Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás beadása után, de még a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szabados Ferenc kérdése:

Válás beadása után, de még a szétválasztás előtt, (békülési idő) a közös hiteleket nem hajlandó fizetni a nejem, nekem pedig az életem ezzel a tét. Hogyan hajthatom be a rá eső törlesztéseket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Sehogy. A válás után sem biztos,hogy sikerül.
2011. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Az szerintem reménytelen, hogy a bankot megkeresd és megnyugtató választ kapsz illetve megoldást tőlük. De próbálkozz rá. Kérhetsz halasztást hivatkozva a válóperre. Szerintem ugyan azon eset mintha valaki elvesztené az állását és nem tud fizetni átmenetileg. Ez talán járhatóbb.

Egyéb más esetben az lesz a vége, hogy megegyeztek kié pl. a lakás kölcsön vagy a hitelre vásárolt ingóság, persze a válóperes bíró előtt. Aki viszi, az fizesse az adósságot.

Rosszabbik változat eladni, bankot kifizetni és a maradék összegen osztozni.

Röviden: csak fel tudsz készülni a válóperig, hogy mi az ameddig eltudsz menni anyagilag, mely megoldások jók neked. Addig sajnos ki kell tartanod.

2011. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pl. lakástörlesztő? Egy lakásban laktok még? Ha igen, elméletileg kérheted, hogy fizesse a felét, ill. ezt a bíróságon is elő lehet vezetni...
2011. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A válás meginditásától kezdve vagyonmegosztás van, attól kezdve nem közösek az újabb kiadások.

Viszont az elötte felvett hitelek (is) közösek, ezt felesben kell fizetni - ha a feleségen nem fizeti most, akkor a vagyonmegosztás kimondáskor visszamenöleg ki kell fizetnie az elmaradást, kamatokkal együtt. Ezt emlitsd meg neki - akkor lehet, hogy belegondol, hogy megéri-e neki.

MOST viszont nem tudod kényszeriteni.

2011. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

szomorú valóság.

válás van. biztony. nemkellett volna összeházasodni. ő csak a pénzre hajtott. láttam már ezrével hasonlót. sehogysem tudod kötelezni


lelehet pntozni viszont indoklást kérek miért is.

2011. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

12:00-ás:

"szomorú valóság.

válás van. biztony. nemkellett volna összeházasodni. ő csak a pénzre hajtott. láttam már ezrével hasonlót. sehogysem tudod kötelezni"


Szerinted ha nem lennének összeházasodva, akkor mennyiben lenne jobb helyzetben a ke´rdezö? Mert igy még van esélye, hogy idövel a feleségnek is kell fizetnie, ha csak élettársak lennének, akkor meg garantáltan megúszná a nö fizetés nélkül...

2011. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


Hasonló cipő!

Én és akisfiam elköltöztünk egy albiba. A férjem maradt a házban, hitelünk van akocsin, és a központi fűtésen. Állandóan azzal nyaggat hogy fizessem én is a felét, mert az az enyém is. Nos én meg nem vagyok hajlandó, mert nem én használom pl a fűtést, hisz azt nem hozhatom el a lakásból, illetve a kocsit sem adta ide, azt is ő használja. Kényszeríthet hogy fizessem a felét? ( egyébként meg semmit nem adott ide csak a ruháinkat) . :(

2011. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmit sem tudsz tenni.

Én ugyanígy vagyok, több mint egy éve folyik a válás, azóta az asszony egy fillért nem fizet, de itt lakik. Most ott tartok, hogy megvárom amíg kikapcsolják az áramot, mert nekem van hova mennem aludni. A befizetett törlesztés pedig növeli a tulajdoni hányadomat, amit majd a vagyonper végén figyelembe vesznek. Ha meg nem tudom fizetni, viszi bank ár alatt, amivel mégtöbbet buknék. Ezt ő is tudja, ezért is sz.rik rá ilyen könnyedén.

De jogilag semmit sem lehet tenni, ez a szomorú valóság. Törvény van, de jog nincs.

Úgyhogy te sem tudsz mást tenni, mi beállni közénk a sorba, akik szívnak az elmebeteg volt párjuk miatt.

2011. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A bankot nem érdekli miért csak a fele tölesztő van fizetve. Fele-fele arányban vagytok kötelesek fizetni a részleteket. Ha azt teszed, hogy befizeted a teljes törlesztő részletet (átutalás), akkor kérheted bírosági eljárás során a feleséged elmaradt részleteit. Így a ház nem kerül előbb-utóbb a bank kezébe, árverezés stb., viszont futhatsz a pénzed után. A pároméknál a hitel csak az ő nevén van, a tulajdonjog 50-50%. Az ügyvéd így is azt mondta, hogy hiába nincs a neve a hitelszerződésen, mivel a házasság alatt vették fel (lakásvásárlás, ebben lakik a feleség a kisgyerekkel) akkor is a hitel fele őt is terheli!!! Van kiút, de a legcélravezetőbb szakemberrel beszélni, ő ismeri legjobban a jogokat, kötelességeket. Sok sikert!
2011. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem fizetem a házon levő hitelt,mert nem vagyok tulajdonos,kizártak a hagyatékiból,és a nejem kiadta albérletbe az ingatlant,és abból sem látok egy vasat sem.Vigye a bank a nejem házát.EZ A MEGOLDÁS MARADT.Ajánlom másoknak is.
2011. nov. 2. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!