Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a fontosabb, a gyermekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a fontosabb, a gyermekem biztonsága, vagy az én lelkiállapotom?

Figyelt kérdés

Tíz év után kibékíthetetlen ellentétek alakultak ki köztem és a férjem között. Egy pökhendi, lusta, öntelt konfliktuskereső fickó, aki évente váltogatja munkahelyét, nincsenek barátai, mindenkiről csak rossz véleménye van, mindenkivel kötekedik. A 7 éves kisfiunkkal egyáltalán nem foglalkozik, semmit nem tanított meg neki, türelmetlen vele, egy közös programjuk lehetséges: a gyereknek nem való durva filmek nézése. Nekem nap mint nap belegázol a lelkivilágomba, sérteget, megaláz. A mi kapcsolatunk már kifutott, ha nem lenne a gyerek, nem kérdéses, hogy szakítanánk.

Mi a fontosabb? Az, hogy a gyermekünk "teljes" családban nőjön fel, egy állandóan veszekedő szülőpárossal, - vagy az én lelkivilágom. Nekimenjek-e egy bizonytalan kimenetelű válásnak, vagy továbbra is "nyeljem le a békát" és tűrjek. A férjem hallani sem akar válásról, de ha én elmegyek esetleg, akkor a gyereket hagyjam ott. Nekem a gyerek a mindenem. Félek attól, hogy az állandó stressz miatt az egészségem megromlik.

Mi biztosítja, hogy egy válóper esetén nekem ítéljék a gyereket?


2009. márc. 4. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy 7 éves gyerek lelki állapota nagyon sérülékeny. Nem kétséges, hogy megviselné a válás, viszont nincs rosszabb úgy élnie, hogy a szülei folyton veszekednek és mivel irtad h az apa türelmetlen vele, gondolom kiabál is vele, ezt még fokozzák a durva filmek..

Neked sem jó igy. Válj el, ha nem tudod kezelni a gyerek helyzetét, vidd gyerekpszichiáterhez. Aztán ha lesz egy kiegyensúlyozott kapcsolatod, még mindig lehet egy normális apja, mellette persze a biológiait sem kell elveszítenie.

2009. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Van munkahelyed? Fenntudnad tartani magatokat? Van segitseged anyagilag, lelkileg, fizikailag? Szuleid elnek? Szoval ezeket gondold at. Ha kitudod fizetni a koltsegeteket a kicsivel, szuleidhez hazatudnal menni, akkor minel elobb valjal el.

Te is, es a kisfiad is tonkrementek teljesen ha egyutt maradsz a ferjeddel.

De mitol felsz? Az anyagiaktol?

A kisfiadat szerintem te kapnad meg, sot biztosan. Ha normalis eletet elsz, akkor tied lesz a gyerek, az anyjanal a helye egy ilyen kisgyereknek.

Egy ugyvedhez ha elmesz, segiteni fog.

A neten is kerdezhetsz jogaszoktol jogiforum.hu

2009. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
A gyerek biztonsága a fontosabb,a te lelkiálapotod senkit se érdekel.Próbáld meg renbehozni a kapcsolatot a férjeddel,vagy ne foglalkozz vele.Egyébként TE mentél hozzá.
2009. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek! Mindegy, mennyi idős. Ő sérülhet legtöbbet, és ő tehet a legkevesebbet, mert rátok van utalva, ő nem szedheti csakúgy a sátorfáját, hogy világgá megy.
2009. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek érdeke, hogy nyugalomban nőjön fel, tehát ha nem tudtok békülni, akkor neki is a ti válásotok az érdeke. Ezt elfelejtettem az előbb leírni. De ez fontos. Ha a szüleim időben léptek volna, most sokkal jobb lenne a kapcsolatom velük.
2009. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
én az én szüleim 13éves koromban váltak el. én kérdeztem meg, hogy mikor fognak már végre mert nem bírtam az állandó veszekedést.most mindketten jobban figyelnek rám.
2009. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az miatt ne aggódj, hogy hozzá kerül a kisfiatok, főleg, hogy nem igazán tud vele bánni, foglalkozni.Ha hozzá is kerülne, lehet, hogy egy hét után már azt mondaná, hogy elég.Ha eddig nem volt hozzá türelme eztán se lesz.
2009. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen a gyereket kell nézni!Szerintem a legjobb otthagyni a férjedet!mert ez se gyereknek sem jo sem neked!azt azért elmondhatom Jó anyuka vagy mert eddig is a gyerek miatt türtél el mindent!
2009. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Válj el. Az én szüleim nem tették. :(((
2009. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is válj el és éljetek boldogan a fiaddal.


Az én szüleim is együtt maradtak még mindig el kell viselnem a mindennapos veszekedéseket és sokszor tettlegességig fajul a dolog. Szörnyű.


Te is megérdemled, hogy boldog légy. ja és azt rosszul hiszed, hogy ha együtt maradtok az jó a gyerekednek. Ugyanúgy megérzi rajtatok, hogy nem szeretitek egymást és feszültség van. tehát a te és az ő lelkiállapota is veszélyben van. Ki fogtok így készülni, te előbb, a gyereked pedig csak később.

Válj el. Szerezz egy jó ügyvédet. Fiaddal először beszélgess el, hogy kivel szeretne maradni és hogy ha elválnátok mit gondolna róla.

2009. márc. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!