Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Külön kassza, első lépés a válás felé, vagy müködő dolog? (Főleg ha válságban a kapcsolat! )
Férjemmel hullámvölgybe került a kapcsolatunk.Már a válás is szóba jött.Mivel úgy éreztem ez így nem mehet tovább.Most a párom időt kért,meg megíréte hogy változtat,mert nem akar elveszteni,meg a gyerekeket sem.
Sok a probléma van,ezek között vannak az anyagiak.És ő úgy érzi az anyagi természetű viták megelőzáésére az orvosság a külön kassza?Szerintem ez az első lépés ahoz hogy majd válással végződjön ez a dolog.Kinek mi a tapasztalata a külön kassza terén?Bevállt?Ha igen nagyjából hogy osztjátok meg a dolgokat.Gondolom rezsi felesbe, eddig oké.De a többi?Főleg hogy két gyerek is van.
Előre is köszi a válaszokat, és a tapasztalatokat!
nekünk nincs gyerekünk, és működik a külön kassza.
szerintem rezsit, kaját felesbe vegyétek.
a gyerekek nem tudom mennyi idősek, de nekik is úgy lehetne, hogy a zsebpénzüket is úgy kapnák, hogy mindkettőtök ugyanannyit belead.
szóval minden költséget osszatok meg, ami marad az lesz a külön pénzetek.
bocs, ilyen téren nem vagyok túl tapasztalt, de annyit mondhatok, hogy nálunk pénz miatt még soha nem volt vita, a közös dolgok fedezésén kívül mindenki arra költi a pénzét, amire jónak látja, vagy amire marad.
Egy házasságot úgy is szoktak emlegetni, hogy gazdasági közösség. Szóval a házasságban már nincs olyan, hogy én pénzem vagy te pénzed. Ha a párod keres 120.e ft-ot, te pedig a gyerekek után kapsz 70 e ft támogatást, akkor az nem egy olyan nagy különbség, hogy külön kasszát kellene nyilvántartani. De ha a párod keresne mondjuk 300.000 ft-ot, te pedigmondjuk 120-at, akkor az kicsit másabb. De nem értem én ezt, a párodnak nem az a szándéka, hogy a család jól éljen? Vagy úgy gondolja, hogy ami neki marad pénze, azt elkölti pl a hobbijára meg a h*lyeségeire, te pedig egy új cipőt sem vehetsz magadnak ha hó végére nem marad 5 ezer ft-od? Vagy milyen nálatok a helyzet? Mondj többet róla.
Egyébként az én párom is ilyen, hogy külön kassza stb. Annyi hogy ő keres havi 4-5 száz ezer ft-ot, én meg 150et. Ő lakást vett, én berendeztem. Rezsi, kaja fele. De amúgy neki olyan tervei vannak, hogy majd vesz 2 qadot, hogy együtt mind ketten kimehessünk telekre. Nem egyet vesz, hogy ő megy, én meg ne tudjak menni. Sőt azt is mondta, hogyha gyerekünk lenne és nem kapnák csak nagyon kevés támogatást, akkor ő vállalna többet a rezsibe is. Bár én mindig azt mondom, hogy az a jó, ha a nőnek is van saját pénze. Nem szeretnék a pasimtól kujtorogni rendszeresen, de hogyha kell egy cipő vagy valami és nincs pénzem, akkor igazán adhat 10. ezer ft-ot, mivel eleve a házasság arról is szól, hogy nem sza*unk a másik fejére.
remélem hasznosat írtam a számodra.
azért az kicsit meleg lenne számomra, ha cipőre meg ruhára is a páromtól kapnám a pénzt.
az a baj, h a közös kasszát sokan úgy értelmezik, h eltart a párom...
na, pont ezért nem megyek bele ilyesmibe. amit megkeresek, az az enyém, én gazdálkodok vele, ha én 150et keresek, a párom pedig duplaennyit, akkor így jártam.
persze, a közös megtakarítás jó ötlet, hiszen a közös jövőnket építjük, de nem fogom minden vacakra a páromat lehúzni, mondván neki úgyis telik.
egyébként nálunk úgy megy, hogy mivel enyém a lakás, ezért én fizetem a rezsit. ő pedig a kaját. a két összeg azonos nagyságrendű, némi eltérés néha van, de nem szarrágóskodunk. plusz egy közös megtakarítás, azonos összegű befizetéssel.
az, hogy ezen kívül ki-mit-mikor vesz magának vagy mire gyűjt, az a saját dolga.
persze nem szólom le azt sem, aki közös kasszán van, csak számomra elképzelhetetlen, hogy egy ilyen aránytalan gazdasági közösségben éljek.
félelmetes ezeket a válaszokat olvasni :(
miért nem működik nálatok a közös kassza?
Miért gondolja egyik-másik válaszadó, hogy a közös kassza arról szól hogy lenyúljuk a másikat? :O
Mi közös kasszán vagyunk. Szépen egy számlára megy minden pénzünk, a számla közös. És az vesz ki belőle, aki akar. Minden kiadást megbeszélünk, és sosem ordítjuk le a másik fejét, hogy ezt nem veheted meg, vagy nem mehetsz el szórakozni, vagy mittom. Megnézzük, hogy mennyink van, abből mire kell mindenképp költeni, mennyit és mire akarunk félrerakni és a fennmaradó maradékból hol én, hol ő költünk apróságokra (de arról is tud a másik).
Nem korlátozzuk egymást, és egyikünk sem érzi úgy, hogy a másik elvette a pénzét. Cipő, ruha... lehet, hogy mi vállaltuk anyagilag túl magunkat, de nekünk ez igenis komoly kiadás, tehát megbeszéljük.
Megértem akkor a kényszeres ragaszkodást az anyagi függetlenséghez, ha az ember párja totálisan eltérő pénzügyi kultúrával rendelkezik, de más esetben nem.
Nálatok pontosan miért nem működik, Kérdező?
mi az, hogy válás u tán következő kapcsolatban normális a külön kassza???
persze... addig, amig nem komoly a kapcsolat. Bocsi, de én pont közös kasszás kapcsolatokat látok válás után!
Hát akkor kezdem az elejéről.Amikor összeházasodtunk valahogy egyértelmű volt hogy közöskassza lesz mindkettőnknek.Tudni kell hogy Lakás meg kocsi úgy van,hogy azt az apósom adta.Meg ugyan ebből a helyzetből páromnak van egy kisteherautója.És azt is hogy amikor összeköltöztünk,és összeházasodtunk én még tanultam, és még másfél évig eltartott,mondjuk ez volt a feltétele annak,hogy akkor hozzá menjek.Mondtam neki,hogy ez a helyzet és ha vállalja hozzá megyek, ha nem szeretné akkor majd másfél év mulva esküdjünk.Ő bele ment.
Sajnos nálunk időről időre felüti a fejét az anyagi természetű viták.Ezek főleg abból adódnak, hogy sajnos elég rég óta vannak anyagi gondjaink.De amíg csak ketten voltunk nem érdekelt ha csúszunk a számlával, vagy csak párizsis kenyérre futja.Viszont ezek a viták sulyosbodtak mióta megszületett a fiam.Mert én nem úgy érzem, hogy az nézné mi a gyereknek a legjobb, ez összefügg avval,hogy 6 éve mióta együtt vagyunk nem töltött 1 évnél többet egy munkahelyen sem.Többször volt hogy úgy váltott, hogy egyik napról a másikra felmondott és hónapokig itthon ült.És mióta megszületett a lányunk aki 6hós még jobban eldurvultak a viták.Főleg azon hogy van már a család felé is rengeteg tartozásunk,és szerintem felesleges két autó,főként hogy fent sem tudjuk tartani.És én moodogatom neki adja el a teher autót,abból pont nullán lennénk végre,de ő nem hajlandó.Plusz ő nem hajlandó lemondani a dohányról,ami kiszámoltuk havi 36eFT-ben van.Már többször mondta hogy menjünk külön kasszára, amit én eddig azért nem éreztem fernek, mert itthon vagyok gyed-en és semmi esélyem rá hogy emeljenek ezen az összegen.Ő is átlag keresetű, általában 110-120eFt körül keres.Én amikor dolgoztam nettó 110-et kaptam, plusz 12eFT melegétkezési jegy.Most családi pótlékkal kapok kb. 100-110eFT-ot.
És ő úgy gondolta, hogy a családipótlékból (az én nevemre jön) álljam gyerekeknek a pelenkát kaját, gyógyszert ami kell, és amikor az elfogy onnantól amit a gyerekeknek veszünk azt felesbe.A maradék kb. 80eFT Gyedemből,meg a rezsi, kaja felét, és ami marad abból azt csinálok amit akarok.Viszont a teherautónak a költségeit ő állja, és akkor nem szólhatok bele,hogy eladja vagy sem, és a személyautó költségeit meg felesbe,csak akkor használhatom,és ha megyek valahova akkor én tankolak bele(ami szerintem is természetes).És úgy gondolta, hogy egyikünknek sincs köze hozzá, hogy a másik honnanés miből termt esetleg elő pluszt, és azt mire költi.Meg nincs közünk,se beleszólásunk a másik munkájába, hogy van-e mi az stb.
Az iagzi gondom az, hogy sajnos válságban a kapcsolatunk, az utóbbi időben(3-4 hónapja) nagyon sokat veszekedtünk nem csak a pénzen hanem már apróságokon is.Sajnos úgy érzem már nem szeretem, vagyis csak mint a gyerekeim apját.Ezt ő is tudja.Most megbeszéltük megpróbáljuk rendbe hozni a kapcsolatot, de attól félek, hogy a külön kassza, az csak eltávolít.
JA és azt hozzá tenném, hogy amikor munkába álltam az első perctől kezdve beadtam a közösbe a fizum,sosem szórtam a pénzt, ruhát,cipőt stb. is csak akkor vettem ha nagyon kellett.Pl. szétment az edző cipőm, vagy szétment a két farmerom egyike stb.
Tény ilyenekre ő sem szórta sose a pénzt.
Most akkor már dolgozol? mert úgy mondjuk el lehet már ezen gondolkozni... én a gyerek összes kiadását felesben intézném... mi az, hogy azt te fizesd, aztán, ha elfogyott, akkor majd ő is belead??? kettőtöké a gyerek, nem a Tied, aztán ha már muszáj, akkor az övé is... nem, nem nem :)
Ilyen esetben én 1) kiszámolnám, hogy milyen költségek vannak egy hónapban a gyerek, a lakás, bármilyen közös szempontból. Tételesen: fűtés ennyi, gáz annyi, áram ennyi, mobiltelefon neki ennyi, neked annyi, gyereknek ilyen cucc, olyan cucc, kaja négyőtöknek 1 hónapra ennyi stb. Elosztanám kétfelé, és megnézném, hogy igy egy főre mennyi jut. Ha neked előnyös, neki meg nem (pl. mindketten 150 ezret kerestek) és kijön mondjuk 120 ezer úgy, hogy minden közös költség benne van, akkor közölném, hogy oké, legyen külön kassza. Tudniillik, akkor hamar rá fog jönni, hogy elcseszi a pénzét!
Más a tészta, ha ő nagyságrendekkel többet keres, mint te, vagy ha a te pénzed nem volna elég a közös költségek rád eső felének fizetésére... mert akkor te jársz rosszabbul!
Én vele már csak a végeredményt közölném: (ha neked megéri) akkor közös kassza, vagy külön kassza.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!