Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van időd kérlek olvasd...

Ha van időd kérlek olvasd végig. Mit kellene tennünk?

Figyelt kérdés

Családunkban haláleset történt, nem vér szerinti rokon.

Párom már felnőtt volt amikor az anyjának a párja lett a férfi.Most pedig tőle várják, a pénzt a temetésre,holott vannak vér szerinti kereső gyerekei.

Már teljesen kíkészítenek.

Nekünk soha egy fillérrel sem segítettek, de még csak tettel sem.Soha nem kaptak a nagyobbak még 1 szelet csokit sem!!!!!!!!!!!!Keresztbe azonban már tettek nem is 1x.

Belementem abba,hogy nagyon ritkán van itthon a párom, hogy a már meglévő és hamarosan születendő gyermekeinknek mindene meglegyen, ő látástól-vakulásig dolgozik.

Én nem akartam, jó nekem a szerényebb otthon is, de ő hajthatatlan volt.Így nagyon jól keres ugyan, de most pont ezért kellene neki fizetni mindent.

De miért??????Nagyon mérges vagyok, ha ebbe belemegy a kitűzött esküvőt is lemondom,nem azért "lóg a bele,hogy máshova keressen".

Tudom sokan bunkónak gondoltok most, de egyenlőre teli vagyunk hitellel,van nekünk is hova tenni,én tényleg nem értem miért ő fizessen?Csak azért mert jól keres?

Szerintetek fizetnie kellene.

Na írjátok,hogy beszéljünk az anyjával, mert őt semmi nem érdekli.

Éppen most kaptam a fejmosást,hogy még mindig nem vittük a pénzt,nem igaz,hogy nem tudnánk ezt most bevállalni.Tegyem hozzá, ha kölcsön adnánk se kapnánk vissza.Van már lista.

Tényleg tanácstalan vagyok.A párom ugyan nem nagyon hajlik a dologra, de engem b.sztatnak 5 percenként.Hogy na van már pénz?


2010. ápr. 23. 12:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerű:Az örökös fizeti a temetést.

Ki az?

Ha hivatalosan együttéltek a párod anyjával,akkor a párod anyja az.

Ha nem,akkor a gyerekei.

Neked meg a férjednek semmit nem kell fizetnetek.Ennyi.

2010. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizessétek ki... Ha a párod nem a vérszerinti gyereke, semmi köze sincs hozzá.
2010. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó ez a számla dolog, de ha nem örökös valaki, akkor behívják egyáltalán a hagyatéki eljárásra? Ugye ahol be kívánná nyújtani a számlát?
2010. ápr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%
eljárás=tárgyalás, bocs elírtam
2010. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos. A temetési kötelezettség a következőképpen néz ki:

- Aki a temetést szerződésben vállalta

- Akit arra az elhunyt végrendelete kötelez

- Végintézkedés hiányában az elhunyt elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa, élettársa

- Az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint.


Tehát a törvény szerint neked a temetéshez nem sok közöd van.

Említették az öröklést is. Az hivatalosan úgy működik, hogy a hagyatéki eljárás során, aki állta a temetési költségeket, benyújtja a számlát a közjegyzőnél, ezt az összeget levonják a teljes örökségből annak a részére, aki a temetést fizette és a maradék lesz az alap, amin osztozkodnak az örökösök.


Ne hagyd magad átverni és megfélemlíteni a kedves rokonok által!

2010. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a vér szerinti hozzátartozó vagy örökös fizeti a temetés költségét.

Azt,hogy ti hogy álltok anyagilag annak senkinek semmi köze.

Ha ti vagytok az örökösök akkor persze nektek is fizetni kell.

Az is tévedés,hogy azt hiszik csak nektek kell állni a temetés költségét.Ha többen vannak örökösök,vagy vér szerinti hozzátartozók akkor többen kell hogy állják a költségeket!

Bizony én is nyugodtan a tudomásukra hoznám,hogy sem rokoni kapcsolat nincs,sem örökösök sem vagytok így nem vagy köteles fizetni.Ha nem tetszik nekik menjenek a bíróságra..nem kell magyarázkodni,hogy nincs pénzetek,vagy éppen mire kell a pénz..Ehhez nekik semmi közük.

VAgy ha még mindig háborognak akkor lehet azt is mondani,hogy

" OKÉ! kifizetjük a temetés teljes költségét,de az ügyvéd vagy közjegyző előtt ÍRÁSBAN rögzítjük,hogy cserébe mi leszünk az egyedüli örökösök,senki más! Vagyis mi örököljük a házat,kocsit,minden vagyont"

Ezek után biztos nem fognak zaklatni titeket!

2010. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Tök egyszerű:Az örökös fizeti a temetést.

Ki az?

Ha hivatalosan együttéltek a párod anyjával,akkor a párod anyja az.

Ha nem,akkor a gyerekei.

Neked meg a férjednek semmit nem kell fizetnetek.Ennyi."


ebből kb semmi nem igaz, a gyerekek mindenképp örökölnek, a házastárs/ élettárs haszonélvezeti jogot kap, illetve a közös vagyon őt megillető része az övé - kivéve ha van végrendelet, mert akkor örökölhet is


"Igen, jó ez a számla dolog, de ha nem örökös valaki, akkor behívják egyáltalán a hagyatéki eljárásra? Ugye ahol be kívánná nyújtani a számlát?"


nem kell behívják, beállít és kész

2010. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtatok.

Hagyatéki nem igen lesz, mert minden a fiára van íratva!!!!!!Neki gyakorlatilag semmije nem volt.

vagy ilyen esetben is van tárgyalás?

Egyébként nem csak egy részét mindent páromnak kellene állni, a helytől a koszorúig, a gyerekei elintézték egy nekik nincs rá címszóval.Pedig egyedülállóak.

2010. ápr. 23. 13:32
 19/23 anonim ***** válasza:
Minden a gyereké, ő meg nem "tudja" eltemettetni sem? Szép kis ember lehet...
2010. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy vasat nem fizetnék.Az önkormányzat,akkor is eltemeti a halottat,ha az örökösöknek nincs pénze,utána pedig benyújtja a számlát,ők pedig majd megoldják,hogy részletben vagy hogy kívánnak fizetni.

A zaklatásnak pedig nem engednék teret.Telefon kinyom,ha hívnak vagy egyenesen kikapcsol.Ha személyesen keresnek,akkor pedig egy nagyon rövid dialogusban elintézném a dolgot,ennyi lenne: NEM!

2010. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!