Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem hagy békén apám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem hagy békén apám élettársa?

Figyelt kérdés
Egyfolytában szekál, hol ézért hol azért.Tipikus ha kalap van rajta aza baj ha nincs az a baj. Apámmal elég jóban vagyok, csak ha a csajjal nem viselkedek, akkor apámat is elfelejthetem. Bátyám azt mondta hogy vele is ezt csinálta amikor ennyi idős volt (13) Csak nem szólhatok vissza se neki meg ilyenek, mert apámtól kapom vissza. És azért elég sokat tett értem a csaj (persze, úgy hogy mondhatott volna nemet és még most is mondhatna, de úgy csinál mintha kötelező lenne). Mindig mindent megköszönök, de valamivel így is mindig baja van. Pls help!
2011. márc. 30. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Is-is érzések kavarognak benne, hidd el. Van hogy kedvel, van hogy nem. Mivel nem a vér szerinti gyermeke vagy sokszor magához enged, máskor meg taszít. Próbáld te meg a középutat. Ne legyél vele nyájas, sem goromba.
2011. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Mennyi idős vagy és ő mennyivel idősebb Nálad (a korkülönbség fontos lehet), nem írtad, fiú vagy-e vagy lány. Ha konkrét példát is írnál, jobban érzékelhető lenne, mi lehet a feszültség oka.

Mindenkinek nehéz a helyzete, ti a testvéreddel érezhetitek (akár csak tudat alatt) "betolakodónak" a nektek idegent. A gyerekek válás után sokáig titkon reménykednek, hogy újra összehozhatják a szüleiket, hogy teljes legyen megint a család.

Az apuka barátnője-helyzet se könnyű, nyilván fontos neki az apukátok, de kicsit riválisnak érezhet titeket is. Nem könnyű lavírozni, hogy senkinek ne essen rosszul semmi. Ha esetleg távolságtartást érez rajtatok, nem tudja mire vélni, vagy igyekezne csökkenteni (leegyszerűsítve féltékenységhez hasonló érzései lehetnek, főleg ha látja, hogy nektek milyen jó a kapcsolatotok az apukátokkal). Még az is lehet, hogy ilyen a természete, vagy pl. depresszióra hajlamos személyiség (náluk gyakori, hogy semmivel sem elégedettek, rosszkedvűek, "kötözködőek").

2011. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben vagy 10 éves korom óta, most 21 vagyok. Ez a nő szintén kiakasztó. Igazából én már eljutottam arra a szintre, hogy nem érdekel, hogy apa mit gondol erről az egészről. Amikor apával összejött az a nő, tudta nagyon jól, hogy gyerekei vannak, így kell elfogadni és nem kell szó nélkül tűrni azt, hogy mindenbe beleszóljon. Persze a "nem vagy az anyám" játékba nem szabad belemenni mert annak csúnya vége is lehet. Én úgy gondolom, hogy ha apukád szeret téged, akkor az új nővel való viselkedésed nem fogja megváltoztatni az érzéseit irántad. Ha visszaszólsz (persze azért ne durván, csak érezze, hogy veled ilyet nem lehet csinálni) és apukád le akarna szidni emiatt, mondd el neki, hogy téged nagyon zavar az, hogy ez a nő mindig szekál téged, és mivel nem akarod az apudat megbántani ezért tűrsz, de már nem bírod tovább, és hogy segítsen megoldani ezt a helyzetet. De nem kell feltétlen,hogy apukád kezdeményezzen, amikor kettesben vagytok, akkor is felhozhatod ezt neki. A lényeg, hogy valamilyen módon hozd apukád tudtára, hogy ez így neked nem jó, és segítsen. Ha sikerült ezt megoldanod, kérlek írd majd meg ide, hogy mire jutottál.
2011. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Dugd meg...
2011. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is nemi feszultseg van a hatterben, az a bántás oka.
2011. ápr. 6. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Na azért az apuka is hibás ebben,mert ha már a hölgy nem képes össze tartani a családot hanem sőt",akkor legalább ő lenne résen,mert a kapcsolatával csak bővült egy család.Nem kellene csesztetni, egy gyereket mert ő belépett az életükbe.Ilyen mondat hogy ha nem viselkedik őt is elfelejtheti?Ha már a hölgyet nem érdekli mi fáj mi nem akkor is csesztet," az apukának kellene oda figyelni a gyerekére,hogy ez talán neki nem esik jól!?Nem vagy egyedül,az én fiam 17 éves ebben él három éve,ha nálam van sokat mondogatja,az apjának az a szent amit a nője mond,őt meg sem hallgatja ha esetleg neki fáj valami,minden szarba beleköt a hölgyemény evvel szép lassan meg gyűlöltette magát.Eleinte ütyüri pütyüri mindent megteszünk,három hónap múlva meg bele kötött még amibe bele sem lehetett!Nem tudom nekik nem kell alkalmazkodni egy családi közösségben csak mindig a gyereknek?Mert jó néhányan az élettársat,barinőt,stb.pártfogolják,biztos azok azonosulnak a szereppel.Felnőtt ésszel gondolkodnak,ők tudnák alakítani a kapcsolatot,hogy ne legyen konfliktus, nem pedig egy kamasz gyerek.Csak normálisan kellene kezelni a helyzeteket, kulturált viselkedéssel,nem bántóan,kötekedve,uralkodóan felettük,vagy nem elfogadva őket,vagy irigykedve netán az ő szeretetükre is.Nekik is szükségük van figyelemre,törődésre,sérelmeik meghallgatására.A fiamnak annyiból jó,hogy én is nevelem,így ha tele a hócipője,szünetelteti az otthon létet.Próbáld lazábbra venni nem könnyű,az ő részéről ez a kapcsolat fontos ezt tudomásul kell venni.Valahol szerencséd ahogy írtad,hogy apukáddal jóba vagy,te még le tudsz vele ülni beszélni, annyira nem durva a helyzet.Talán ő még meg hallgat mi bánt.Meg kérdezni,hogy ugyan már hogy kezeld a helyzetet egy vitában?Mi a jobb adjon már tanácsot?Rá hagyni mer nem ér semmit ha szólsz a kötekedésért,vagy menj bele te is vitába. Vajon neki melyik helyzet jó,ha eddig még nem tett a viszálykodás ellen?
2011. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megteszek, mindent csak tudjátok apámmal sem épp könnyű beszélgetni, mert tudjátok, nem az a tipikus inteligens ember, szóval csak azokat a sz.arokat mondja amit mindig " a felnőtteket tisztelni kell" mondom neki erre, hogy én tisztelem meg minden de nem sokáig bírom türelemmel a piszkálódást. erre ő azt mondja "ha tisztelem akkor meg miről beszélünk?" és ő ezzel befejezi a beszélgetést. amúgy 13L a bátyám 15 a nőci meg kb 36 vagy nem tudom.
2011. ápr. 8. 15:03
 8/9 anonim válasza:
Nem tudom mióta vannak együtt,de ha nem rég óta akkor a nő mindent elkövet azért,hogy a figyelem központjában csak is ő álljon,ha kell ilyen meg nyilvánulásokkal is,bűnbak árán is,önző a szeretetre.Látod megint ezt meg azt csinálta?Már megint így viselkedik,vissza beszél!Apukád előbb utóbb rá fog jönni,ha már alább hagyott a nagy érzelem,ragaszkodás,hogy talán a fiamnak is igaza van egy két dologban?Nem eszik olyan forrón a kását.Hagyd figyelmen kívül őt,nem könnyű de az ilyen személyiségű nőket sokkal jobban fogja bosszantani,ha nem reagálsz,akkor nem tud apukádnak netán panaszkodni,hogy látod hiába beszélek neki?Ne menj bele a vitákba,neki az csak jó,neked legyen több eszed.Egy hisztis kötekedő nőre előbb utóbb rá lehet unni!Te csak foglakoz a te kis életeddel alakítgasd,várj türelmesen,előbb utóbb változnak dolgok.Kitartás:)
2011. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. ápr. 10. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!