Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a véleményetek errôl?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek errôl?

Figyelt kérdés

Egy gyerek nem tudhatja, hogy mi vezetett a szülei válásához, az esetek töbségében mindkét fél hibás valamilyen szinten.

A magyar jogrendszerben ha az anya nem defektes nagyon akkor 100% hogy ô kapja a gyereket, akármilyen jô szülô az apa. Álltalában a lakás is az anyánál marad a gyerekek miatt sok esetben.

Tehát egy volt férjnek, apának nem kis dolog az amit fel kell dolgoznia, újrakezdenie az életét kevesebb jövedelembôl, beletörödnie ebbe.

Én egyáltalán nem csodálkozok azon, hogy ennyen alkohol, vagy egyébb dolgok irányába menekül.

Nagyon nehéz a vállás után tartani a gyerekkel a kapcsolatot az a havi pár nap sz@rt sem ér. én ha neagy isten válnék kizárólag abba mennék bele, hogy egy vagy két hét nálam, majd az anyánál ugyanennyi, igy már az apa is a gyerek életének a része lehet.


2011. júl. 16. 08:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, gusztustalan ez az egész. Láttam már ily módon családot széthullani, az anya lépett félre, és azóta is tiltja a gyerekeket az apjuktól, pedig kevés olyan férfi van a világon, mint ő. Azóta is csak a gyomrom forog, ha meglátom azt a nőt, undorító.

Nem tudom miért jó az valakinek,ha a gyereken keresztül áll bosszút. Elvileg a szülőnek a gyerek az első, de van, akinek a kicsinyes bosszúhadjárata fontosabb. Tapsolja meg magát az ilyen..

2011. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A barátnőm férje a világ felé azt mutatta, hogy imádja a fiát, küzdött érte, a bírónő is elolvadt tőle. Válás után vitte a gyereket-mikor láthatás volt, s hol az anyjának passzolta le, hol az aktuális barátnője vigyázott a picire.A hős apuka meg piált és haverozotta kocsmában. Majd részegen vezetett, s még a kisbabáját is a kocsiban hagyta nem egyszer egyedül. A barátnőm meg zokogott otthon, annyira féltette a gyerekét. Ismerte, hogy milyen az exe-volt, hogy részeg vezetés miatt elvették a jogsiát is. De senki nem hitte el neki, hogy milyen, mert a világ fele ő a legodaadóbb, legszeretőbb apa.
2011. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Részben igazad van.

Én is tudok sorolni a saját ismeretségi körömből nőket, akiknek szaporodni sem kellett volna.


De ott a másik oldal is. Pl.Nagyon jó, ha egy apa válás után gyakrabban akarja látni a gyerekét, de az anya szempontjai is érthetőek, ha pl. hétfőtől péntekig dolgozik, és neki is csak a hétvége maradna hogy a gyerekkel társasozzon, kiránduljon, stb.

A másik az, hogy sok apa -tisztelet a kivételnek - a házasság alatt is elhanyagolja a gyerekeket, nem járnak szülői értekezletre, nem tudják kik a barátai, mi a kedvenc étele. Válás után az ilyen apa ne nagyon verje a mellét, hogy milyen szegény is ő, hogy milyen keveset lehet a gyerekével - holott amíg vele élt, addig se foglalkozott vele.


Még egy: a válás a nőnek sem mindig egy főnyeremény: ott marad a 24 órás gyerekfelügyelettel, egyedül oldhatja meg hogy menjen a gyerekért, egyedül kell cipőt, ünneplőt vennie, wcpapír gurigákat gyűjteni technikaórára, emellett teljesítsen a munkahelyén úgy, hogy esetleg éjjel vödröt tartott a hányásnak. Pasizni esélytelen, hiszen este rohanhat a gyerekért és át kell néznie a háziját.

Én azért megnézném, hogy ha az összes gyerekéért síró-rívó elvált apának azt mondanák, hogy oké, holnaptól a tiéd a gyerek, te neveled, tiéd a mindennapos felelősség, anyuci meg jön kéthetente hogy vidámparkba vigye a gyereket, akkor megnézném hogy ténylegesen hányan örülnének és vállalnák a csemetéiket. Biztos vannak akik igen, de a nagyobb részük nem.

2011. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Utolsónak,

Ezért írtam a kérdésben, hogy itt is ott is ugyanannyit van a gyerek akkor van hétköznap, hétvége,barátmegismerés, szülôi, vcpapír gyüjtés, hányósvödör stb.

2011. júl. 19. 15:34
 15/16 anonim ***** válasza:

Az az igazság hogy nem olyanon kéne kiakadni, mint például a ház, vagy az hogy mennyit fogod majd látni a gyerekeidet - ha már vége a válásnak -, és kinek miért ítélik a gyerekeket. A gyerekeiddel/eddel kéne most, a legtöbbet foglalkoznod, nem ezekkel a dolgokkal, én már csak tudom.

Amikor a szüleim elváltak anno, teljesen kicsúszott a lábam alól a talaj, ráadásul mindezt úgy jelentették be, amikor éppen egészségügyi problémáim voltak. Nem volt elég a fizikai fájdalom, amit nap mint nap éreztem, a lelkemet is megviselte cefetül ez az egész. Van amikor a gyerek, még ha nem is tehet róla, saját magát hibáztatja a szülei miatt, ami egyáltalán nem jó. Nekem még akkor is veszekedtek a szüleim, amikor már elváltak és volt amikor már nem bírta tovább a húgom ezt az egészet, és én meg ahogy jó nővérhez illik beleavatkoztam. Lehettem talán tizenvalahány éves, úgy mint a felnőttek üvöltöztem a szüleimmel akik nem látták a fától az erőt, de aztán hamar észhez tértek, és azóta meg jól kijönnek. Egyébként amikor még semmi nem volt, soha nem üvöltöztek egymással, kedvesek voltak és szerettek minket - még most is, ha nem jobban - és egymást is. Hidd el a gyerekeket is megviseli - ha nem jobban mint téged. Nem volt olyan nap amikor a húgom ne sírt volna, de én megpróbáltam erős maradni már csak miatta is. Nagyon megvisel ez a válás ám mindenkit, de úgy átélni rosszabb ha figyeled, és fogalmad sics miért van/volt ez, mint hogy tudod, hogy miért is történt mindez.

nálunk felesben maradt a ház, anyámnak ítéltek, apám közben elköltözött egy lakásba. a papírokra az volt írva, hogy 2 hetente találkozhatunk apámmal, de mivel jóban voltak a szüleim, abban egyeztek meg, hogy bármikor találkozhatunk apámmal, amikor csak nekünk- vagy neki idénye van rá. de nem sokáig laktunk a 'régi' házunkba ugyanis édesanyám, érthető módon,nem bírt ott maradni, mert minden 'azokra az időkre' emlékeztette őt, így elköltöztünk, apám közben megvette anyámtól a ház másik részét és így csak övé lett a ház.

Szóval ha valamikor, most nagyon szüksége van a gyerekednek a szülői támogatásra, az még jó eset amikor több van mert tudnak egymásra támaszkodni, és megbeszélni mi bánta őket - igaz, ezt bárkinek megmondhatják, de szerintem, egy kívülálló, aligha tudja felfogni, min megy át most keresztül.

Néha ülj/etek le beszélgetni vele/velük, és kérdezgessétek őt/őket egy kicsit, hogy hogy viselik, meg minden, és akkor érzik hogy igenis érdekel benneteket hogy mi van vele/velük. ja és a legfontosabb hogy soha, de soha sem veszekedhettek előtte/tük. Na akkor végleg elszakad a cérna.

2011. júl. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Ezért írtam a kérdésben, hogy itt is ott is ugyanannyit van a gyerek akkor van hétköznap, hétvége,barátmegismerés, szülôi, vcpapír gyüjtés, hányósvödör stb."


Abból jó, hogy a két szülő egyformán kiveszi a részét a gyereknevelésből, de a gyerek szempontjából szerintem nem. Akkor se, ha mind két helyen berendezett szobája van: gondold el, te szeretnél a jól megszokott kis lakásod, kuckód helyett két hétig itt, két hétig más kerületben lakni éveken keresztül? Két hétig villamossal jár a gyerek suliba, két hétig meg busszal és kelhet fél órával korábban...

2011. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!