Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van időd kérlek olvasd...

Ha van időd kérlek olvasd végig. Mit kellene tennünk?

Figyelt kérdés

Családunkban haláleset történt, nem vér szerinti rokon.

Párom már felnőtt volt amikor az anyjának a párja lett a férfi.Most pedig tőle várják, a pénzt a temetésre,holott vannak vér szerinti kereső gyerekei.

Már teljesen kíkészítenek.

Nekünk soha egy fillérrel sem segítettek, de még csak tettel sem.Soha nem kaptak a nagyobbak még 1 szelet csokit sem!!!!!!!!!!!!Keresztbe azonban már tettek nem is 1x.

Belementem abba,hogy nagyon ritkán van itthon a párom, hogy a már meglévő és hamarosan születendő gyermekeinknek mindene meglegyen, ő látástól-vakulásig dolgozik.

Én nem akartam, jó nekem a szerényebb otthon is, de ő hajthatatlan volt.Így nagyon jól keres ugyan, de most pont ezért kellene neki fizetni mindent.

De miért??????Nagyon mérges vagyok, ha ebbe belemegy a kitűzött esküvőt is lemondom,nem azért "lóg a bele,hogy máshova keressen".

Tudom sokan bunkónak gondoltok most, de egyenlőre teli vagyunk hitellel,van nekünk is hova tenni,én tényleg nem értem miért ő fizessen?Csak azért mert jól keres?

Szerintetek fizetnie kellene.

Na írjátok,hogy beszéljünk az anyjával, mert őt semmi nem érdekli.

Éppen most kaptam a fejmosást,hogy még mindig nem vittük a pénzt,nem igaz,hogy nem tudnánk ezt most bevállalni.Tegyem hozzá, ha kölcsön adnánk se kapnánk vissza.Van már lista.

Tényleg tanácstalan vagyok.A párom ugyan nem nagyon hajlik a dologra, de engem b.sztatnak 5 percenként.Hogy na van már pénz?


2010. ápr. 23. 12:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem vér szerinti rokon??? Akkor mért ti fizetnétek, ha nem is rokon. Max ha már bunkónak néznek és le akarod rázni őket, mondj egy jelképes összeget és meg kell mondani nekik, hogy a többit a többiek dobják össze nincs több pénz. Ha ezért durvulnak,akkor hagyd a francba őket, mert nem családtag az aki vérét issza a rokonának. Én is voltam hasonló cipőbe, de én a saját aposom temetését fizettem, holott nem is láttam őt csak kétszer. Volt annak 200 rokona 11 gyereke, mégis a nagyját én fizettem, mert többieknek nem volt elég pénzük, de ők már ettől is boldogok voltak, hogy valami segítséget kaptak, holott nem is tudták, hogy nekem van pénzem. Úgy volt hogy visszafizetik, de montam, anyósomnak adják oda a pénzt mert neki nincs semilyen járandósága. Megtették. Nem várták el tőlem, hogy mindent én perkáljak. Ha tudok segítek, de ha anyagiak szüken vannak, akkor közlöm a férjemmel is nincs semmi ehhez alkalmazkodjon. És ő ezt képes a saját anyjának megmondani.
2010. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerű. még kell mondani hogy sajnáljátok, de jelenleg nem tudtok adni egyéb okok miatt(mint írtad esküvő, baba).

Aki ezt nem tudja megérteni az sajnálatos.

Mint írtad vannak gyerekei az elhunytnak, temessék el ők.

Nekem is meghalt apum, de eszünk ágában sem volt a rokonokat zargatni a pénzzel, inkább az egyik " gyorskölcsönös" pénzintézettől.

Elsüllyedtem volna szégyenemben, pedig vannak jómódú rokonaink.

2010. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg durva, anyum is így van a nagyanyámmal. Mi segíettünk neki, most meg mi vagyunk sz@rban, és le se sz@rnak. Ne adjatok neki pénzt! Ne vagytok rá kötelesek, főleg ha ilyen szemetek veletek! Van annaka pasasnak családja, majd kifizetik ők!! Hát nehogy már.
2010. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Én nem fizetnék semmit! Erre biztasd a férjedet is! A rokonoknak meg mond meg kerek-perec, hogy húzzanak a sunyiba! Mekkora pofátlan szemetek vannak! Az fizessen aki örökölni fog a néhai után, amiből ti egy fillért nem fogtok látni! Sima lehúzás, semmiképp nem fizetnék!!!
2010. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha téged b.sztatnak, akkor mond meg nekik, hogy nincs pénz, fizessék ők, esetleg indokolhatod is, ha már annyit nem fognak fel.

Teljesen jogos amit írtál.

2010. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
utolsóéval egyetértek, nehogy már ti meg azért éhezzetek, ne tudjátok megvenni a baba cuccait, mert egy gyakorlatilag vadidegen temetését fizetitek a gyerekei helyett
2010. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
amúgy mennyi pénzt kérnének? nem olcsó egy temetés...
2010. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

Amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten! Én ezt az elvet követném.

Mivel lehetőségem van rá, megfizetném a temetést, de nem a pénzt adnám oda, hanem az összes temetési költséget rendezném, a SAJÁT NEVEMRE SZÓLÓ, de a halott nevét is feltüntető számlára. Majd a hagyatéki eljáráson hagyatéki teherként benyújtanám a közjegyző felé az igényemet.

Mivel a temetés hagyatéki tehernek minősül és ráadásul elsősorban kell megfizetni az egyéb terhekkel együtt, így akár "jól is járhatsz".

Az a kérdés, hogy mi a hagyaték, fedezi-e a dolgokat avagy sem. Ha a hagyatékot kb.-re ismered, és szerinted fedezi, akkor SIMÁN belemennék a dologba. Adok ajándékot, meg nem is. Egy rossz szavuk nem lehet, hiszen a papa el lett temetve, szent a béke, segítettél. De ezt a pénz a papa hagyatékából értelemszerűen visszakérnéd. Pont úgy, mint ahogy az örökösnek is "refinanszírozzák" ezt a tételt.


Ehhez annyi kell, hogy kb-re ismerni kell a hagyatékot és akkor neki lehet állni lépni.

Amúgy óvatosan a pénz kifizetésével, mert ha az a döntés is születik, hogy mégis kifizetitek (amely ne legyen az esküvőtök megrontója, nem éri meg az egész életet tönkretenni párszázezer forintért, még ha egyszerre soknak is tűnik...), akkor is úgy fizessetek, hogy TI fizettek a szolgáltatóknak, nem pedig pénzt adtok az örökösöknek.

Ebben az esetben is lehet árnyalni, és akkor megint nem mondhatják, hogy "nem voltatok korrektek". Ha "rátok marad", jelezzétek, hogy a HAMVASZTÁS költségeihez hozzá tudtok járulni egy egyszerű urnával. Mivel az urnát nem kell "eltemetni", így a papa földi maradványai "rendeződnek", ti segítettetek, a többi pedig legyen az örökösök dolga... [Ha itt jön, hogy de ők arannyal kivert diófakoporsót akarnak, mert hát így meg hát úgy, akkor lehet mondani, hogy ti ennyit tudtok segíteni, és ez is több, mint amit KELLENE, így ha extra igények vannak, oldják meg.]

2010. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

fizessék a gyerekei,neked mi közöd hozzá...

nemhogy már ezért ne legyen meg a picinek mindene mikor megszületik,meg ne ezért dolgozzon már többet a párod...

mondd meg,hogy nem,nincs errevaló,és kész...

2010. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó ötlet...mármint a számla saját névre+hagyaték
2010. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!