Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Barátom élettársa tőlem kér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom élettársa tőlem kér tanácsot párkapcsolatuk megmentésére! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régebben nem kedveltem ezt a férfit, mert többször megcsalta a barátnőmet, sajnos sok hibát elkövetett. Hosszú ideje vannak együtt, három kiskorú gyermekük van, ezért "megbocsátottam" neki én is, mert ezzel a barátnőmnek is jót teszek. Telt az idő ismét romlani kezdett a kapcsolat, megkeresett a barát, hogy segítsek, mit tegyen, hogy jobb legyen a kapcsolat. Javasoltam, hogy amíg együtt vannak tegyen többet a családért (mert nagyban ő a hibás). Ő ezt meg is tette, nagy változáson ment keresztül. Ezt a barátnőm is érzékeli, de bizonytalan, inkább szeretné, ha külön költöznének. A barátnőmnek bevallottam, hogy én mondtam élettársának, hogy küzdjön érte. Nagyon szeretem a barátnőmet, szeretném, ha boldog lenne, élettársának sem kívánok mást, főleg a gyermekeknek. Hiszek abban, hogy boldogok lehetnének együtt, de tudom, hogy a férfi epekedik, a barátnőm meg válni akar-illetve bizonytalan. Hozzátenném, a barátnőm egy idilli párkapcsolat után ábrándozik, ami szerintem szinte lehetetlen. Én régóta élek boldog házasságban, de nincs olyan kapcsolat ami fenékig tejfel. Amikor találkozunk, mindig jobb egy rövid időre az ő kapcsolatuk is. Jó néhány évvel ezelőtt indokolt lett volna a válás, de most nem történt semmi megbocsáthatatlan (pl. megcsalás) még talán-talán van visszaút.

Most ismét tőlem kért segítséget a férfi, hogy beszéljek a barátnőmmel...egyelőre a levelét nem olvastam végig, mert valahol - hiába a barátnőmnek segítek vele - nem érzem fair dolognak...segítsetek! Ti mit tennétek?


2010. dec. 28. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanácsot adhatsz, a tőled telhetőd megteheted. De nem dönthetsz helyettük. Úgyis ők döntenek, és akárhogy is döntenek, ne kinozd rajta magad. Nem válthatod meg a világot. Kedves, más baját is magára vállaló nő lehetsz, de ne betegedj bele mások bajába.
2010. dec. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna már elsőre sem beleszólni az életükbe, bármennyire is a barátnődről van szó!!!


Én a helyedben elhárítanám a férfi kérését ebben az ügyben (udvariasan megmondani neki, hogy nem szeretnél beavatkozni az életükbe, ezt oldják meg ők ketten).


Ha a barátnőd neked panaszkodik, azt hallgasd meg, vigasztald, bátorítsd, önts bele erőt, stb., ez a barátnők dolga, de ENNYI és nem több!


Ha rábeszéled a kapcsolat folytatására vagy a szakításra, akkor később téged fognak hibáztatni, bármilyen jóindulattal is adtad a tanácsot!


Mindenkinek saját magának kell a saját életéről döntenie!

2010. dec. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A pasi biztos hajlamos a megcsalasra es csak azert valtozott meg mert felt hogy egyedul marad (szerelmes igazan nem lehet). A baratnod meg nem tud neki megbocsatani, nem idillre hanem a bizalomra vagyik, ami a pasi miatt nincs. Ennek a kapcsolatnak sajnos csak ugy van jovoje ha a pasi a sarkara all, viszont toled ker tanacsokat, ez arra vall hogy semmikepp nem tud vagy nem akar ontudatosan tenni a jobbert. Csak hagyja hogy segitsen mas neki, vezessek mert omagatol nem tud dolgokat megoldani. Talan ilyen konnyen vette ra egy ket ribanc hogy csalja meg a baratnodet. Ha nem szall magaba (szerintem ezt a tanacsot adhatod neki) es nem gondolkozik hogy valojaban miert nem mukodik az egesz, es all a sajat labara, akkor nem lesz ebbol csak kin, gyerek ide vagy oda.
2010. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem beleszólás az életükbe. Hülyeség, aki ilyet ír. Sőt jó, hogyha (főleg a pasi) megpróbál segítséget kérni és nem az van, hogy magasról telibeszarja az egész kapcsolatot. Ha elmennének családsegítőhöz, na az végképp beleszól a kapcsolatba a legmélyebb dolgokig. Hozzám is fordult már a legjobb fiúbarátom segítségért a kapcsolatával és adtam neki tanácsot, ami segített is.

Én segítenék a helyednen egy bizonyos mértékig. Adhatsz a kapcsolatukra nézve tanácsot, hogy szerinted mi lenne jobb, de ennyi. Onnantól kezdve rajtuk áll a döntés, ha a barátnőd ennyire válni akar, akkor inkább hagyni kéne és a pasinak is mondani, hogy nem tudsz segíteni, amit tudtál azt megtetted. A gyerek ilyenkor nem indok, miattuk felesleges egy látszatházasságot fenntartani, mert az nekik sem jó.

Ahogy olvastam, a férfi elkövetett régen egy súlyosabb hibát, amit gondolom a barátnőd most sem dolgozott fel teljesen. Érthető a részéről, az ő érzései, az ő élete és az ő döntése lesz a végén úgyis a mérvadó. Mostmár hagyd rájuk. :)

2010. dec. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyes pasik így flörtölnek. "Tanácsot" kérnek a házasságuk megmentésére, aztán hopp, beleszeretnek a tanácsadóba. Ha kevernek egy kicsit a tanácsadóval, akkor helyreáll a lelki egyensúlyuk és a feleségükkel is jobb fejek. Egy darabig...
2010. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül elmondtam a barátnőmnek (találkoztunk, de nem emiatt), hogy megkeresett az élettársa és tanácsot kér. Megkértem, hogy próbáljanak ismét leülni megbeszélni a dolgokat és kértem, hogy szóljon neki, hogy többet ne keressen ilyen okból kifolyólag, mert én úgy gondolom (pont amit írtatok is néhányan) megtettem amit tudtam, ennél többet nem tudok, de nem is akarok tenni. Amit a legutóbbi válaszoló írt az teljesen kizárt, mert boldog házasságban élek, csodálatos férjem van, és barátnőm sokkal szebb, csinosabb nálam. De ez a kedves vagyok, meghallgatom mit mondd a barátnőm társa ez volt az utolsó legyen akárkiről is szó...
2010. dec. 29. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!