Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Köteles vagyok gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles vagyok gyerektartást fizetni?

Figyelt kérdés

Előző házasságomból 2 gyermek (17,22 éves) után fizetek gyermektartást. Eddig minden simán ment. Minden évben a munkáltatóm kér iskolalátogatásit a volt nejemtől, és ők automatikusan a jövedelmemből utalták át részükre a bíróság által megítélt összeget.

Tavaly viszont a főiskolás fiamtól többszöri ajánlott leveles megkeresésre sem érkezett meg az igazolás.

Most kapta meg a cég áprilisban. Visszamenőleg kéri, az elmaradt tartásdíjat, és saját számlájára kéri utaltatni, azzal, hogy önellátó lett.

Kérdésem, köteles vagyok e fizetni, ha igaz, hogy nappali tagozaton tanul, de önellátó (tehát valamilyen jövedelemmel rendelkezik). Ha igen, akkor visszamenőlegesen is?

A másik kérdésem, pedig az, hogy amióta a bíróság megállapította a fizetendő díj összegét, született még két gyermekem, akikkel együtt most 4 gyermekről (16,6,3,1 évesek) kell gondoskodnom, plusz az előző házasságból származó két gyermeken kívül. Kérjem e a bíróságtól az újbóli díj megállapítást, mivel most már igen csak nagy nehézségek árán tudunk megélni?


2011. ápr. 22. 12:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
18%

ma 13:17

nagyon egyet kell értsek veled!

2011. ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
16%

Bocsi a szemét kérdésért, de minek kell annyi gyereket csinálni, amennyit nem tudsz eltartani?

Fogamzásgátlás? Hm?

2011. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24%
Minek csináltál 6 gyereket, ha nem tudsz róluk gondoskodni.
2011. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Én csak segítséget kértem ill. inkább tanácsot. Szerintem az ítélkezés dolga nem a miénk. Ne ítélj, hogy el ne ítéltess. Ha nincs értelmes ötleted, akkor kérlek ne írj!
2011. ápr. 22. 14:00
 15/29 anonim ***** válasza:
20%

Ne haragudj, hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok, de apám utánam is fizeti még a gyerektartást. 23 éves vagyok, férjnél, 8 hónapos a kislányom. Még mielött bárki belekötne, hogy biztos pénzes, hát nem, rokkantnyugdíjas, de szeret annyira minket, hogy ne vonja meg. Másképp úgysem tud már gondoskodni rólunk, így ö ennyivel segít.

Ezt azért írtam le, hogy szerintem fizesd továbbra is, visszamenöleg ne, föleg ha nem bírod anyagilag. De ha szereted a gyereked és nem tud dolgozni egyetem mellett, ennyi igazán nem sok.

2011. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
77%

- GYEREKTARTÁST betöltött 18. életévig kell fizetni. Utána rokontartásnak nevezik. Azt is addig kell fizetni amíg a gyerek nappali tagozaton tanul (max 24 éves korig ha jól dereng).

- A gyerek és rokontartás összege max. a netto fizetés 50%-a lehet és annyi részre kell osztani ahány gyermek van a neveden van (saját vagy örökbefogadott). Ezt kérni kell a bíróságon, hogy ítéljék meg újra. Ez 6 gyerek esetén 8,5% fejenként (természetesen azoknak a gyerekeknek is akik veled élnek!)

- Visszamenőleg csak 6 hónapot lehet kérni!

2011. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Az eszetekbe sem jut, hogy igaza lehet a kérdezőnek? A fia egy összegben kéri a tartást pedig a saját hibája, hogy nem adott iskolalátogatásit hamarabb. Rohadtul nem mindegy, hogy egy összegben vagy részletben fizetnek. És erről nem a kérdező, hanem a jelenlegi gazdasági helyzet tehet.
2011. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
A 6 hónapos utólagos behajtásra is lehet a bíróságtól részletfizetést kérni, nem kell szó szerint érteni, hogy most acca ide mondjuk 100E forintot.
2011. ápr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Pontossan.A 22 éves "gyermek"után az apa már rokontartást fizet,aminek a szabályai nem ugyanazok mintha egy kisiskolásra fizetne.Biztos helyről tudom,hogy amennyiben az apának/anyának a rovására megy a rokontartás,akkor nem kell fizetni.Persze ezt a biróság vizsgálja,és dönt.Mindenesetre én a helyedben ennek utána járnék.Legfőképpen a vissza menőleges követelés jogosságának.A biróságokon mindenhol van panasznap,oda kell bemenni információért,és tanácsért is.VAGY egy jó ügyvéd kellene aki rögtön intézkedne is ez ügyben.
2011. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
89%

Én biztosan ,hogy nem fizetném neki ki ,főleg nem egy összegben!

22 éves,ha követeleőzni tud úgy,hogy a saját hibájából nem kapta eddig meg akkor dolgozni is tanuljon csak meg .


Ennyi idősen már a pofámról leégne a bőr.,hogy követelezözek.


2 . Nehogymár mert megromlott egy kapcsolat azért az egyik (jelen esetben az édesapa) ne alapíthasson új családot,ne élhesse tovább az életét mert neki ott a másik 2 gyermek.!

Igen is az édesanyának is ugyan anyit kutya kötelessége beleadni,hát finanszírozzon Ő is!


H ameg nincs habzsi dőzsi mert nem anyi a menyi akkor el lehet menni nyugottan dolgozni!

2011. ápr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!