Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a véleményetek errôl a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek errôl a helyzetrôl?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk házasok, van egy 1éves fiunk, a férj vagyok.

Két munkahelyen dolgozok, hogy anyagilag rendben legyünk, ne az ár döntsön, hogy mit vehetünk meg vagy sem. Nincs ilyen gondunk, mindig is arra vágytam, hogy mindent megtudjak adni a családomnak, ne keljen nélkülöznünk. Szegény családban nôttem fel. De ennek az ára hogy keveset vagyok otthon, akkor is fáradt, kimerült vagyok.

állandók emiatt a veszekedések, szemráhányások, hogy nekem soha nincs idôm semmire, nem megyünk sehova, keveset segítek Neki.

ô otthon van a fiunkal akit rendessen ellát, szépen vezeti a háztartást stb.


2011. jún. 4. 16:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit nagyon tisztelem az ilyen férjeket, akik igy dolgoznak a csalàdjuk jólétéért.
2011. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A feleséged,ha akarnak találhatna magánbak a gyerek mellett valami értelmees elfoglaltságot is. Vigyázzon a kicsire a mama,egy barátnő stb. Ő pedig menjen el fodrászhoz,vagy csak sétálni. Találkozzon a barátnőkkel,stb. akkor már nem fog unatkozni otthon. Esteleg tanuljon calamilyen nyelvet,ezt a neten is megteheti.

Vagy te csak egy állást vállalaj,és a feleséged vegye tudomásul,hogy kevesebbet költhet,és a pénzt nagyon be kell osztania.

Valamit valamiért!

2011. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ulj le felesegeddel, mondd el neki, hogy orulsz, hogy mident meg tudsz adni nekik, szivesen dolgozol ket munkaban, de latod, hogy o nem boldog.

Kerdezd meg, ha csak egy munkat vegeznel, otthon lehetnel, mi az amirol le tudna mondani. Gondolkodjon, melyik lenne a jobb, hogy tobbet lehetnel otthon, de kevesebb a penz. Adj neki gondolkodasi idot. Ajanld neki, nezzen korul milyen klubbok, korok vannak, ahova el tudna menni a gyerekkel vagy egy kis idore a gyerek nelkul is. Szep a gyerekneveles, de a nonek is kell egy kis felnott tarsasag, beszelgetes.

2011. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%

Akkor most leirom az én történetem, ami kb ugyanaz, mint a kérdezőé, csak én a feleség vagyok. 1-2 éve nagy bajban voltunk, nem találtunk munkát a férjemmel. Alig volt mit enni, szó szerint éheztünk. Aztán szerencsére a férjem talált magának, de olyan lehetetlen volt az időbeosztása, hogy én nem tudtam mellette elmenni dolgozni, mert ott van a 2 gyermekünk is, ők akik már iskolások, tehát aránylag nagyok, de nem annyira, mert hozni-vinni kell őket, hisze elsős, másodikos gyerekekről van szó.Kerestem 4-6 órás munkát is, de sajnos nem találtam. Nem is volt nagy baj, mert a férjem fizetése bőven elég volt, csak soha nem volt itthon.Amit úgy gondolom, elég jól toleráltam, hiszen elég volt csak visszagondolni a pár hónappal azelőtti önmagunkra, amikor enni is alig volt mit, és utánna jött ez az "isteni áldás" ez a munka, és rá nemsokára a tartozásink ki lettek fizetve, és még tartalékot is tudtam félretenni. Csak apa nem volt. És férj sem. Csak 1 kifacsart ember, aki mint egy szellem, jön-megy a lakásban. Rossz volt nézni is. Ráadásul a munka miatt soha nem tudott ott lenni egyetlen iskolai előadáson, egy családi programon sem. Nehéz volt visszanyelni a kikívánkozó morgó szavakat. Előfordult, hogy nem is sikerült. De mindig tudtam, hogy ha nincs ez az állása akkor megint éhezni fogunk. Mert bár már volt tartalékunk, de annyi még nem, hogy kihúzzon a mocsáról, ha belekerülünk. Aztán a főnök barátjának munka kellett. És a férjem el lett bocsájtva. Ettől fogva megint sokat volt itthon, és megint nem volt semmi. Persze egy kis ideig kitartott a tartalékunk, de mint gondoltam, nem végig. Imádkoztam érte, hogy vagy neki, vagy nekem, vagy a legideálisabb esetben mindkettőnknek sikerüljön munkát találni. Megint neki sikerült. És megint olyat, hogy nagyon jól fizet, viszont nem lesz velünk. Nem fogok semmit sem szólni.Én normális munkát megint nem tudok találni, bár van kilátásom egyre, majd meglátjuk mi lesz belőle. remélem nekem is összejön, és akkor nem leszünk kénytelenek 1 lábon állni. Mert bár nekem is van jövedelmem, az nagyon minimális, és az ő fizetése nélkül nem tudunk megélni. Megint rossz lesz, mert nem lesz apja a gyerekeknek, és nem lesz férjem. Soha nem lesz egyetlen családi, vagy iskolai programon sem. Viszont lesz mit enni, és kis takarékossággal megint lesz félretett pénzünk. Jelenleg az a legfontosabb. Majd megint visszanyelem azt, ami bizonyára ki fog kivánkozni. DE!! Az a legfontosabb, hogy az asztal ne maradjon üres. Nem kell nagy ház (nincs is). Nem kell autó (az sincs). De enni kell, és egy kis lakás, ahol pihenhet az ember. Én próbálom, a nyugalmat megadni a páromnak, hogy pihenten tudjon menni dolgozni, a gyerekek tudjanak enni minden nap. Én is hozzáteszem a magamét, mert amikor csak lehet elmegyek napszámba, azt a pénzt eddig feléltük, de most megint félre tudjuk tenni. A férjem fizetéséből is félre tudok megint tenni. Aztán reménykedek benne, hogy lesz olyan is, hogy nem kell ilyen kompromisszumot kötnünk.


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de remélem kissé megvilágitottam a másik oldat is.

2011. jún. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Az a legroszabb az egészben, hogy két igénynek, közös igénynek nem vagyok képes megfelelni.

Multkoriban leültünk megbeszélni ezt a dolgot. felvázoltam mindkét lehetôséget, de arra jutottunk, hogy mindkettô rossz, csak azt nem tudtuk eldönteni melyik a rosszabb. Meg hát a jôvô az milyen lesz???? Bármikor adódhat úgy, hogy megszünik valamelyik, esetleg mindkettô munka, akkor mi lesz? Nem kellene kihasználni a jelent, lehet tartalékot képezni stb. A gyerek is ahogy nô egyre több pénzbe kerül, jó ovi, suli, drága szakkörök stb.

2011. jún. 4. 17:36
 16/23 anonim ***** válasza:

Hàt ez az, hogy a feleségednek is meg kellene értenie, hogy a mai vilàgban nem lehet tudni, hogy holnap mi lesz.

De most te este sem vagy otthon és hétvégente sem?

2011. jún. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Kb. ugy néz ki egy hetem, hogy 1 napot otthon vagok, de az nem mindig 7vége. A többi napon úgy 16-17 órát vagyok távol.
2011. jún. 4. 18:05
 18/23 anonim ***** válasza:

Szia.Én 1 lakom a barátomnál-szuleinél.A párom sokat dolgozik,2 munkahely,egyik nap egyiken,másik nap másik melo.Sot, holnap is megy dolgozni.Most

megyunk kulon,minden pénz kell.Esténként is szokott dolgozni,ha van munka.(gipszkartonozás,parkettázás)de mit tehetek?Muszáj kibirni,hogy alig látom,de most kell a pénz.Én most érettségiztem le,hiába keresek munkát,itt nincs.Párom sokszor nyugtat,hogy minden jo lesz,majd lesz munka mikor lesz..Rossz nézni,hogy ennyit dolgozik,de ez van.Muszáj,mai világban nehez a megélhetés.

Ha az egyik munkád jol fizetodo,akkor a másik munkád hagyd.Minden jo lesz!Kitartás a feleségednek is.

2011. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
*1éve,bocsi
2011. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, te sokkal felelősségteljesebb vagy, mint a feleséged. Nehéz ebbe beleszólni-mi is a foglalkozásod, milyen valószínűséggel találnál hamar másikat, ha a félállásodat egy időre szüneteltetnéd (lehet, hogy 1-2 hónap alatt helyreállna lelkileg, ha többet tudnátok kommunikálni). Ezt neked kell eldöntened, mert tid a felelősség. A gyerek 2 éves koráig a lehető legjobb, ha akicsi az édesanyjával van többet, ahová megy (pl. van baba-mama torna több településen) jó, ha viszi őt magával. Ha jó a viszony a nagyszülőkkel (bármelyikkel) vagy van testvér-érdemes lenne havi néhány napot velük eltölteni. Nagyon rossza a magány, de még szörnyűbb a létbizonytalanság, netán a lecsúszás. A mai világban. Nagyon egyetértek a kismama által kiírtakkal.Tartósan viszint nem rendezkedhetsz be ilyen hosszú távollétekre-ha esetleg félretesztek nem tudsz indítani egy hasonló saját vállalkozást? Aztán neked lennének ilyen leterhelt aklalmazottjaid, akik 4-5 év után szintén önállósodnának-sajnos ez a jelenlegi kizsákmányoló munkarendszer lényege. Ellenkező esetben te is kiégsz. 2-5 éves koráig pedig agyerekeknek már az aai példa is nagyon fontos - legalább heti 2 napban kellene vele foglalkozni, és tudnia kelle, hogy "vagy", ha szüksége van rád. Bocs, de ezek jórészt személyes tapasztalások..
2011. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!