Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért van az, hogy egyes párok hosszan kitartanak egymás mellett, míg másikak inkább megfutamodnak a küzdés elől?
A kérdésem egyben véleménnyilvánítás is. Olyan párkapcsolatokra gondolok, ahol nincsenek alapvető ellentétek, egyik sem verekszik, egyik sem iszik, egyik sem lép félre, tehát nincsenek kibékíthetetlen bajok, egyszerűen egy jó kapcsolaton is ront a mindennaposság, a rutin, az ebből fakadó elszürkülés. Sajnos a kapcsolat ilyen eróziója mondhatni természetes, sokan azt hiszik, hogy nagy lángon lehet égni évtizedekeig.
"Egy érzés mindent eltakart
S elhittük, mindörökké tart
S a törvény nálunk dől le majd"
Node: ha két ember nagyon nem illik össze, akkor vagy össze se jönnek, vagy viszonylag hamar szétmegy a kapcsolat. Lehetnek kivételek, de azért akik alapból ki nem állhatják egymást, azok nem maradnak együtt 5-10-15-20 évig. De akkor miért van az, hogy akár sok éves kapcsolatban az egyik kiszállni akar és nem megoldani?
Hiszen, ha két ember szereti egymást, ahogy az évek telnek, egyre szorosabb a kötelék. Nekem afféle "olcsó" megoldásnak tűnik egyből elválni, szakítani, meg sem próbálni a szeretet erejével helyreállítani a kapcsolatot. Mondom, olyan párokról beszélek, ahol nincsenek nagy gondok, pusztán az unalom.
Sok - inkább prózai - faktor együttes függvénye, és nemcsak az egymás iránt érzett szereteté.
A legtöbb ember nagyon nehezen szakít, legyen szó bármilyen kapcsolatról. Még teljesen elromlott, ellaposodott, esetleg erőszakos, kifejezetten negatív kapcsolatokból sem könnyen dobbantanak emberek, mert az új, idegen, egyedüli új élet mindenkinek rémisztő. Az évtizedeken át együtt maradt emberek sem feltétlenül valami eposzi hűség és kitartás és egyéb szép dolgok miatt vannak együtt, hanem sokszor az egyéb lehetőségek hiánya, kényelem, gyávaság stb. miatt nem léptek le.
Ha össze kéne foglalni, akkor az elérhető, kívánatos lehetőségek száma, a kapcsolaton belüli negatív faktorok kontra az egyedül maradás félelme és az új kapcsolat szerzéséhez szükséges energia mérlegének eredménye, hogy emberek inkább szakítanak vagy hajlandóak rendbehozni a dolgokat.
Nem feltétlenül megfutamodnak. Sőt, szinte sosem megfutamodásról van szó, hanem szimplán a kapcsolat már nem ér nekik annyit, hogy belefektessen annyi energiát, amennyi a megjavításához kell.
Ez kábé olyan, mint hogy van egy cipőd, amit szeretsz. Aztán évek folyamán szinte használhatatlanná amortizálódik. Ilyenkor már nem éri meg cipésszel rendbehozatni, jobban megérni venni egy újat. Ekkor sem arról van szó, hogy megfutamodunk, hanem egyszerűen nem éri meg az egyik opció, inkább másik opcióba öljük a pénzt. Az emberek bármit tesznek életük során általában annak megfelelően teszik, hogy az megéri-e nekik (érzelmileg, anyagilag stb.) a befektetett energiát. Ha nem éri meg nekik, akkor nem csinálják, ilyen egyszerű.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!