Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt nővéremék kislánya,...

Meghalt nővéremék kislánya, jó ötlet ezt tennünk?

Figyelt kérdés

Két és fél hete meghalt nővéremék egyetlen kislánya, az én kis unokahúgom, 10 éves korában.

Természetesen teljesen magukba zuhantak, nem részletezem, el tudjátok képzelni, az egész családnak nagy csapás ez, én sem tudom még elhinni igazán... Nagyon sok a rokon, a barát, ismerős, akik részvétet nyilvánítanak, látogatják őket, és nővérem (akivel minden nap találkozok, segítek nekik amiben tudok, ott lakok a szomszéd utcában, és nővérem meg is kér mindig, hogy menjek át) az utóbbi napokban folyton sírva panaszolja nekem, hogy elege van már az itthoni sajnálkozásból, neki sokkal rosszabb így, hogy naponta többször beszélnie kell erről akár személyesen, akár telefonon, és legszívesebben elmenekülne egy időre olyan helyre, ahol senki nem ismeri és nem tudja mi történt. A férje (sógorom) a múltkor meg már ideges is lett, mikor csörgött a telefon, és kifakadt, hogy "nem bírom, hagyjanak békén egy kicsit".


Férjemmel mi nyertünk egy hónapja egy 5 napos utazást külföldre, az én cégemnek egy rendezvényén. Minden megvan szervezve, 2 személyes út. Mi nem tudnánk elmenni, mert férjemnek közbejött egy munka, sok pénzt buknánk ha azt lemondaná. Arra gondoltam, hogy felajánlom nővéreméknek az utat, hogy kettesben tényleg "eltűnhessenek a világ elől" kicsit. Ahogy elnézem őket, az is segítene rajtuk, ha a hotelben kuksolnának 5 napig, de kettesben és nyugodtan gyászolhatnának... vagy sétálhatnának úgy, hogy senki nem állítja meg őket...


Viszont ez úgy tűnhet, mintha egy "nyaralást" ajándékoznánk nekik, az meg ilyen helyzetben nem túl ideillő... meg az utalványokon, amik kellenek a nyaraláshoz, csupa vidám kép, szöveg, "legyen ez életed legbulisabb nyaralása!" felirat, stb...


2010. aug. 3. 18:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem az angyalka miatt!

Én ezt nem nyaralás címszóval ajándékoznám Nekik, hanem fájdalom enyhítéseként, hogy el tudjanak vonulni a világ elől. Ha ezt így elmondod Nekik, nem hiszem, hogy rosszul érinti Őket a dolog, hisz ebben a helyzetben segítséget nyújtasz számukra.

2010. aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem az unokahúgod miatt! Nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon... Egyébként szerintem nagyon kedves ötlet ez, de csatlakozok az első válaszolóhoz. Ne nyaralás címszóval add át.
2010. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem jó ötlet lenne :)

De tényleg jegyezd meg, hogy azért adod nekik, mert ti nem bírtok elmenni, meg, hogy Ő mondta, hogy jó lenne eltűnni egy picit a világ elől...


Részvétem a kislány miatt :(

2010. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem jó ötlet!
2010. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem a kislány miatt!

Szerintem jó ötlet lenne az ajándék út.

2010. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nemes ötlet, igazán kedves! Add át Nekik, hogy kicsit "elfelejthessék" vagy hogyan is szokták ezt mondani.(?) Nagyon szomorúak lehetnek, hogy a gyereküket kellet eltemetniük. Részvétem az egész Családnak!
2010. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
mindenképpen ajánljátok fel, hátha kicsit felejteni tudnak. jó ötlet a kizökkentés a megszokott-negatív- környezetből... őszinte részvétem:(
2010. aug. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem válaszolókkal. Borzalmas lehet most a testvéredéknek, valóban segíthetne rajtuk az utazás.

Részvétem.

2010. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Add át nekik, és nagyon jó olvasni, hogy vannak még ilyen nemes lelkű emberek! Az ő fájdalmuk feldolgozhatatlan, és az ilyet nem lehet megemészteni. Én biztos vagyok benne, hogy rájuk fér ez a 2 személyes "kikapcsolás", mert ezt máshogy sajnos nem lehet nevezni. Legyél mindig a nővéred mellett, hiszen, ahogy leírtad, ebben a helyzetben szerintem Te vagy az egyetlen ember, akinek akar is beszélni a dolgokról, és ilyen esetben kell egy nagyon erős lelki támasz. Őszinte részvétem!
2010. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem


Szerintem jó ötlet.


Amúgy azt is mondhatnád, hogy "múltkor volt egy elejtett mondatod, és úgy gondolom hogy abban tudnék segíteni..." ...vagy emlékszel mit mondtál még a múltkor? Mit szólnál ha el tudnátok meneküli pár napra?... aztán elmondani, hogy nyertetek, nem tudtok menni, és inkább odaadnád nekik, ha ők amúgy is el akarnának még mindig bújni a világ elől...


Így megértik, hogy miért van ráírva a jegyre az a mondat ...stb

2010. aug. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!