Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a véleményetek errôl?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek errôl?

Figyelt kérdés

Egy gyerek nem tudhatja, hogy mi vezetett a szülei válásához, az esetek töbségében mindkét fél hibás valamilyen szinten.

A magyar jogrendszerben ha az anya nem defektes nagyon akkor 100% hogy ô kapja a gyereket, akármilyen jô szülô az apa. Álltalában a lakás is az anyánál marad a gyerekek miatt sok esetben.

Tehát egy volt férjnek, apának nem kis dolog az amit fel kell dolgoznia, újrakezdenie az életét kevesebb jövedelembôl, beletörödnie ebbe.

Én egyáltalán nem csodálkozok azon, hogy ennyen alkohol, vagy egyébb dolgok irányába menekül.

Nagyon nehéz a vállás után tartani a gyerekkel a kapcsolatot az a havi pár nap sz@rt sem ér. én ha neagy isten válnék kizárólag abba mennék bele, hogy egy vagy két hét nálam, majd az anyánál ugyanennyi, igy már az apa is a gyerek életének a része lehet.


2011. júl. 16. 08:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Hát gondolom a mi döntéshozatali gyakorlatunkhoz az is hozzájárult, hogy lényegesen több apa hagyja el a gyerekét, mint anya...

A válás utáni kapcsolattartás pedig két felnőtt ember megállapodása kell hogy legyen, a gyerek érdekeit figyelembe véve

2011. júl. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alkohol miatt történt a szüleim válása. Apa szeretett minket, de én örülök, h sosem aludtam nála, nem lettem volna biztonságban. Azzal meg, ha a gyereket egy-két hétre ide-oda hurcolászod jól el fogod rontani. Mindenhol más háziszabály, mindenhol más inger, nem lesz egy pont, ami biztos lenne az életében. Lesz két szobája, de egyiket sem fogja a sajátjának érezni. Olyan lesz neki, mintha otthona sem lenne, csak ide-oda táncoltatnák.
2011. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem egy családot imerek akik több mûszakos munkahelyen dolgonak, és a gyerekek sokszor nagyszülôknél vannak több napig is, mert másképp nem lehet megoldani a felügyeletüket. De semmi probléma nincsen el sem hiszed a gyrekek mennyire tudnak alkalmazkodni, sokszor jobban mint a felnôttek.

Szerinted lehet havi pár nap láthatással normális kapcsolatott tartani a gyerekkel?

2011. júl. 16. 08:45
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Álltalában a lakás is az anyánál marad a gyerekek miatt sok esetben"


EZ nem igaz. A kizárólagos lakáshasználat ritka dolog, csak nagyon indokolt esetben dönt így a bíróság.

2011. júl. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos. Lehet nálad egy hétig a gyerek, ha te dolgozol, este tv-t nézel, stb, rá alig marad időd. Vagy lehet veled pár órát, amíg együtt játszotok a játszótéren, programokat csináltok együtt, beszélgettek.
2011. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem említettem kizárólagos lakáshasználati jogot.

Pedig álltalában az anyánál marad a lakás, mivel nála van a gyerek. Az apák lépnek le, eladni nemigazán lehet úgy, hogy két másikat lehessen venni az árából. A megoldás az apa a gyerekei javára lemond a lakás rá esô részérôl.

Miért gondolod, hogy ha nálam lenne egy hétig a gyerek akkor tévéznék stb.? Lehet, hogy úgy szervezném a melót, hogy azon héten kevesebb legyen minél többet tartalmasabban lehessek a gyerekemmel.

2011. júl. 16. 08:56
 7/16 anonim ***** válasza:

Ezen nem tudsz változtatni. A magyar bíróság csak azzal törődik,hogy az anyát támogassa. A gyerek érdeke a legkevésbbé sem számít! Az sem igaz,hogy az apák hagyják el a gyereküket! A mai fiatalasszonyok,ha gyerekük lesz,akkor csak vele törődnek,a férj csak legfeljebb kenyérkereső marad. Nem törődnek az ő igényeivel,és csodálkoznak,hogy besokall. Biztosak a dolgukban,mert a bíróság szinte mindig a javukra ítélkezik.

A nők és bíróság gondolkodását kellene megváltoztatni.

Ha az apa a jobb szülő,akkor neki kellene ítélni a gyereket. A kéthetenkénti láthatást megszüntetném. Az apának legyen joga úgy és akkor tartani a kapcsolatot a gyerekkel,amikor az kettejüknek jó. Ha az anya ezt akadályozza,akkor meg kellene változtatni a gyerek elhelyezést. A gyerek érdekeit kellene nézni,nem az anyáét.

Nő létemre elég sok szemét anyát ismerek,aki a saját kudarcáért a gyerekét és az apát bünteti.

2011. júl. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, még nem váltam. De az biztos, hogy ha elválnék a férjemtől, nem korlátoznám abban, hogy láthassa a gyerekeket, bármit is itélne a biróság. Amúgy szerintem a birósás csak azt mondja, hogy akkor az anyuka köteles átadni a gyereket. Úgy értem, hogy havi pár napra köteles akkor is megoldani a láthatást, ha ő azt nem akarja. És nem azt, hogy annál a pár napnál az apuka nem lehet többet a gyerekével.
2011. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem azt akartam mondani, hogy tévéznél egy hétig, amikor nálad lenne, csupán a mennyiségi és a minőségi együttlét közötti különbséget próbáltam érzékeltetni.
2011. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
igen, lehet hogy tudnak alkalmazkodni a gyerekek..de nem biztos hogy ki is mondják ami a szivükön van.13vagyok és lassan 4éve, hogy váltak a szüleim.hát én legszivesebbena pokolba kivánnám az apámat:(sajna olyan gyerek vagyok aki nem mindig mondja ki az érzésit a családnak..csak egypár embernek..nem azért mert ugy mond "bajom" van hanem mert ha neki állnák beszélni apámmal erről akkor sok esély van arra hogy ide-oda küldjem, mert nem éppen olyan a kapcsolatunk.de már nem is bánom.megértettem hogy nem lehet jobb..és hát 14 után nem kötelezhet hogy vele legyek akármennyi időt is...:(sajnos igy alakult..de most már.no comment:S
2011. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!