette a minap, hogy a családban mekkora probléma ez és erről jutott eszembe. Egyébként 2 éve vagyunk házasok és van egy újszülött babánk, szóval még akármennyire is jó a házasságunk, nem tudom azt mondani, hogy 30 éves házasság áll mögöttünk, úgyhogy nem fogunk elválni. Ezt senki sem tudja.
2009. ápr. 22. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!