Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Kérlek olvasd el!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Kérlek olvasd el! Az életem szeretném visszakapni

Figyelt kérdés
10 éve élünk együtt a férjemmel.Összeköltözésünkkor nekem volt egy egyszobás lakásom, amit csere útján elcseréltem.Aminek értéke 3.200000 FT-ba számítottunk bele.A párom egy millió forintot tett a cserébe mivel hogy 4.200000-re tartotta a lakását a cserepartnerem.Az adásvételi megírásakor ennek ellenére beleegyeztem abba hogy a tulajdon jog fele fele arányba történjen meg.Az első két év nagyon szépen telt el.De a következő évek már egyre rosszabbak voltak vele.Hozzá kell tennem hogy van egy kislányom aki ma 15 éves,és én se vagyok fiatal 54 éves vagyok.A férjem az idei év februárjától nyugdíjas lett.Elég szép nyugdíjat kap az előrehozott nyugdíjával,de a munkahelyén átlagba 80.000Ft-t keresett.Én nővér vagyok és 100.000 köröli fizetésem van.Évek hosszú során többször akartam megszakítani a kapcsolatot.Szerettem volna a lakást eladni és a lányommal ismét külön lakásba élni.Fejemhez vagdalta hogy majd csak akkor ha kifizetem az eladási ár felét.Amikor megemlítettem neki hogy külön kasszán leszünk teljesen megváltozott.Ígért nagyon szép dolgokat,de tudta hogy a 80.000 ft-ával nem tudna megélni.De most hogy nyugdíjas lett megtartja a nyugdíját és a fizetését se adja oda.Változtatnom kell.Ezek után mit tegyek?Van-e arra esélyem hogy csak az 1/4-részét kapja meg a lakásból?Vagy reménytelen a helyzetem?
2011. jún. 17. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha bizonyítani tudod(márpedig tudod,mivel van adás-vételi szerződésed a saját lakásodról is),hogy a Te vagyonod 3200000 ft volt,akkor nem jár neki a fele.Viszont az általa fizetett 1000000 ft,illetve a lakás megnövekedett értékének egy része(az általa betett összeg aranyában)ár neki.Mindenképpen keress fel egy ügyvédet.Sok sikert!
2011. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
az számít, ami a papíron van. Ha fele lakás az övé papíron, akkor sajnos így jártál.
2011. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

gondolom van róla papírod, hogy mennyiért adtátok el a saját lakásod és mennyibe került az új, ha ezek megvannak akkor amit te befizettél ahhoz neki semmi közel.

Neki csak az 1/4 rész jár és a többi meg a tied, ha elakarsz válni és jó az ügyvéded akkor egy forinttal sem kap többet.

2011. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos reménytelen, mert az adásvételivel ő is tulajdonjogot kapott a lakásból, mert adtál neki.

Ez nagyobb súlyú, hogy ki és mennyi pénzt adott bele.

2011. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz helyzetben vagy, bár egy kis reményt adhat, hogy a te lakásod lett elcserélve (tehát a 3.200.000 Ft egy az egyben bekerült az új lakásba), tehát a hiányzó összeg csak 1.000.000 Ft, ami az egésznek csak a negyede.

Jó ügyvéd, még jobb idegek és pénz kell hozzá (saját tapasztalat). Kitartást.

2011. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem több pénzt hozott a lakásba, mint én, de fele-fele a tulajdonjog. Nem tudná elvenni tőlem a nagyobb részt, ez van.
2011. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Övé a tulajdonjog fele. Ez van.

Keress egy jó ügyvédet, ő jobban felvilágosít, és a lehetőségeidet is sorra veszitek majd.

2011. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a házasság előtt megvolt a ház, melybe te vitted a több pénzt, akkor az a törvény szerint neked jár. Ha az esküvő volt előbb és utána vettétek a házat, akkor az házasság alatt szerzett ingatlannak számít. Ebben az esetben nektek kell megegyezni, hogy ki mennyit kap. Ha nem sikerül a bíróság dönt.


Élő példa:

az én szüleim is annak idején elváltak, és mivel már férj és feleség voltak így a lakás árát meg kellett felezniük. Hiába az anyukám hozta a több pénzt, a házasság alatt szerzett ingatlan és ingóság közös tulajdonnak számít. Válás esetén el kell felezni, vagy kompromisszumot találni.

2011. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt megismerkedtünk azelőtt nekem volt egy kisebb lakásom és ANNAK az árát beleadtam ebbe a lakásba.Ez összeházasodásunk előtt történt
2011. júl. 12. 22:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok.Már megírtam/megírtuk mit tegyél.Nem voltál ügyvédnél?!A kérdés kiírása óta igen sok idő eltelt.Mi nem vagyunk szakemberek.Ha nem teszel lépéseket-SZAKEMBER segítségével-NEM fogod visszakapni az életedet!
2011. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!