Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valakinek mániás-depresszi...

Van valakinek mániás-depressziós a családjában? (Psicosi maniaco-depressiva)

Figyelt kérdés

Gondolok itt közeli családtagra, akivel mondjuk 1 háztartásban élsz, vagy minden nap találkoztok.

Hogy tudtok kijönni egymással, amikor depressziós, és amikor mániás?


2010. ápr. 10. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen rokonom, de ismerősöm van! Én babysitter vagyok, és barátnőm is az itt németországban. Na ő egy ilyen anyukát fogott ki, aki ebben a betegségben szenved. Azok a hangulatingadozások amik nála előfordulnak, hihetetlen, barátnőm ki is készült miatta. Sírt ő is folyton, mert úgy érezte hogy vele van a baj, a nő elkezdte neki is mondani, hogy így kezdődik a depresszió stb, és elkezdte gyógyszerezni a barátnőmet is! Azt hittem lefordulok a székről mikor meghallottam. Én azt mondtam neki, hogy próbáljon többet beszélgetni vele, hogy ő boldog, meg meséljen jó dolgokat..és akkor hátha az a beteg nő is kicsit jobb hangulatba lesz, vagy nem is tudom! De a te helyzeted gondolom más, mivel neked vmi hozzátartozód! A lényeg, hogy ők nem nagoyn jönnek ki egymással, de elnézi neki barátnőm, mert muszáj, vagy egyszerűen felmegy a szobájába ha épp olyanja van a nőnek! Ha te se bírod elviselni, akkor vonulj félre...de eleinte próbálj meg segíteni, valami ötlettel rukkolj elő...ha pedig nagyon negatív, hagyd...a te életed értékesebb!
2010. ápr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A saját anyukám! Megszoktuk idővel (5-en vagyunk ráadásul testvérek). Néha el kell neki nézni dolgokat. És több ezer :) pszichiáter és pszichológus után végre volt, aki jól beállította a gyógyszereit, úgyhogy most relatíve jól van. Nagy türelmet igényel. 22/L
2010. ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

10:23 nak igaza van.


Jól eltalált és beállított gyógyszerrel szinten tartható a "normális" állapot.

Sajnos ez egy hosszabb folyamat, és kevés a valóban odafigyelő pszichiáter.


Egyes depressziós gyógyszerek még fokozhatják is a mániás szakaszt

2010. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!