Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Segítség, nincs hová mennünk!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség, nincs hová mennünk! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Egy nagy családiházból beköltöztünk albérletbe anyám pasijához,ami így utólag oltári ökörség volt !!A családiházban jól megvoltunk,bár nem a miénk volt,hanem apukám(aki már sajnos meghalt) anyukájáé.Anyunak haszonélvezési joga volt vagy micsoda..oda most visszamehetnénk ha nem költöztek volna oda unokatesómék !!Szóval kész kabaré..őket nem tehetjük ki onnét,mert az apukájuknak is része van a házból ugye..(aki apum tesója)Meg amúgysem szeretnénk oda visszamenni egyéb okok miatt. Össz bevétele anyukámnak havonta 150 ezer ft. A legolcsóbb albérlet itt a környéken 45.000 ft-tól kezdődik,és akkor még sehol a rezsi ! Plusz még ruháztatnia kell bennünket,iskoláztatnia,és a kaja sem olcsó..tehát albérlet kizárva..ja és ez a szemétláda anyámra hagyott 200.000 ft-os tartozást,mert lelépett és már 1 hete nemtudunk róla semmit.Most a rendőrség keresi,hogy behajtsák rajta a tartozást,hogy ne maradjon anyura!Nekünk mindig azt mondta,hogy rendesen fizeti az albérletet,közben meg jól átb*szta a fejünket,és most követelik az elmaradt összeget!Talán mamámékra tudnánk számítani,de ők nagyon messze laknak innét,(értsd :120 km)és anyu nemtudna bejárni dolgozni,ezáltal új munkát is kellene neki keresni,ami manapság mint tudjuk,nem könnyű.Hová menjünk?
2011. márc. 14. 11:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Próbáljatok egyezséget kötni az unokatestvéredékkel, hiszen - ahogy írod - nekik is, nektek is /anyukád révén/ van haszonélvezet a családi házban. Az utcára mégsem meghettek. Akármekkora is az a ház, mégis meg kellene rajta a két családnak osztozni.
2011. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
ahh ezt most nem értem...bár nekem ezek a törvények meg jogok magasak így 17 évesen..anyu csak akkor lehet haszonélvező,ha apu írt végrendeletet?
2011. márc. 14. 11:55
 13/27 anonim ***** válasza:
A rendőrség csak azért keresi mert tartozik x hónap albérleti díjjal? Ugye van még valami más is
2011. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
A rendőrségen csak annyit mondtunk,hogy 1 hete eltűnt,és aggódunk érte.Tehát keresik.Az már más ,hogy ha előkerül akkor behajtják rajta az albérleti díjat is........
2011. márc. 14. 11:57
 15/27 anonim ***** válasza:
Tévedsz, 100% hogy a rendőrség nem fogja rajta behajtani az adósságát.Sőt ha Ő nem akarja akkor Ti nem is fogjátok megtudni hogy megtalálták.
2011. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ha meg is találják, a behajtás nem rendőrségi, hanem bírósági ügy, pereskedni kell, utána pedig majd a behajtók fogják zaklatni vele, de ez hosszú folyamat.
2011. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Engem most nem ez érdekel,de azért köszi a válaszokat..arra lennék kiváncsi,hogy anyukámnak automatikusan haszonélvezeti joga lett mert meghalt apukám???Vagy csak akkor van haszonélvezeti jog,ha apukám végrendeletet írt?
2011. márc. 14. 12:03
 18/27 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem mondtam amúgy,hogy a rendőrség fogja rajta behajtani a pénzt,ennyire hülye nemvagyok..azt írtam,hogy ha előkerül,akkor utána intézkedik az a személy,aki kiadta neki a lakást..gondolom bíróságra viszi...de ugye ehhez az kell elsőkörben,hogy előkerüljön.
2011. márc. 14. 12:05
 19/27 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jog birtoklásához NEM kell végrendelet. Teljesen automatikus!
2011. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ne háborogj, ha anyukád aláírta a bérleti szerződést akkor azzal vállalta hogy fizeti a bérleti díjat meg a rezsit, vagyis nem csak a pasija tartozik hanem Ti is
2011. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!