Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az ex követelhet több gyerekta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ex követelhet több gyerektartást? Eddig 20. 000Ft-ot adtam, most 15. 000FT. Ot.

Figyelt kérdés

Kirugtak a munkahelyemről,a munkanélküli segélyemből is ugy jött ki a 20% h tudtam adni 20.000 Ft-ot. De most új munkám van,és már csak 15.ezret adok neki,mert ennyire jön ki a 20%. Azt hiszi hazudok,pedig nem. Mondja h keressek másik állást ami többet fizet,így többet tudok adni. Én ennek is örülök ami van,meg h ilyen hamar találtam.

Az exem be akar perelni h ebből a fizetésemből is adjak 20.000Ft-ot.mert neki sokat számít az a kieső 5000Ft. Hát nekem is.

A feleségem is dolgozik,és neki ujkapcsolata,élettársa is van.


Eddig mindig rózsaszín csekken küldtem neki a pénzt,pontosan és időben,nem volt ez miatt letiltásom.


2011. ápr. 17. 18:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mutasd meg neki a bérpapírod. 20%-ot ő is ki tud számolni. Nem hiszem, hogy ha igazad van, akkor feleslegesen a bíróságra megy, hacsak nem volt minimum összeg a határozatban. Ha benne volt, hogy 20%, de minimum 20 ezer, akkor ha a húsz százalék nem éri el a 20 ezret, akkor is 20-at kell fizetned. Eygébként bármelyik fél kérésére lehet tiltatni, és a bíró megítéli.
2011. ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%
Ez hogy jön ide? "A feleségem is dolgozik,és neki ujkapcsolata,élettársa is van." Mármint a mondat második fele. Ugye nem gondolod, hogy az új parternek kellene kipótolni a kieső gyerektartás részt???
2011. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Feltételezem a kérdező azért mondta, mert rohadtul nem mindegy,hogy egy lakást ketten két fizetésből tartanak fenn, vagy pedig valaki egyedül él albérletben, ahol rezsit fizet, gyerektartást fizet, és akkor még nem evett semmit és nem vett egy pár zoknit sem. Ez pedig nem kieső rész, hanem a megítélt összeg.
2011. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

az utolsó mondat ugy jön oda h mivel ott él az uj párja ezért a rezsi és a számlák nem 2 felé(volt feleségem és a gyerek),hanem 3 felé osztódnak.

Úgy tudom a gyerektartás többek közt erre is van,h a vízt,meg gézt szóval amit használ a gyerek fizetve legyen belőle. De ez a rész akkor így kevesebb.

Azért akar perre menni,mert azt hiszi hazudok,és h többet keresek. Meg azt akarja h mondjak fel,és keressek mésik állást. Mintha az olyan könnyű lenne

2011. ápr. 17. 19:40
 15/21 anonim ***** válasza:
53%
Ez csak fenyegetés, a kereseted igazolni tudod, ha ezért perelne, hogy te biztos többet keresel, akkor bemutatod a papírt,hogy mennyit keresel és máris bukott. Lehet, hogy én vagyok csodabogár,de előbb tájékozódnék utána perelnék.
2011. ápr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
mutattam nekia bérpapírom,de azt mondja h az hamis. meg h eddig érdekes 20 ezret fizettem most meg csak ennyit. De elötte többet is kerestem
2011. ápr. 17. 19:43
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
Akkor is igazat mondtál, neked nincs félnivalód, hiszen te annyit keresel, amennyi a papíron állt,de szerintem nem fog perelni.
2011. ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
ez a csaj őrült vagy kamuzik. te nemveszíthetsz
2011. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Dugd az orra alá a fizetési papirodat,vagy ha nem vagytok kontaktban,küld el neki e-mailon,postán,bárhogy.Abban jól látható legyen a fizetésed összege.Mond meg neki,hogy X összegnek a 20%-a X Ft,és nem 20.000 FT.Vigyél neki egy számológépet is nehogy kételkedjen.Ha nem hiszi,hogy vesztes(márpedig most az)akkor menjen be a birósági panasznapra,és érdeklődje meg mielött pereskedne feleslegesen.Ennyire buta nem lehet valaki,tudnia kellene,hogy a törvény a jelenlegi fizetés 20%-át mondja ki,és nem egy régebbi fizetésnek a a 20%-át.
2011. ápr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az exnejeddel. Küldd továbbra is pontosan a 15e Ft-ot, és eszedbe ne jusson felmondani! Nehéz mostanság melót találni.. majd ha jön egy jobb, akkor váltasz!

Az ex pedig hiába veri magát a földhöz, hiába fenyegetőzik, hitetlenkedik, vádaskodik, akkor sem érhet el semmit a feljelentéssel. Csak magának keveri a bajt.. hagyd rá.

2011. ápr. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!