Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt nővéremék kislánya,...

Meghalt nővéremék kislánya, jó ötlet ezt tennünk?

Figyelt kérdés

Két és fél hete meghalt nővéremék egyetlen kislánya, az én kis unokahúgom, 10 éves korában.

Természetesen teljesen magukba zuhantak, nem részletezem, el tudjátok képzelni, az egész családnak nagy csapás ez, én sem tudom még elhinni igazán... Nagyon sok a rokon, a barát, ismerős, akik részvétet nyilvánítanak, látogatják őket, és nővérem (akivel minden nap találkozok, segítek nekik amiben tudok, ott lakok a szomszéd utcában, és nővérem meg is kér mindig, hogy menjek át) az utóbbi napokban folyton sírva panaszolja nekem, hogy elege van már az itthoni sajnálkozásból, neki sokkal rosszabb így, hogy naponta többször beszélnie kell erről akár személyesen, akár telefonon, és legszívesebben elmenekülne egy időre olyan helyre, ahol senki nem ismeri és nem tudja mi történt. A férje (sógorom) a múltkor meg már ideges is lett, mikor csörgött a telefon, és kifakadt, hogy "nem bírom, hagyjanak békén egy kicsit".


Férjemmel mi nyertünk egy hónapja egy 5 napos utazást külföldre, az én cégemnek egy rendezvényén. Minden megvan szervezve, 2 személyes út. Mi nem tudnánk elmenni, mert férjemnek közbejött egy munka, sok pénzt buknánk ha azt lemondaná. Arra gondoltam, hogy felajánlom nővéreméknek az utat, hogy kettesben tényleg "eltűnhessenek a világ elől" kicsit. Ahogy elnézem őket, az is segítene rajtuk, ha a hotelben kuksolnának 5 napig, de kettesben és nyugodtan gyászolhatnának... vagy sétálhatnának úgy, hogy senki nem állítja meg őket...


Viszont ez úgy tűnhet, mintha egy "nyaralást" ajándékoznánk nekik, az meg ilyen helyzetben nem túl ideillő... meg az utalványokon, amik kellenek a nyaraláshoz, csupa vidám kép, szöveg, "legyen ez életed legbulisabb nyaralása!" felirat, stb...


2010. aug. 3. 18:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem a kislány miatt! :(

Szerintem jó ötlet lenne egy picit amennyire tudnak kikapcsolódnak.. a feliratról meg szerintem mondjátok meg neki hogy azt ne nézzék vagy akármi.. de lehet elsem fogadják,mert elég rövid ideje történt a baleset :(

szerintem nem veszik tolakodásnak egyáltalán

2010. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nekik adnám az utazást, hogy legalább egy kicsit nyugodtam lehessenek, távol mindenkitől és mindentől...

Aki pletykálni kezd, annak elmondhatjátok, hogy nem "nyaralásként" adjátok oda az utat, hanem hogy egy kicsit legalább letehessék magukról a részvétnyilvánítások hadával járó terheket. Ezt meg kell érteniük! Egyetlen gyermeküket vesztették el, elég nagy tragédia ez is, hát még a rokonok, ismerősök és félismerősök tolakodását elviselni...

2010. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%
Ajánld fel nekik, és legfeljebb nem fogadják el.Én elmennék és valahol kicsinálnám magam, ha ilyen történne, nem hinném, hogy fel tudnám dolgozni.Meg szabad mondani mi történt? Nagyon sajnálom, és sok erőt kívánok, és küldök is.
2010. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
Őszinte részvétem! Mi történt a kislánnyal? És nagyon rendes vagy! Igazi hugi vagy
2010. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Tökéletesen jó ötlet, nemes gesztus, stb. de a "tálalás" tényleg nagyon fontos.

- ne érezzék úgy, hogy ezzel le vannak kötelezve

- ne legyen nyaralás-ízű a dolog, hanem ez "alkalom a gyászra", arra hogy próbálják feldolgozni azt amit lehetetlen feldolgozni, csak hozzászokni lehet a tartós fájdalomhoz...


Részvétem.

2010. aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt csak akkor tartom jó ötletnek, ha maga az utazás jellege nem kifejezetten bulizós. Egy szervezett társasutazáson (tapasztalat) nem igazán van lehetőség totál elkülönülni, elvonulni a többiektől és sajnos ott is beindulna a pusmogás, kérdezősködés, ha a testvéredéken látnák a szomorúságot, tehát nem sok esélyük lenne csendben gyászolni.


Részvétem az egész családnak.

2010. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves, együttérző válaszokat. Igen, mi is úgy gondoltuk, hogy elmagyarázzuk nekik rendesen a helyzetet, hogy miért tartanánk ezt jó ötletnek. Csak bizonytalan voltam, mert egyik barátnőm, akinek ezt említettem, nem tartotta jó ötletnek, mondván hogy ha visszajönnek, és újra meglátják a kislány szobáját, cuccait, akkor sokkal rosszabb lesz.


Többen kérdeztétek mi történt. Betegség, de annyira hirtelen lefolyású, hogy reagálni sem volt igazán idő, hihetetlen rövid idő alatt vitte el a gyereket, így váratlanul is ért mindenkit, mert az orvosok két nappal előtte még azt mondták, hogy elég nagy esély van a gyógyulásra.


19.29-es: szerencsére nem ilyen az utazás, a cég csak a szállást és az utazást szervezi, a program szabad, kettesben lesznek.

2010. aug. 3. 19:42
 18/28 anonim ***** válasza:
4%

Esküszöm, hogy nem humorizálok, de: itt is csak a részvétnyilvánítás megy! most gondoljátok, hogy ha elmennek valahová, akkor nem lesznek kevésbé szomorúbbak? azonkívül ha társas utazás, ha nem attól még mindenki látni fogja rajtuk a szomorúságot és ott is kérdezősködnének, tehát sztem ez sem jó megoldás!

Csak azt tudom tanácsolni, hogy maradjanak otthon, mert valahogy fel kell dolgozni azt, amit valójában nem lehet!

:-(

2010. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%
Most bőgök, mert belegondoltam.És a híradóban is szívre váró piciket mutattak.Persze kérdezd meg tőlük, hogy elmennének-e.Van testvére, vagy egyedüli volt a kislány?
2010. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, olvastam, hogy egyedüli.Nagyon sajnálom.
2010. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!