Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ment már valakinek tönkre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ment már valakinek tönkre a házassága az anyosa miadt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Biztosan,mert a mai fiatalasszonyok élből gyűlölik az anyósukat.
2011. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

* miatt


Nem megbántani akarlak, szó sincs erről, de ez a "miadt" így nagyon csúnya. :)


Volt már rá nem egy példa. A történésekhez mindig két ember kell. Sosem szabad elfelejteni, hogy az éremnek mindkét oldalát meg kell vizsgálni, mielőtt kimondjuk az anyósra az ítéletet!


Sok házasság megy tönkre az anyósok miatt ez tény és való. Mert jönnek a féltékenykedések, a kritizálások, mindig a rosszat látni a másikba, érezteti, hogy nem tartozol a családba stb. Az anyós az, aki mindenkinél jobban tudja, hogyan kell gyermeket nevelni. Ezt mindenki beláthatja, hiszen a párunkat is milyen tökéletesre nevelte. :) De az én gyerekemet én szeretném nevelni, a saját módszereimmel, a tanácsot meghallgatom de nem fogom megfogadni, ha nekem nem tetszik.


Aztán ugye, jobb ízléssel rendezi be a lakásunkat, hiszen az ő lakása is lám, milyen praktikus. Sokkal ügyesebben gazdálkodik a konyhapénzzel, hiszen honnan is tudná az, aki sosem vezetett háztartást, hogy mi fán terem a gazdálkodás...


Ezek azonban csak az általában jellemző dolgok. Az igazi ok, amely az esetek 99 százalékára érvényes, az elengedésre való képtelenség. Az anya nem képes megengedni a gyermekének, hogy felnőjön, önálló döntéseket hozzon. Álságos eszközökkel azon dolgoznak, hogy gyermekük számára nélkülözhetetlenné tegyék magukat, és bebizonyítsák, hogy gyermekük választottja a nyomukba sem érhet.


Ismerjük a folyton segítő anyósokat, akik rátelepszenek a gyermekeikre, és nem hagyják, hogy a fiatalok a saját, önálló életüket éljék. Ők azok, akik rettegnek a magánytól, az egyedülléttől, és képtelenek szembe nézni a saját félelmeikkel. Ők azok, akik nem képesek a saját életüket élni, a gyermekeikben akarják megvalósítani saját álmaikat.


Az anyós típusú anyós imád összehasonlítani. Az összehasonlításból mindig a szomszéd, vagy a barátnő menye, veje kerül ki győztesként. Az anyósnak pedig a szíve szakad meg, hogy az ő gyermekének csak egy ilyen ügyetlen, lusta, önző pár jutott.


Egy szóval se mondom azt, hogy minden anyós ilyen! De általában ezek azok a szituációk amikből folyton balhék lesznek.

2011. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Igen, részben legalábbis. Párom utálta anyámat, és viszont,ez addig fajult, hogy egyszerűen nem jött hozzánk. Én a kisgyerekekkel egyedül nehezen utaztam, így alig tudtam hazamenni miatta.Nem is lett mamája-papája a gyerekeknek. Az ünnepek felét külön töltöttük. Soha nincs olyan, hogy együtt a család, közös programok,kerti parti, kirándulás. Én sem tudtam otthon az örömömet megosztani, mert ment a hümmögés, és a majd meglátod, így lesz, meg úgy lesz. Nekem nagyjából választanom kellett a családom és a férjem között. A férjem választottam, de ez így soha nem volt teljes. Az ő szülei meg maguknak valók, így nincs rokonságunk, magunkra maradtunk, szabadidő kettesben ugye semmi. Lassan rá is unt férjem a nehézségekre, keresett új nőt. Én meg 2 szék közt (családom és férjem) a padlóra pottyantam. A szűk családon belül nyelni kell, nem lehet nyílt ellentét, mert az megmérgez és tönkretesz idővel mindent.
2011. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, az enyém is, és még a volt férjem bátyjáé is, imádnivaló az anyjuk:(
2011. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Az anyósom helyből utált, mert nem az a lány voltam, akit kinézett a fiának :)


Megjegyzem nem élből utáltam. De egy olyan nő volt, aki már azért egy kanál vízbe fojtott volna, mert levegőt vettem.


Nem mellesleg 3 gyereke volt, mindhárom elvált végül...s most is otthon laknak anyukával és őrzik a "szoknyáját"...


Tehát vannak tipikus sárkányok, akik zsarolják és lelkileg tönkreteszik a gyereküket és azok boldogságát irigylik.

2011. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Sajnos előfordul.

Nálunk az a baj, hogy anyósom senkit nem akart a fia mellé, mert jó volt úgy, hogy felnőttként is otthon lakott, és haza adta a fizetését, amit ő osztott be. Többek között saját magára... A házasságunk ebbe a kényelmes életbe rendesen belerondított. Sokat küzdöttem a békéért, éveket, de nem működik a dolog. Inkább kerülöm a találkozást, mert így legalább nincs vita. Megjegyzem egzisztenciálisan lejtőn van, és ahhoz képest, hogy gyűlöl, volt olyan, hogy mi tartottuk el egy hónapig, és máig előfordul, hogy sütöm és küldöm a házi kenyeret, mert nincs mit ennie. Pedig van munkája, de egy fizetés nem elég, a cigi meg a fodrász sokat elvisz.

A házasságunk stabil, abba eddig képtelen volt belerondítani, de ez csak úgy megy, hogy nagyon szeretjük egymást, és nagyon sokat beszélgetünk.

Biztosan van jó anyós és rossz menyecske, ezt nem kétlem, de az első válaszoló kicsit egyoldalú véleménnyel bír, és elég merészet állított.

2011. ápr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Van olyan, akinek nem azért ment tönkre? Am, egy jó megoldás van erre: kellő távolságba költözni tőlük: pl: minimum egy másik megyébe, de a legjobb, ha egy másik országba!!! Nekünk eddig működik :) (500 km)
2011. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Hogyne! Az enyém még éppen nem, de majdnem végleg tönkre ment. És ha újra kezdeném, bizony nem házasodnék ebbe a családba, az anyós hozzáállását megtapasztalva! De erre akkor nem számítottam...
2011. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Jocipapi válasza:

Már részletesen elmagyarázták, hogy kettőn áll a vásár.

Ezt én is így gondolom és e szerint élünk, A vejeim imádják a kedves anyósukat

DE!!!!!!!!!!!

Miért van az???????

Vejem.. Anyuka hova megy a kerékpárral?

Anyós ..Ki megyek a temetőbe.

V... És ki fogja a kerékpárt haza hozni?

Másik

Hogyan temetik az anyóst.

Derékig ,hogy tudja gondozni a sírját.


Szóval tisztelet a kivételnek.

De..... higgyétek el legjobb anyós a porhanyós.

De..... Vigasztaljon minden kedves családos, vagy leendő családos nőt ,hogy egyszer minden igyekezete ellenére őrá is vonatkoznak majd az anyós viccek.

De...... Ha a kérdés feltevője úgy gondolja ,hogy az anyósa miatt megy tönkre a házassága akkor sürgősen orvosi segítségre szorul.

MERT !!!!!!

A sorsodat magad irányítod , ha ehhez egy társat választasz akkor azt úgy válaszd hogy csak ketten irányítsatok .

A külső tényezők befolyásolhatnak bennünket de nem irányíthatnak.

Ha bölcsen fogsz meghalni akkor ennek tudatában .

Üdvözlettel Jocipapi

2011. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, -sajnos,- az enyém is. :-(

A távolság, pedig, ne 500 km legyen, hanem inkább 5000! ;-)

2011. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!