Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni ha a láthatásk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ha a láthatáskor nem az apa van a gyermekkel rendszeresen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 13:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk most az a helyzet, hogy még nincs végleges döntés a fiam fele hetet velem tölti, fele hetet pedig az apjával KELLENE. De mivel a férjem nem tud vele lenni, így hol édesanyám, hol testvérem, hol a dédik vigyáznak rá a fele héten. Már arra is gondoltam hogy csak akkor adom oda neki ha ő tud vele lenni. Szervezzen neki programot és ha már egyszer nála kell hogy legyen akkor ne passzolja le másnak hanem legyen igazi apa. Szerintem kibírná azt a két- három napot, vagy bármennyiről is legyen szó!!!
2011. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
"Akkor kötelező és nem számít, hogy a gyerek menni akar e vagy sem. A gondozó szülő köteles átadni láthatásra a gyereket." Igen kötelező, de én ilyen helyzetben nőttem fel, és tudom hogy mennyit számít egy gyerek életében ha nem akar menni valahova és mégis elviszik. Nekem még most is rémálmaim vannak arról, hogy akaratom ellenére is elvittek. Én biztos, hogy nem adnám oda ha a gyermekem nem akar menni akár mennyi papíron lenne leírva.
2011. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Pénzbüntetést kell fizetni, ha nem adják oda a gyereket láthatásra, sőt, még kiskorú veszélyeztetése miatt fel is jelenthetik.

A megoldás egy bírósági tárgyalás, ahol pszichiáter szakértőt kérnek annak megállapításához, hogy a gyermek lelki fejlődését mi szolgálja jobban - ha van kapcsolattartás vagy ha nincs.

2011. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

A gyereket oda kell adnod láthatásra és fel kell készítened rá mind fizikailag, mind mentálisan.

Ha nem ő megy érte, hanem egy idegen, úgy nem kell odaadnod, kivéve ha nem ír egy meghatalmazást. Hogy kivel van, az teljesen mindegy a saját idejével joga van rendelkezni és joga van abból más ismerősének is biztosítani. Ezzel nem tudsz mit tenni és ne is akarj.

2011. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
56%

engem is elvitt kiskoromban apám. úgy, hogy vele és a nőjével közös szobában aludtunk, miközben ők... khm...

aztán 6 évesen fellázadtam, és azt mondtam, h nem megyek el vele. azóta is csak néha futunk össze, és leginkább véletlenül...

2011. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy a bírósági végzés alapján oda kell adnom a gyereket.Csak azt nem értem,hogyha ennyire kell egy apának az,hogy a gyermeket elvihesse akkor miért nem ő van vele.Az apának véleményem szerint úgy kellene a programját szerveznie,hogy amikor kéthetente nála van a gyermek akkor azt vele töltse,ne mással.Vagy akkor minek viszi el!!!!?????
2011. máj. 12. 18:49
 17/17 anonim ***** válasza:
Nézd. Az,hogy nem mindig az apa van vele egész szombat és vasárnap, hanem csak részben, mert lehet, hogy dolgozik, mert ilyen azért van, több ilyen ismerősöm van ,akkor vagy az apuka szülei vagy a felesége van vele addig, de a gyerek jól érzi magát, és semmi gond. Ez teljesen normális. A kérdésben feltett esetben miért nem akar a gyerek az apjával elmenni, mert a környezetemben ilyen nincs. Inkább a gyerek várja, hogy mehessen az apjával meg a feleségével valahova.
2011. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!