Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt nővéremék kislánya,...

Meghalt nővéremék kislánya, jó ötlet ezt tennünk?

Figyelt kérdés

Két és fél hete meghalt nővéremék egyetlen kislánya, az én kis unokahúgom, 10 éves korában.

Természetesen teljesen magukba zuhantak, nem részletezem, el tudjátok képzelni, az egész családnak nagy csapás ez, én sem tudom még elhinni igazán... Nagyon sok a rokon, a barát, ismerős, akik részvétet nyilvánítanak, látogatják őket, és nővérem (akivel minden nap találkozok, segítek nekik amiben tudok, ott lakok a szomszéd utcában, és nővérem meg is kér mindig, hogy menjek át) az utóbbi napokban folyton sírva panaszolja nekem, hogy elege van már az itthoni sajnálkozásból, neki sokkal rosszabb így, hogy naponta többször beszélnie kell erről akár személyesen, akár telefonon, és legszívesebben elmenekülne egy időre olyan helyre, ahol senki nem ismeri és nem tudja mi történt. A férje (sógorom) a múltkor meg már ideges is lett, mikor csörgött a telefon, és kifakadt, hogy "nem bírom, hagyjanak békén egy kicsit".


Férjemmel mi nyertünk egy hónapja egy 5 napos utazást külföldre, az én cégemnek egy rendezvényén. Minden megvan szervezve, 2 személyes út. Mi nem tudnánk elmenni, mert férjemnek közbejött egy munka, sok pénzt buknánk ha azt lemondaná. Arra gondoltam, hogy felajánlom nővéreméknek az utat, hogy kettesben tényleg "eltűnhessenek a világ elől" kicsit. Ahogy elnézem őket, az is segítene rajtuk, ha a hotelben kuksolnának 5 napig, de kettesben és nyugodtan gyászolhatnának... vagy sétálhatnának úgy, hogy senki nem állítja meg őket...


Viszont ez úgy tűnhet, mintha egy "nyaralást" ajándékoznánk nekik, az meg ilyen helyzetben nem túl ideillő... meg az utalványokon, amik kellenek a nyaraláshoz, csupa vidám kép, szöveg, "legyen ez életed legbulisabb nyaralása!" felirat, stb...


2010. aug. 3. 18:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem igenis jó ötlet.Jó az,ha az ember kimozdul egy kicsit.Átértékelhetik a dolgokat,beszélgethetnek,ilyesmik.Ha visszajönnek,már valószínű,hogy kicsit..könnyebb lesz nekik.Ha még csak egy egész pirinyónyit,akkor is megéri
2010. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem lesz könnyebb, sajnos tudom, sőt...
2010. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a nővéreddel,hogy beszéljen a férjével,hogy lenne egy ilyen lehetőség.Mond el,hogy nyeremény,nem tudjátok kihasználni...Ha a férje belemegy viheted az utalványt.Így nem tukmálás.
2010. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is add oda nekik,nagyon szép gesztus tőled,jó látni,hogy vannak még ilyen jó testvérek...

A mások véleménye akik esetleg rosszalják,hogy most mennek el valahova ,ne érdekelje őketAki nincs benne nem tudja felfogni az biztos,de beleszorul a szívem mit érezhetnek.

2010. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
JÓ ÖTLET
2010. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
83%

Először is őszinte részvétem a kislány miatt! :'( Nagyon kár, hogy szegénykének ilyen fiatalon kellett eltávoznia.

Szerintem jó ötlet a nyaralás ajándékozása, de tényleg egyetértek azokkal, akik azt írják, hogy nem úgy kéne átadni, hogy nyaralás, meg legyen ez életed legbulisabb nyaralása, mert el tudom képzelni, hogy a fejedhez vágják, hogy: "Meghalt az egyetlen kislányunk, szerinted nekünk most bulizni van kedvünk???". Úgy állítsd be, hogy lehet egy kis idejük kettesben gyászolni, ahol nem zavarja őket senki és nem kell arról a bizonyos fájó pontról, a lányka haláláról beszélni és talán még ki is tudnak kapcsolódni ezáltal.

2010. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a nyaralás által tudnának kikapcsolódni.
2010. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.

Szerintem is jó ötlet.A tálalás nagyon fontos ez igaz de szerencsés a nővéred hogy ilyen tesója van.Nagyon sajnálom amin keresztül kell menetek.

2010. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!