Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a fontosabb, a gyermekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a fontosabb, a gyermekem biztonsága, vagy az én lelkiállapotom?

Figyelt kérdés

Tíz év után kibékíthetetlen ellentétek alakultak ki köztem és a férjem között. Egy pökhendi, lusta, öntelt konfliktuskereső fickó, aki évente váltogatja munkahelyét, nincsenek barátai, mindenkiről csak rossz véleménye van, mindenkivel kötekedik. A 7 éves kisfiunkkal egyáltalán nem foglalkozik, semmit nem tanított meg neki, türelmetlen vele, egy közös programjuk lehetséges: a gyereknek nem való durva filmek nézése. Nekem nap mint nap belegázol a lelkivilágomba, sérteget, megaláz. A mi kapcsolatunk már kifutott, ha nem lenne a gyerek, nem kérdéses, hogy szakítanánk.

Mi a fontosabb? Az, hogy a gyermekünk "teljes" családban nőjön fel, egy állandóan veszekedő szülőpárossal, - vagy az én lelkivilágom. Nekimenjek-e egy bizonytalan kimenetelű válásnak, vagy továbbra is "nyeljem le a békát" és tűrjek. A férjem hallani sem akar válásról, de ha én elmegyek esetleg, akkor a gyereket hagyjam ott. Nekem a gyerek a mindenem. Félek attól, hogy az állandó stressz miatt az egészségem megromlik.

Mi biztosítja, hogy egy válóper esetén nekem ítéljék a gyereket?


2009. márc. 4. 18:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt is gondold végig, milyen családi minta lesz a kisfiad előtt. Anya és apa harcol, veszekszik stb. Hogy érintené, amikor mondjuk évek múltán véletlenül kicsúszna a szádon, hogy miattad maradtam az apáddal stb. Tényleg egyre több helyen olvasom, és magam is egyetértek ezzel, hogy lehet boldogabb a gyerek egy egyszülős családban, mint egy kétszülős társadalmilag normálisnak tartottban. Egyet ne tegély meg soha: Ne használd fel a gyereket az apja ellen, és fordítsd ellene.
2009. márc. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%

Szia!


Ugyanebben a helyzetben vagyok, de most elérkeztem arra a pontra, amikoris elmentem a bíróságra. Nem könnyű, párom megkeseríti az életünket, de ki fogom bírni, és boldogan fogok élni a gyerekeimmel. Már nagyon vágyom rá, és szerintem Te is!

2009. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, amennyiben Budapesten lesz a válópered, olyan ügyvédet keress, aki akkor is kihúz a sz..ból, ha a férjed elkezdi hozni a tanukat, hogy mennyire k...va vagy stb. Én 5 évif váltam, 10 éve u.a munkahelyem, minden okés volt, és elvették a fiamat. Sajnos abban a korban volt, hogy nem kérdezték meg. Nem lehet tudni mit hoz ki a férjedből a válás, sajnos még per közben is megváltoznak a dolgok. Pesten most nagy divat apának ítélni a gyermeket. (nem tudom, de lehet azt kellene elérned, hogy ő menjen el) Mindenképpen egy jó ügyvéddel kezd csak el.
2009. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem mindektötöket nézd!!Mindkettő fontos.A gyerek biztonsága,és az anyuka lelkiállapota is!

Pont,ezért,ha ugy érzed menthetettlen a házasság,akkor lépj ki belőle.A 7 éves kisgyermeket is biztosan megviseli,viszon a sok veszekedés is.

Szerinted melyik a jobb a picinek?

Szerintem a vállást még egy idő után kitudja heverni,dehogy veszekedésben éljen éveken át,az rosszabb!

2009. márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az elöző válaszoló vagyopk!

A gyereket semmiképpen nem itélik az apának,csak ha például drogoznál stb.

Nyugodj meg!!A pici veled maradna ez tuti!És te is beadhatod a vállást,nem kötelező együtt!

2009. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
hátulról a 3. vagyok... az utolsó válasz nem igaz. Nem drogozok, nem csináltam semmi rosszat, 10 éve u.a . munkahelyem, nem is rossz, képes lettem volna egyedül eltartani a gyermekemet, mégis elvették.Az egész bíróság, ügyvédek, pszichológus pénz kérdése... egy jó ügyvéd mindenre képes. Én is megegyeztem a voltférjemmel válunk, nálam a gyerek, de az ügyvédje keresni akart a peren, na be is vetette minden mocskos praktikáját. Nehéz ám olyan tanukat vinni, milydn rendes anya vagy, jobban tetszik mindenkinek az a tanu, aki szerint szeretőid vannak, azért válsz stb.
2009. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 toth.peter válasza:
Én a 12. válaszolóhoz szólnék hogy amikor az én szüleim 7 éves koromban elváltak én dönthettem hogy kinél leszek.
2012. aug. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!